VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Severní spoj: lepší jinudy, než vůbec

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Změnu trasy důležitého dálničního přivaděče budou schvalovat ještě na konci tohoto měsíce ostravští zastupitelé. Pokud jí dají zelenou, může začít složitá sháňka po penězích na stavbu Severního spoje.

18.4.2009 3
SDÍLEJ:

Přírodní rezervaceTurkov v Ostravě_Třebovicích snad zůstane výstavbou Severního spoje nedotčenáFoto: DENÍK/Miroslav Kucej

Očekávaný dálniční přivaděč, který uleví dopravě v obvodu Poruba, nemusí vést přes chráněný lesík Turkov, ani ústit do lidnatých míst. Jinou a zřejmě pro všechny schůdnou možnost trasování takzvaného Severního spoje hodlají na konci dubna předložit ostravským zastupitelům ke schválení městští radní.

Jak už Deník informoval, trasa přivaděče by vedla od dálnice D 47 podél řeky Opavy, překračovala by ji i železnici až za 7. a 8. stavebním obvodem a vyústila by až do ulice Průběžné. „Tato varianta je průchodná a technicky realizovatelná,“ komentoval nově preferovanou trasu náměstek primátora Lukáš Ženatý.

Podle vyjádření porubského starosty Lumíra Palyzy je velmi důležité, aby byl Severní spoj co nejdříve realizován, a ulevil tak z hlediska dopravy přetížené Opavské ulici. Možné urychlení jeho výstavby proto vítá.

„Pro náš obvod by bylo optimální vyústění Severního spoje na ulici B. Nikodéma. Nicméně vyústění na ulici Provozní a na ulici Průběžnou se nám v této chvíli jeví jako jediné schůdné, ačkoliv není zdaleka ideální,“ zhodnotil nově prosazované řešení Palyza.

Tato varianta ale bude podle něj znamenat nutnost upravit Martinovskou ulici, kterou bude část motoristů projíždět ze Severního spoje do čtvrtého a sedmého porubského obvodu.

„Dá se předpokládat, že bude muset dojít k rozšíření této ulice na čtyřproudou. Na ulicích Martinovské a Průběžné bude nezbytné vyřešit dopravní vyústění buď kruhovým objezdem, nebo světelnou křižovatkou,“ doplnil ještě starosta Poruby.

Námětek primátora Zdeněk Trejbal závěrem uvedl, že pokud zastupitelé nově prosazovanou trasu schválí, zakreslí se do územního plánu. „Pak začnou město, kraj a Ředitelství silnic a dálnic hledat finanční zdroje, aby mohla být výstavba zahájena co nejdříve,“ dodal Trejbal.

Autor: Martin Pleva

18.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Generální manažer a trenér Vítkovic Jakub Petr.

Jakub Petr před turné po Švýcarsku: Jako generálku to nebereme

Ilustrační foto.

Baník myslí na výhru, Kučera nevyloučil změny v sestavě

Pohádkou o pohřbívání zvířátek seznamují děti s koncem života

Kamarádky Ester a Oli nacházejí mrtvého čmeláka a je konec nudě, hledají a pochovávají další tvorečky, zakládají si vlastní „pohřebářskou“ firmu. Smrt se v představení Jany Peřinové a Jordany Blažkové zdá srozumitelnější i těm nejmenším.

Od sbírání toulavých psů ke „čmuchací“ disciplíně

Hledej! a poté Ukaž! Těmito povely diriguje Ivana Kollárová z Proskovic fenky australského ovčáka jménem Ketty a Iris při noseworku. Tedy v současné době nejrychleji se rozvíjejícím psím sportem, který zapouští kořeny i na Ostravsku.

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Historické trolejbusy, Family Fest u Bělského lesa... Kam vyrazit o víkendu?

Je tady předposlední prázdninový víkend a my přinášíme tipy, kam za zábavou vyrazit v Ostravě a okolních okresech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení