Půlka náměstí Dr. E. Beneše je zaplacená

Ostrava - Společnost Amádeus Real, jejíž vítězný projekt by měl vyrůst na náměstí Dr. E. Beneše v centru Ostravy, už zaplatila polovinu sumy za volné městské plochy. Nyní dělá vše pro to, aby se tu mohlo začít stavět.


Diskutovat (6) 20.7.2009 13:42

Vizualizace projektu společnosti Amádeus Real
Vizualizace projektu společnosti Amádeus Real
Autor: Amádeus Real

Dejte nám padesát procent z vysoutěžených třiaosmdesáti milionů korun za nemovitosti, zaplaťte věci movité a od roku 2010 každý rok přihoďte do městské pokladny dalších pět procent z kupní ceny. Zbytek doplaťte, až bude stavba hotová. Tak zněla dohoda mezi představiteli města Ostravy a společností Amádeus Real, která se nyní začíná naplňovat.

„Ano, město Ostrava má na svém účtu padesát procent z kupní ceny za nemovitosti na náměstí Dr. E. Beneše od společnosti Amádeus Real,“ potvrdil náměstek primátora pro finance Lukáš Ženatý (ODS).

Představitelé města chtěli, aby se alespoň některé projekty v Ostravě realizovaly i v době hospodářské krize, proto prodali developerovi městské pozemky na splátky. „Chceme, ať se v Ostravě staví, a musíme proto v krizi investorům trochu ulevit. Ty peníze teď prostě nejsou. Tato dohoda je výhodná pro obě strany,“ řekl před časem ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD).

Developerská společnost Amádeus Real má v plánu propojit nový moderní objekt na náměstí Dr. E. Beneše, který tu postaví, se sousedním historickým Módním domem Ostravica. Proto se také spojila s firmou Ostravica Fashion, s níž vytvořila společný projekt.

„Vznikne jednolitý, polyfunkční komplex s obchodními prostory, administrativou, nejrůznějšími službami, kavárnami a restauracemi či tanečním sálem. Záměr města obnovit bydlení v jeho centrální části naplní v horních podlažích situované byty, ze kterých bude výhled na panoráma Ostravy,“ tvrdí marketingový ředitel společnosti Amádeus Real Michal Soukup s tím, že samostatným prvkem pak budou zatravněné střešní terasy. „Jedinečné propojení staré architektury s novou přinese velkoryse řešené prosklené atrium s důrazem na stávající zeleň,“ plánuje Soukup.

Dodal, že firma v současnosti vyřizuje veškeré potřebné formality, pracuje se na projektu. „Máme už mimo jiné vybraný stavební dozor, který bude na stavbu dohlížet. I když děláme všechno pro to, aby se začalo stavět co nejdříve, nebude to dříve než do dvou let,“ předpokládá Soukup.
 

Místo události:

Diskuse k článku obsahuje 6 příspěvků

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality