VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Dubiny protestují proti sběrnému dvoru

Ostrava/FOTOGALERIE, DISKUSE/ - Sběrný dvůr pod našimi okny? Nechceme, tvrdí mnozí obyvatelé sídliště Dubina a podepisují petici. Představitelé Ostravy-Jihu však oponují, že sběrný dvůr je potřebný a pomůže v této lokalitě řešit problém s odpadem.

27.1.2010 11
SDÍLEJ:

Obyvatelé části ostravského sídliště Dubina chtějí zabránit plánované výstavbě sběrného dvora v ulici Jana Maluchy.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Obyvatelé části ostravského sídliště Dubina chtějí zabránit plánované výstavbě sběrného dvora v ulici Jana Maluchy. Podepisují petici a snaží se jednat s vedením obvodu i společností OZO Ostrava.

Bojí se o zdraví dětí, protože sběrný dvůr má stát vedle mateřské školy. Vadí jim i proto, že zabere místo, kde by mohli parkovat svá auta. „Prý se tam má shromažďovat i nebezpečný odpad,“ strachují se mnozí.

Bezpečnost zajistí speciální boxy


Výstavbu sběrného dvora navrhla radnice Ostravy-Jihu spolu s firmou OZO Ostrava, které město půjčilo pro tyto účely pozemky. „Půjde o dočasnou stavbu. Doufáme, že přispěje k čistotě sídliště a omezí vznik černých skládek, kterých se v této oblasti stále vyskytuje velké množství a jsou dílem místních obyvatel. Pokud by se občané chovali zodpovědně, nemuseli bychom vynakládat zbytečné prostředky na odstraňování černých skládek či stavby sběrných dvorů. V žádném případě nepůjde o skládku nebezpečného odpadu, ale o odpad z domácností, který všichni máme v bytech,“ tvrdí místostarosta Ostravy-Jihu Radim Miklas (ODS).

Jak řekl, občané do sběrného dvora budou moci odvážet nábytek, koberce, sanitární keramiku, pneumatiky, elektrospotřebiče nebo separované složky odpadu, jako jsou papír, plast, sklo či nápojové kartony. „Lidé tu budou moci odevzdat také léky, baterie, akumulátory, zářivky, výbojky, barvy, lepidla nebo oleje, které se ukládají do speciálních bezpečnostních boxů,“ vyjmenoval Miklas. Dodal, že sběrný dvůr by měl sloužit i pro zpětný odběr elektrospotřebičů.

Děti získají správné návyky


I přes námitky občanů si místní radnice za připravovanou výstavbou sběrného dvora stojí. „Lidé nám také píší, že jde o užitečnou věc, ale ať ho raději postavíme někde jinde. Sběrný dvůr bude sloužit výhradně občanům z Dubiny, lidé se nemusejí obávat, že sem budou odpad vozit nákladní vozy z velkých firem,“ zdůraznil Miklas.

Je přesvědčen o tom, že i když bude sběrný dvůr blízko mateřské školy, nijak neohrozí zdraví dětí. „Nejedná se o bezprostřední umístění za plotem mateřské školy, ale ve vzdálenosti více než deseti metrů. V rámci výchovy dětí a mládeže lze jistě kvalitní třídění odpadu a zamezení znečišťování životního prostředí použít jako názornou ukázku,“ argumentuje místostarosta. Tvrdí, že kontejnery ve sběrných dvorech jsou pravidelně vyváženy, dvůr bude oplocen, monitorován kamerovým systémem a okolo něj budou vysazeny keře.

Autor: Miroslava Chlebounová

Místo události:
27.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice 2017
19

OBRAZEM: Rozmarné slavnosti řeky Ostravice

Pivní slavnosti pivovaru Ostravar.
AKTUALIZOVÁNO
16

OBRAZEM: Slavnosti pivovaru Ostravar. Tečku za 17. ročníkem udělal Čechomor

OBRAZEM: Americké bouráky na Dole Michal

Už posedmnácté se sjeli do areálu historického Dolu Michal v Michálkovicích majitelé i milovníci bouráků Made in U.S.A.

Přeregistrace ostravské ČSSD skončila... dozvuky přetrvávají

/ZÁKULISNÍ POSTŘEHY/ Členové špatně volí vedení, vyměníme členy. Tak popisoval akt „vyjádření věrnosti" sociální demokracii Vladimír Majer, nyní už bývalý člen i bývalý předseda její místní organizace Bartovice a Radvanice.

Příprava: Karviná – Baník 1:3

Dětmarovice – Pro oba kluby úvodní přípravné utkání na novou ligovou sezonu dopadlo lépe pro fotbalisty Baníku Ostrava, kteří přehráli Karvinou 3:1.

OBRAZEM: Army Day v Ostravě aneb K samopalu a pak na baseball!

Vojáci z krajského velitelství v Ostravě i útvaru 3068 v Opavě se v pátek tak, jak mívají ve zvyku jejich američtí kolegové, předvedli před baseballovým utkáním v Porubě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies