VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ostravsko

13.1.2017

Otevřeli tubus z báně kostela

Takřka za slavnostní atmosféry ve čtvrtek na faře v Polance nad Odrou otevřel klempíř Miroslav Mynář mladší zinkový tubus objevený při rekonstrukci kostela sv. Anny.

13.1.2017

OSTUDY OSTRAVY: Náměstí Republiky - cesta v čase (nejméně) do 90. let

/SERIÁL DENÍKU POKRAČUJE/ Pokud by město ve strategickém plánu pro léta 2017 až 2032 nepočítalo s obnovou dopravního uzlu zvaného Frýdlantské mosty jako s „vlajkovým" projektem, mohl by zde vzniknout nový skanzen. Stačí sehnat jen pár balkánských skořápkářů, aby byla iluze minulosti dokonalá.

13.1.2017

Šok! Domovská základna nedala ministru Lubomíru Zaorálkovi nominační hlasy

Lumír Palyza ano, Lubomír Zaorálek ne! Kuriózně skončila středeční členská schůze ČSSD v Porubě, která měla potvrdit kandidáty pro volby do poslanecké sněmovny.

13.1.2017

RPG Byty se přejmenují na Residomo. Co plánují dál?

Největší tuzemský poskytovatel nájemních bytů, kterých má v Moravskoslezském kraji na 43 tisíc, mění od 1. února svůj název na Residomo. Jaké další změny v této souvislosti letos připravuje?

12.1.2017

Korýtko: rekonstrukce schválena, pochybnosti zůstávají

/VIZUALIZACE/ Po sedmi letech se domov pro seniory v Ostravě-Zábřehu konečně dočká tolikrát odkládané rekonstrukce. Opravy ale nepřebijí to, co se děje uvnitř domova.

12.1.2017

Novinky z ostravské zoo: Opatření proti ptačí chřipce a sloní sbírka

Z důvodu rozšíření ptačí chřipky zavedla ostravská zoo již řadu preventivních opatření.

12.1.2017

ODISek už je 300 tisíc. Bezkontaktní platební systém míří na Opavsko

Během prvního půl roku koupili lidé v ostravské MHD přesně půl milionu jízdenek na bezkontaktní platební kartu. Naopak meziročně klesl počet použitých papírových jízdenek o dvacet procent! Systém se už brzy postupně rozšíří do celého kraje.

11.1.2017

Alexandra Kroppová, světoběžnice z Ostravy, která se ve světě rozhodně neztratí

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Milovala zeměpis a ze všech knih nejvíce Atlas světa. Chtěla být jako Willy Fog a snila, že bude mít dva roky prázdnin. Fascinovaly ji různé krajiny, odlišné kultury, velehory, oceány a už jako dítě si přála ochutnat ze všech těch různorodých chutí exotiky co možná nejvíce…

11.1.2017

U vánočního stromečku v plavkách!

Žádný shon, starosti, nákupy, kuchtění, chystání, přejídání… Marcela Němcová z Poruby před svátky nasedla do letadla a zmizela za vánočním ideálem klidem a pohodou! Vrátila se od moře až na přelomu prvního a druhého lednového týdne.

11.1.2017

OBRAZEM: V podchodu padají kachličky. Pozor na hlavu!

/FOTOGALERIE/ Pravděpodobně vlivem silných mrazů začaly praskat a postupně padat desítky kameninových kachlí z obložení stěn v podchodu u zastávky Most mládeže v Ostravě-Hrabůvce.

11.1.2017

Budou kvůli EET delší pauzy v divadlech?

Elektronická evidence tržeb způsobila málem kolaps v Těšínském divadle

11.1.2017

Kraj rozhodl: Silnice se budou čistit také v zimě

Aby se lidem lépe dýchalo, budou zaměstnanci Správy silnic Moravskoslezského kraje čistit silnice II. a III. třídy nejenom před a po zimní sezoně, jak jim ukládá zákon, ale také v pravidelných šestitýdenních intervalech od poloviny května do září a nově i během zimy.

11.1.2017

Uvazovat, či neuvazovat psy před obchody? Město ani obvod to neřeší

Článek o soukromé válce nájemníka z porubské Hlavní třídy č. 115 s pejskaři vyvolal reakce čtenářů, zda je normální a legální nechávat psy u prodejen na vodítku. Město ani obvod to každopádně neřeší.

10.1.2017

MHD: jedno město, jedna zóna? Ne pro všechny!

Od 1. ledna má ostravská MHD pouze jednu tarifní zónu. Ovšem povinně jen pro místní. Cestující, kteří dojíždějí z okolí, mohou do konce června dočasně využívat i některou z původních čtyř menších zón.

10.1.2017

OBRAZEM: Ostravu sužuje smog a mráz. V MHD "topí o život"

/FOTOGALERIE/ Smog. Přineslo ho mrazivé počasí s bezvětřím způsobeným teplotní inverzí. Vysoké koncentrace prachu zaznamenaly stanice také na všech problémových místech Ostravska s tradičními Radvanicemi na prvním místě.

10.1.2017

Nezaměstnaných v kraji přibylo. Mezi okresy vede Karviná

Rok 2016 skončil v kraji se 7,5procentní nezaměstnaností. Za prosinec totiž se počet uchazečů o práci zvýšil o 3,4 % na 64 036 a počet volných míst se snížil o 4,3 % na 10 911.

10.1.2017

Chcete vzdělávat předškoláka sami doma? Pozor, je to velká zodpovědnost!

V září bude poprvé povinný poslední rok předškolního vzdělávání. Nemusí se odehrávat jen v mateřské škole, kterou již nyní navštěvuje drtivá většina pětiletých dětí, ale také doma. Rodiče ale budou muset dítě do mateřské školy zapsat a nahlásit, že ho chtějí vzdělávat doma. Jak takové vzdělávání doma bude probíhat v praxi?

10.1.2017

Pionýrský, hasičský, retro... Sezóna plesů a bálů začala

/KALENDÁŘ PLESŮ V OSTRAVĚ/ Plesy. V minulosti bývala zábava tohoto druhu výsadou vyššího stavu, tedy šlechty. Postupem času se staly ostatně tak jako mnoho jiných původně šlechtických výsad běžnou součástí tehdejší měšťanské společnosti.

9.1.2017

Budoucí manažer hotelu miluje rizoto

Sedmnáctiletý Dalibor Solana, student 2. ročníku maturitního oboru hotelový a restaurační provoz Střední školy společného stravování v Ostravě-Hrabůvce, který se zapojil do 4. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku, o sobě tvrdí: „Svačinu do školy si dělám sám, když stíhám. Je to ale problematické. Raději totiž spím do poslední chvíle, než abych snídal a připravoval si jídlo do školy."

9.1.2017

Mám obavu, že se vracíme o několik let zpátky

Řekl Deníku ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř.

9.1.2017

AGEL otevírá v Ostravě svou střední zdravotnickou školu

Ostrava Zájemci o studium zdravotnických oborů budou moci v úterý 10. ledna a poté 19. ledna vždy od 13 do 18 hodin nahlédnout do nově vzniklé AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě-Koblově v Antošovické ulici 107.

9.1.2017

Teploty klesly hluboko pod bod mrazu v celém kraji. Lidé hledali pomoc

Víkend a extrémní mrazy jsou nepříznivé především pro lidi bez domova. Charita Ostrava i Armáda spásy na zimní období navýšila své služby, aby lidem bez střechy nad hlavou poskytla nezbytné zázemí pro přežití.

9.1.2017

Obavy z „přijímaček"? Žádný strach!

Žáci pátých, sedmých a devátých tříd základních škol stále více využívají přípravných kurzů k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia a střední školy. Na kurzech se seznámí s typy úloh, které se v přijímacích testech vyskytují, procvičí si jejich způsoby řešení, zjistí, co jim nejde.

8.1.2017

Výstava koček: egyptská Mau a kocourek Whiskas

Sedm porotců z Česka, Polska a Francie hodnotilo o víkendu 230 chlupatých kočičích mazlíčků, kteří se o víkendu představili na výstavě na Černé louce v Ostravě.

8.1.2017

Výuka plná improvizací a komplikací stále trvá

Kdepak na Vánoce, anebo po Novém roce! Dětem v ZŠ Šenov stále nezačal sloužit pavilon, který už od června rekonstruuje stavební firma Bystroň. A situace se pravděpodobně nezmění do konce prvního školního pololetí.

7.1.2017

Úředníci u bezdomovců: Místo stropu mráz, místo stěn vítr

Když v pátek docela pozdě ráno vylézali Zdeněk (49), Karla (51) a Jiří (65) každý ze svého „separé", teploměr visící na stromě ukazoval -10°C. Trojici porubských bezdomovců to však nijak nevzrušovalo.

7.1.2017

Nastal čas zabijaček. Jen žádné divadlo!

„Jak ti roste pašík? Náš Franta má přes hrudník 145 centimetrů…," pochválil se soused před druhým sousedem, když se potkali u plotu, dělícího jejich zahrady.

7.1.2017

OZO začíná od pondělí svážet vánoční stromky

Jediná možnost odložit odpad na zem vedle kontejnerů se naskytla právě teď po vánočních svátcích.

7.1.2017

Pět závažných případů chřipky v našem kraji, jeden pacient nepřežil

Tento týden zaznamenali hygienici v Moravskoslezském kraji pět závažných případů chřipky, jeden skončil úmrtím pacienta.

7.1.2017

Chcete přilepšit ptáčkům? Chleba ani zbytky jídel jim rozhodně nedávejte!

Pokud jste se rozhodli přilepšit ptákům, kteří u nás zůstávají přes zimu, máte nejvyšší čas pro ně připravit krmítko. Podle odborníků z Moravského ornitologického spolku (MOS) můžete na krmítku pozorovat až 30 druhů ptáků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies