VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ostravsko

7.9.2017

Tématem středeční debaty v centru Ostravy byl protikuřácký zákon

/FOTOGALERIE/ Protikuřácký zákon v životě obyvatel Moravskoslezského kraje aneb osvěta proti kouření. Tak by se také dala nazvat středeční akce, která se konala pod záštitou ministerstva zdravotnictví na Masarykově náměstí v Ostravě.   

7.9.2017

Milovníci burčáku v Ostravě se dočkali

Přelom srpna a září bývá období, kdy se většinou začíná v ostravských vinotékách prodávat burčák, případně částečně zkvašený hroznový mošt. Ani letos tomu není jinak.

6.9.2017

Prezident Zeman v Ostravě: Shodit na váze je strašně jednoduché – hodně kuřte!

/FOTOGALERIE/ Jedinou firmou, do níž během letošní návštěvy kraje zavítala hlava státu, byla společnost Temex z Ostravy-Vítkovic. Podle jejího ředitele proto, že v ní realizují prognózy Miloše Zemana.  

6.9.2017

Velká rekonstrukce „Hlubiňáku“ v Hrabůvce začíná

/FOTOGALERIE/ Obchodní centrum v Hrabůvce, hojně navštěvované, ale i zanedbané veřejné místo ze 70. let minulého století, čeká proměna. Ta právě začíná a její první etapa potrvá do konce letošního roku.

6.9.2017

Českobratrská ulice se mění k nepoznání. Bude z ní ostravský bulvár

/FOTOGALERIE/ Na staré návyky v Českobratrské ulici v centru Ostravy zapomeňte. Po finišující rekonstrukci to bude zcela nový bulvár. Zastávky i přechody pro chodce na nových místech, další semafory, parkovací stání… Změn je mnoho.

5.9.2017

ANKETA DENÍKU: Motýlek versus kravata aneb Souhlasíte s prezidentem Zemanem?

/FOTOGALERIE/ Poznámka hejtmana Ivo Vondráka, že si v úterý ráno v očekávání vzácné návštěvy „obzvláště dobře zaběhal, obzvláště dobře oholil a obzvláště dobře uvázal motýlka“ inspirovala krajského zastupitele a vítkovského starostu Pavla Smolku k neobvyklému dotazu (padly jen dva) na prezidenta

AKTUALIZOVÁNO
5.9.2017

Prezident v Ostravě: Sliby, nabídka pomoci, ale i výtky

/FOTOGALERIE/ Bakala, čínští investoři, trable vítkovického koncernu, česko-polský vodní průplav, chátrající památky, ale i otázka kravata versus motýlek. To všechno v úterý probírala hlava státu s hejtmanem a krajskými zastupiteli.  

5.9.2017

Strážníci převzali ocenění za záchranu řidiče, který zkolaboval

Ocenění za záchranu života převzali v úterý z rukou ostravského primátora Tomáše Macury dva strážníci Městské policie Ostrava. 

5.9.2017

Dny NATO: Saúdští sokoli, nové vrtulníky i obrněnce

Už posedmnácté se na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově bude konat v sobotu 16. a v neděli 17. září největší evropská bezpečnostní show Dny NATO. Program doplní i Dny Vzdušných sil Armády ČR, jež vstupují do svého osmého ročníku.

5.9.2017

V Ostravě mikrovlnná trouba vyhozená z okna zranila dvacetiletou ženu

Říká se jim různě: rapl, zuřivec, nervák, cholerik. V návalu vzteku jsou schopni čehokoliv. Například něco popadnout a vyhodit z okna domu či bytu. 

4.9.2017

Prezidentská návštěva v kraji. Kdy a kde se Miloš Zeman setká s občany?

Nemá tak nabitý program jako v předchozích letech. Během tří dnů stihne setkání s občany na několika náměstích v kraji. Se starosty obcí pak bude Miloš Zeman diskutovat o kotlíkových dotacích, které právě začínají. 

4.9.2017

Kampus v Ostravě-Porubě: zákaz pití, kouření, pouštění psů, dronů…

V prostoru ohraničeném ulicemi Studentskou, 17. listopadu, Dr. Slabihoudka a Opavskou platí přísný řád! Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava ho stanoví pro celý areál mimo koleje, západně od řečené zóny.

4.9.2017

DALŠÍ KOLAPS DOPRAVY: Mezi Hlučínem a Ostravou v pondělí zkolabovala doprava

Perný začátek týdne zažili v pondělí po ránu motoristé mířící z Hlučína do Ostravy.

4.9.2017

Chytré panely se rozšíří na dalších 91 zastávek v Ostravě

Na opravu poškozených panelů ve Svinově naváže zakázka odhadem za 40 milionů korun.

3.9.2017

FOTO: Pozdravy slunci v Porubě

Santosha neboli česky Spokojenost se jmenuje porubské studio jógy, které o víkendu uspořádalo na Hlavní třídě veřejné bezplatné cvičení pro veřejnost.

3.9.2017

Jít k „profi“ báňským záchranářům se zdá těžší, než k policii či armádě

/FOTOGALERIE/ Hlavní báňská záchranná stanice (HBZS) otevřela veřejnosti v sobotu svůj areál v Radvanicích. Ukázala jinde nevídané věci i prostory pro náročný výcvik… a zájemcům o toto neobyčejné povolání otevřela oči.    

3.9.2017

Škola dnes a před 20 lety. Tabule, číslo hodiny, datum a…. okraje!

Černá nebo zelená tabule, na kterou se píše křídou, poctivě narýsované okraje v sešitech nebo papírovou žákovskou knížku ze škol pomalu vytlačují interaktivní tabule, tablety či přístupové čipy. Škola se za posledních dvacet let hodně změnila. Zatímco někde ještě klasicky na přestávku zvoní, jinde žákům ohlašuje konec hodiny melodie z filmu Růžový panter… Jsou to všechno změny k lepšímu?

2.9.2017

Naposled se na Ostravsku objevila cholera před sto lety

/Z HISTORIE OSTRAVY/ Při výskytu epidemie v roce 1831 hlídala státní hranice armáda, aby se zabránilo jejímu rozšíření.

2.9.2017

Škola na startu aneb Jak vypadá příprava na příchod dětí v Ostravě?

/FOTOGALERIE/ Uklízečky dokončují úklid všech prostor, školník natírá tabule, montuje nové šatní skříňky, v kuchyni gruntují, učitelky chystají pro žáky kmenové třídy, zástupkyně sestavují nový rozvrh hodin. Tak to před začátkem školního roku vypadá snad v každé škole.

2.9.2017

Drsní chlapi z pořádkových jednotek v Ostravě předvedli, co umí

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Mezinárodní policejní klání prověřilo schopnosti i znalosti účastníků z několika zemí.

1.9.2017

Kolaps dopravy. Mezi Ostravou a Havířovem se tvořily dlouhé kolony

/FOTOGALERIE/ Bezmoc a následně vztek. To jsou pocity, které prožívaly stovky řidičů, kteří se dostali do několik kilometrů dlouhé kolony mezi Ostravou a Havířovem.

1.9.2017

Odtažených vozidel v Ostravě výrazně přibývá

Speciální automobil nyní spadá pod ostravský magistrát, je využíván i k dalším činnostem.

1.9.2017

Ostrava nechala ošetřit takzvanou mikroinjektáží více než 1400 kaštanů

Od letošního dubna ošetřovala v Ostravě specializovaná firma jírovce proti klíněnce jírovcové metodou tvz. mikroinjektáže. Klíněnka jen na území města ohrožuje téměř 1500 stromů.

1.9.2017

Prázdniny končí. Kde v Ostravě dětem zpříjemnit poslední dny volna?

A je to tady. I když letošní školní rok začíná až v pondělí, prázdniny oficiálně skončily. Pomocí našich tipů zkuste myšlenky svých dětí na školní povinnosti ještě o trochu oddálit. Kam s nimi můžete o víkendu v Ostravě vyrazit? 

31.8.2017

FOTO: Na kruháče rampami

Změna k lepšímu čeká řidiče, kteří využívají část Opavské ulice v Krásném Poli. Trasa na spojnici Opava-Ostrava bude o něco pohodlnější.

31.8.2017

Českobratrská ulice se otevře, žluté značky zmizí

Autobusy po frekventované silnici projedou, osobní doprava si ještě počká

31.8.2017

Prezident Miloš Zeman přijede na návštěvu Moravskoslezského kraje

Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví už příští týden, ve dnech 5. až 7. září, Moravskoslezský kraj.

30.8.2017

S cejchem kriminálníka se práce shání velmi obtížně

Ostrava - Mezi těmi, kdo zkusili simulovaný pracovní pohovor, byl i muž odsouzený ke třinácti a půl roku za vraždu

30.8.2017

Mizernou sezonu mohou zachránit jen pořádné deště. Městské houby nesbírejte!

Tak mizernou sezonu houbaři dlouho nezažili. I proto budí velkou pozornost žampiony, které se tento týden objevily u Nádražní ulice v centru Ostravy. K jídlu ale nejsou! Mohlo by se totiž jednat o jedovatý druh, navíc i v případě jedlé pečárky není konzumace městských hub vhodná. 

30.8.2017

Národní cítění jako vzdor. Dálnice jsou posety vlajkami

Už v pátek 1. září vstoupí v platnost novela zákona, která zakazuje výskyt billboardů u dálnic a silnic první třídy. Provozovatelé věří, že nový „design“, který zavítal i do Ostravy, billboardy ochrání od jejich odstranění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení