VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ostravsko

7.5.2017

Pomocný biskup bude používat svůj znak a heslo

Generální vikář ostravsko-opavské diecéze Mons. Martin David bude po svém biskupském svěcení používat svůj biskupský znak a heslo.

6.5.2017

Zákazové značky a mříž zatarasily oblíbenou stezku

Napomenutí, ale také až dvoutisícová pokuta může čekat hříšníky, kteří využijí podchodu pod mostem Pionýrů v centru Ostravy. Kvůli opravě Českobratrské ulice vedoucí přes uvedený most je podchod v současné době pro pěší i cyklisty uzavřen. 

6.5.2017

Pozor na madla, kliky a klávesnice! Myjte si ruce jako chirurg

/FOTOGALERIE/ Hygiena rukou. Zdánlivě banální věc. Ale… Ruce jsou nejčastějším přenašečem infekce. Jak si je dokonale umýt radili zdravotníci dětem a dospělým ve Vítkovické nemocnici v rámci oslav Světového dne hygieny.

6.5.2017

Ostravská zoo zažila kočičí stěhování

/FOTOGALERIE/ Kočičí manévry. Tak by se daly charakterizovat uplynulé dny v ostravské zoologické zahradě. Stěhovalo se celkem šest koček – tři do zoo a tři ze zoo. Do zoo byla dovezena samice levharta cejlonského, samec servala a samice kočky slaništní. Ze zoo pak odcestovala loňská tři mláďata rysa karpatského.

5.5.2017

Kam o prodlouženém víkendu? Nabídka akcí v Ostravě a okolí je pestrá

Je tady další prodloužený víkend. Pokud ještě nemáte program, podívejte se na náš výběr tipů na zajímavé akce v regionu.

5.5.2017

Cyklostezka na Landek je kvůli dešťům uzavřená

Frekventovaná cyklistická a turistická stezka na Landek mezi hornickým muzeem a trolejbusovým obratištěm v Koblově bude až do posouzení geology uzavřena.

5.5.2017

Dvě věže se po Pánovi prstenů spojily také v Ostravě

/FOTOGALERIE/ Nikoliv čarodějové Saruman a Sauron jako v kultovní sérii Pán prstenů, nýbrž Petr Koudela a Jan Šumbera. „Vládci" dvou nejvyšších vyhlídkových vrcholů ve městě se spojili a nabízejí jednotnou vstupenku na Bolt Tower a radniční věž.

5.5.2017

8. květen: Nová Karolina bude otevřena, ve velkých obchodech ale nenakoupíte

Loni přijatý zákon, jenž stanovil, o kterých svátcích mohou mít obchodníci otevřeno i to, kdy je naopak prodej zakázán, stále mate nemalou část zákazníků.

4.5.2017

Lidská paměť potřebuje určité stimuly

Centrum trénování paměti je jedinečné v celém kraji a pomáhá lidem po úrazech hlavy či s neurologickým postižením mozku. Klienty jsou lidé všech věkových kategorií mladí motorkáři po těžkých úrazech, policisté zranění při výkonu služby i senioři po cévní mozkové příhodě.

4.5.2017

Podnikatel pronajme tři bytové domy Romům. Sousedé se bojí problémů

Lokalitu ve Slezské Ostravě známou coby Salma hodnotí tamní usedlíci jako klidné místo k životu. To by se podle nich ale mohlo změnit. Residomo prodalo tři bytové domy v Kovařovicově ulici podnikateli, který je hodlá pronajímat romským rodinám.

4.5.2017

Luděk Eliáš obdržel rotariánské ocenění Paul Harris felow

/FOTOGALERIE/ Herec, někdejší divadelní ředitel, scénárista a publicista, který byl během druhé světové války internován s rodinou v koncentračních táborech, Luděk Eliáš, převzal před několika dny v Ostravě ocenění pojmenované po zakladateli rotariánského hnutí Paul Harris felow. A to za více než dvacetiletou edukativní přednáškovou činnost o holokaustu.

4.5.2017

Pilot studentské formule: Zrychlení se nedá porovnat s ničím na silnici

/VIDEA, FOTOGALERIE/ „V týmu je nás teď celkem dvacet a stejný počet lidí se svého času hlásil i na post pilota. Při konkurzu na simulátoru jsme ale uspěli pouze tři," uvedl Tomáš Pasterňák (23), pocházející z Kunčiček u Bašky na Frýdecko-Místecku.

4.5.2017

Provozovatel trafiky o EET: Přibylo papírování, účtenky lidé hned vyhazují

/SERIÁL DENÍKU/ Od 1. března byla spuštěna druhá fáze Elektronické evidence tržeb (EET). Zatímco první vlna se dotkla ubytovacích a stravovacích služeb, druhá vlna zahrnuje maloobchod a velkoobchod.

3.5.2017

Kliky, plazení aneb pomalý návrat branné výchovy?

Rozebrat a složit zbraň, postavit ze špejlí provizorní most, který unese závaží, zorientovat se na mapě, vyřešit „voňavý" rébus po vzoru Komisaře Rexe, ale také dřepy, kliky, plazení, přeskok… To jsou jen některé disciplíny, které dnes plnili a ještě zítra budou plnit tři stovky žáků základních a studentů středních škol.

3.5.2017

OBRAZEM: Chcete zachránit život? Darujte krev

/FOTOGALERIE/ Víte, jakou máte krevní skupinu? Pokud ne, tak Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava vám ji ve speciálním stanu u prodejny New Yorker v ostravském Avion Shopping Parku zdarma zjistí.

3.5.2017

Ocení prezident Věru Špinarovou?

Toto přání příznivců známé zpěvačky se stále častěji objevuje na sociálních sítích i v redakční poště Deníku

3.5.2017

Porubský památník získá novou podobu

Pietní akt k výročí osvobození Ostravy se ve Vřesinské ulici v Porubě konal minulý týden naposledy za stávajícího vzhledu zdejšího památníku s bludným balvanem.

3.5.2017

Místo pokácené staré lípy už stojí nová

Happy end má pro členy Spolku obyvatel družstva z vilové kolonie v Zábřehu kauza pokácené asi devadesátileté lípy. 

2.5.2017

Demise vlády? Krok premiéra překvapil i regionální politiky

/ANKETA/ Tohle nikdo nečekal. Bohuslav Sobotka zaskočil oznámením o demisi své vlády nejen většinu politologů, ale také politiky z našeho regionu.  

2.5.2017

Kvetoucí pěnišníky probarvily ostravskou zoo

/FOTOGALERIE/ I přes rozmary počasí je možné v areálu ostravské zoologické zahrady pozorovat rozkvétající pěnišníky v mnoha pastelových barvách.

2.5.2017

Končí jeden z prvních „sekáčů" v Ostravě

/FOTOGALERIE/ Nakupování v second handu je fenomén. Lze v nich nakoupit oblečení za dobré ceny. A když máte štěstí, pořídíte i luxusní kousky…

2.5.2017

Noční zásah strážníků v Hrabové. Ze sklepa vycházel černý kouř

Pohotově se zachovala hlídka ostravské městské policie, která během prodlouženého víkendu zaznamenala silný zápach kouře. Stalo se tak před půlnocí v Ostravě-Hrabové.

2.5.2017

Klubíčko pomáhá matkám s dětmi zvládat obtížnou životní situaci

Posláním Domu pro ženy a matky s dětmi ostravské pobočky Armády spásy je poskytnutí dočasného ubytování při ztrátě bydlení, následná podpora při jeho opětovném získání a celkové zlepšení sociální situace.

2.5.2017

Další muzeum! V Ostravě vznikne interaktivní expozice MHD

Přilákat do Ostravy další turisty. Takový cíl si dalo vedení města, které chce přibližně do tří let vystavět u hlavního nádraží muzeum MHD a možná i další dopravní techniky. Nechce jít přitom suchou výstavní formou, ale plánuje širokou veřejnost „vtáhnout do děje".

1.5.2017

VIDEO: Severní dráha císaře Ferdinanda slavila

/FOTOGALERIE/ Za zvuku dechovky Zdounečanka ze Zdounek se v pondělí 1. května na vlakovém nádraží Ostrava-Svinov pozdravil s cestujícími samotný císař Ferdinand. 

1.5.2017

Katedrála je dominantou centra. Dostane i odpovídající okolí

Katedrála Božského Spasitele je podle obyvatel i vedení města klíčový veřejný prostor v Ostravě, který má nedůstojné okolí v podobě nevzhledného parkoviště. To se změní. Odborná porota do letních prázdnin vybere návrh, jak bude prostor nově vypadat.

30.4.2017

Přelet gripenů zahájil oslavy osvobození Ostravy

V deset hodin dopoledne v neděli 30. dubna přeletěly nad Památníkem Rudé armády v Komenského sadech v Ostravě letouny JAS 39-Gripen z 21. základny taktického letectva Čáslav, a zahájily tak pietní akt k 72. výročí osvobození Ostravy a ukončení 2. světové války.

30.4.2017

Konec předbíhání a frontám v čekárně

Ostrava - Předbíhání v čekárně, klepání na dveře kvůli receptu i dlouhé čekání ve frontě pacientů jen kvůli udržení místa je v Poliklinice Agel Ostrava (v Tyršově ulici u kina Vesmír) už minulostí.

30.4.2017

Každá kabelka má svůj vlastní příběh, říká vítězka soutěže Lady Business 2016

Ostrava - Celkem 19 žen, které podnikají například ve výrobě a designu skla, výrobě kosmetiky nebo v oboru praní, žehlení a mandlování, letos soutěžilo o titul Lady Business Moravskoslezského kraje 2016.

29.4.2017

Dolní Vítkovice představí vizi, co s areálem dál

V pondělí 1. května, v den otevřených dveří, představí Dolní Vítkovice (DOV) plán dalšího rozvoje industriálního areálu. Ve 13 hodin jej veřejnosti odprezentují šéf strojírenských Vítkovic Jan Světlík a ředitel sdružení DOV Petr Koudela ve Velkém sále multifunkční auly Gong.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies