VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ostravsko

14.4.2017

Velikonoční beránci z Poruby na jedničky a dvojky

Nejen učitelé odborného výcviku Střední školy prof. Zdeňka Matějčka v Porubě nyní hodnotí velikonoční „práce" cukrářských učňů. Po těchto sladkostech se shánějí i další kantoři, žáci a personál školy.

14.4.2017

Mladík v Ostravě spadl z mostu

K vážně zraněnému mladíkovi vyjížděli ve čtvrtek 13. dubna ostravští záchranáři.

14.4.2017

Kam vyrazit o Velikonocích v Ostravě a okolí?

/FOTOGALERIE/ Například ostravská zoologická zahrada bude otevřená po celou dobu velikonočních svátků od 9 do 19 hodin, o Velikonočním pondělí dokonce o hodinu dříve. 

14.4.2017

Rozhodne o tramvajích v Porubě referendum?

V porubském Domově Slunečnice se začátkem týdne debatovalo o plánovaném prodloužení tramvajové trati na zdejší 7. a 8. obvod. Zástupci města a dopravního podniku měli těžkého soupeře dav asi dvou set značně nespokojených lidí.

13.4.2017

Porodnice Vítkovické nemocnice už funguje v běžném provozu

Porodnice Vítkovické nemocnice, která byla od soboty 8. dubna přechodně uzavřena opět funguje v běžném provozu.

13.4.2017

Začala velká razie. Na silnicích v kraji bude více policistů

S častějšími kontrolami musejí v období Velikonoc počítat řidiči nejen na silnicích v Moravskoslezském kraji, ale celé České republiky.

13.4.2017

Rekonstrukce estakády v Českobratrské ulici začala. Řidiče čekají změny

Dvouletá rekonstrukce hlavní dopravní tepny centrem Ostravy začala sice už před několika dny, nicméně naplno ji pocítí řidiči až ode dneška.

13.4.2017

Velikonoce v katedrále Božského Spasitele

V katedrále Božského Spasitele v Moravské Ostravě na Zelený čtvrtek při Misse chrismatis obnovují kněží své sliby. Biskup František Václav Lobkowicz posvětí oleje, které se používají při křtu, biřmování, pomazání nemocných, svěcení kněží, kostelů a oltářů.

13.4.2017

Další svátek je tady. Do kterých obchodů v Ostravě se nedostanete?

Velikonoční pondělí je od zavedení nového zákona již sedmým svátkem v pořadí, kdy musejí mít obchodníci s prodejní plochou nad dvě stě metrů čtverečních zavřeno. Jaká bude praxe v Ostravě a jak obchody přistoupí k Velkému pátku?

12.4.2017

Mezi nejagresivnější zákazníky patří násilníci v Ostravě

Nadávky, fyzická napadení i útoky nejrůznějšími předměty včetně injekčních stříkaček, nožů nebo dlažebních kostek. To vše prakticky každý den zažívají pracovníci ostrahy v obchodech a nákupních centrech po celé České republice. Mezi nejagresivnější patří násilníci v Ostravě, kteří mají na svědomí i různě závažná zranění příslušníků bezpečnostních agentur. Nejhorší jsou opilí a zdrogovaní zákazníci. Nikdo neví, co udělají.  

12.4.2017

OBRAZEM: Základní škola v Šenově má krásné prostory

V úterý odpoledne byl slavnostně otevřen rekonstruovaný pavilon Základní školy v Šenově.

12.4.2017

V ostravské zoo se narodil vzácný modrookoý lemur Sclaterův

/FOTOGALERIE/ Po velké výměně chovných párů vzácného lemura Sclaterova v rámci nevelké evropské populace se po dlouhých osmi letech v ostravské zoologické zahradě narodilo mládě. Tento druh lemura je jedním z nejohroženějších primátů světa. Je velmi vzácný nejen ve volné přírodě, ale i v zoologických zahradách.

12.4.2017

Město „vyhazuje" stavitele, oprava Pokladu opět končí

/DENÍK SLEDUJE/ Úvahy nad pojmenováním porubského domu kultury (DK) po Věře Špinarové jsou odsouvány na vedlejší kolej. Ostravská radnice avizuje opětovné a nikoliv překvapující zastavení rekonstrukce této stavby.

12.4.2017

Strážníci budou sbírat jehly a stříkačky

/FOTOGALERIE/ Ochránci zákona se chtějí zaměřit na hřiště a pískoviště, ale také na parky a mosty

12.4.2017

Ghetto Zárubek: všechno, jen ne místo k žití. Úřady mají svázané ruce

/FOTOGALERIE/ Jen pár stovek metrů od dopravního terminálu na Hranečníku ve Slezské Ostravě se rozkládá romská kolonie v Zárubecké ulici. Domů tu není mnoho, ale nepořádku jako po válce. Proč zde někdo žije?

11.4.2017

Do řeky Odry unikly ropné látky, hasiči stavěli norné stěny

Čtyři norné stěny museli v úterý na řece Odře instalovat hasiči z Ostravy a Bohumína. Důvodem byl únik ropné látky nedaleko jezu v Ostravě-Lhotce.

11.4.2017

Zadek za dva miliony? Stížnost na hanbatou reklamu „akce kalhotky" nevyřešila

/VIDEO, FOTOGALERIE, ANKETA/ „Proč nebe, když v pekle je tak krásně," stojí na billboardu se dvěma nahými postavami na rohu ulic Hornopolní a Českobratrská v Ostravě-Fifejdách. Kvůli stížnostem na nevhodnost reklamy byl do akce povolán sprejer.

11.4.2017

Trojické údolí ve Slezské Ostravě - rekultivovat a následně oživit, anebo ne?

Státní podnik DIAMO hledá firmu, která vyčistí území někdejší šachty a koksovny ve Slezské Ostravě, na což má nachystáno až 960 milionů korun. Sanaci a další „související opatření" ale odmítá snad nejvlivnější zdejší rezident primátor města Tomáš Macura.

10.4.2017

Lidé platí v ostravské MHD bankovní kartou více než loni

Že se v této novince mezi odbavovacími systémy skrývá obrovský potenciál, dokazují letošní čísla. Denně si takto koupí lístek v průměru už 4,5 tisíce lidí. Nejčastěji kartu používají v tramvajové lince č. 8.

10.4.2017

Ostrava dál bojuje se spalničkami. Počet případů stoupl na 38

Moravskoslezský kraj do dnešního dne eviduje 38 případů onemocnění spalničkami, z toho sedmadvacet onemocnění hygienici již potvrdili. V Ostravě nemoc zasáhla dvaatřicet obyvatel, včetně dvaceti dětí, které nemohly být vzhledem ke svému nízkému věku očkovány.

10.4.2017

Vajíčka na farmářských trzích šla na dračku. Jako obvykle!

/FOTOGALERIE/ Patnáct kusů, třicet kusů, dvě plata, tři, čtyři… Tak vypadaly první letošní farmářské trhy v Ostravě pro Dalibora Sochu z Příbora. Stánek otevřel v osm ráno a před jedenáctou mohl balit na cestu domů.

10.4.2017

Parkování v centru Ostravy: souboj rezidenti versus návštěvníci

/SERIÁL DENÍKU - ZAOSTŘENO NA CENTRUM/ Jedni argumentují, jsme tu doma. Druzí se ohánějí nutností zde pracovat či potřebou utrácet. Tak vypadá situace okolo míst pro odstavování aut uprostřed Ostravy. Jako rozhodčí vystupují magistrát, radnice a v neposlední řadě i strážníci.

10.4.2017

Přijďte debatovat o tramvajové trati v Porubě. V úterý do Slunečnice

Necelé dva týdny poté, co si vedení města přizvalo na magistrát odborníky z oboru dopravy a v živě přenášené diskusi s nimi probíralo téma výstavby tramvajové trati na porubský 7. a 8. stavební obvod, připravilo si také dlouho slibovanou veřejnou debatu s lidmi.

10.4.2017

Květná neděle v Ostravě. V centru města začínají velikonoční trhy

Věřícím začal Svatý týden. Květná nebo též Pašijová neděle zahájila takzvaný Svatý týden. Věřícím připomíná vjezd Ježíše do Jeruzaléma před jeho ukřižováním, kdy ho děti i dospělí vítali palmovými ratolestmi a provolávali izraelským králem.

9.4.2017

KD Věry Špinarové? Vzpomínku na zpěvačku chtějí důstojnou, ale jednodušší

/DENÍK SLEDUJE/ Se záměrem přejmenovat porubský kulturní dům (KD) Poklad na KD Věry Špinarové si iniciativa na sociální síti ukousla zřejmě příliš velké sousto. Uznal to její autor Erik Gajdošech s tím, že řešení nyní hledají stále důstojné, leč jednodušší.

9.4.2017

Dámskou jízdu při Česko zpívá ovládla Michaela Janáčová

Dívka s pěveckým talentem, nejlépe šestnáctiletá. To je v posledních třech letech nejčastější charakteristika vítězky hudební soutěže Česko zpívá. Tou letošní se stala Michaela Janáčová z Ostravy.

9.4.2017

Mineralogická burza v Ostravě: Od šutrařů a kopáčů po šmukaře

/REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ Už na první pohled zřejmé rozdíly byly jak mezi vystavujícími, tak návštěvníky sobotní oblíbené mineralogické burzy v aule VŠB-TUO v Porubě. Na jedné straně praví nadšenci a zájemci o nerosty vydobyté vlastníma rukama, na druhé obchodníci a laická klientela shánějící módní doplňky.

AKTUALIZUJEME
8.4.2017

OBRAZEM: Farmářské trhy v Ostravě začaly

/FOTOGALERIE/ Druhou dubnovou sobotu odstartoval v Ostravě u obchodního centra Futurum další ročník farmářských trhů.

8.4.2017

Rekonstrukce Českobratrské ulice omezí trolejbusy

Víkendové výluky ostravské městské hromadné dopravy se tentokrát budou týkat zejména trolejbusů.

8.4.2017

Dřisty fifejdskeho Ofila: Může bejt i trochu smutno, jen když je veselo

/SERIÁL DENÍKU/ Přinášíme další díl pravidelného seriálu Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies