VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ostravsko

4.2.2017

Dřisty fifejdskeho Ofila: Prava zabijačka aneb Co je lepši, notebook či majtki?

/SERIÁL DENÍKU/ Přinášíme další díl pravidelného seriálu Deníku.

4.2.2017

Nemocných v Moravskoslezském kraji ubylo, epidemie ale ještě trvá

V tomto kalendářním týdnu nemocnost na akutní respirační infekce (ARI) dosáhla v Moravskoslezském kraji 1854 případů na 100 tisíc obyvatel.

4.2.2017

OBRAZEM: Nové lampy mají zvýšit bezpečnost v sadu Boženy Němcové

/FOTOGALERIE/ Sad Boženy Němcové v Ostravě-Přívoze se stal jednou z prvních lokalit v centrálním obvodu, kde radnice Moravské Ostravy a Přívozu spolu s Ostravskými komunikacemi vyměnila staré a slabé veřejné osvětlení za silnější a úspornější led svítidla.

3.2.2017

Hrušov: Vzpomínky jsou mnohdy lepší než dnešní smutná realita!

/OSTUDY OSTRAVY - FOTOGALERIE, ANKETA/ Před necelými dvaceti lety to až taková hrůza nebyla. Pak ale přišly obrovské záplavy, jež znamenaly doslova zánik dřívější „dobré adresy" města Ostravy.

3.2.2017

Za 10 let odešlo z kraje 37 tisíc lidí

Za deset let odešlo z Moravskoslezského kraje více než 37 tisíc lidí, což je nejvíce ze všech krajů v zemi. V současnosti tento stav začíná ohrožovat restrukturalizaci a rozvoj regionu.

2.2.2017

OBRAZEM: Sněhulákománie v Ostravě

/DENÍK ZAUJALO/ Chráněný druh. Tak se také hovoří o sněhulácích, jelikož se objevují pouze na určitý čas, a navíc už jich prý lidé tolik nedělají.

2.2.2017

Ostrava 2020: MHD bude bez dieselových autobusů

/DENÍK ZAUJALO/ Kromě pořízení čtyřiceti moderních švýcarských tramvají plánuje ostravský dopravní podnik kvůli ekologizaci i další výraznou obměnu vozového parku. Do roku 2020 by chtěl mít svou „flotilu" bez autobusů s dieslovými motory.

2.2.2017

Ladovská zima v Ostravě: Pro někoho radost, pro jiného starosti navíc

/ANKETA, FOTOGALERIE/ Přívaly sněhu v Ostravě konečně nabídly bezpochyby pravou ladovskou zimu. Odvrácenou stranou mince je však horší schůdnost chodníků a kupící se sníh ve všech obvodech města. 

2.2.2017

Čekání končí. Ve Svinově se po dvaceti letech dočkají „nové Sokolovny"

V roce 1998 zachvátil Sokolovnu v Ostravě-Svinově požár. Poničená budova byla stržena, avšak dodnes nebyla obnovena. Místní tak musejí za kulturou a sportem vyrážet do okolí. Ale jen do příštího roku, kdy na místě vyhořelé budovy vyroste nová hala.

1.2.2017

Zaorálek? Jednohlasně!

Členská schůze ČSSD v Ostravě-Porubě v úterý 31. ledna 2017 vybrala do čela moravskoslezské kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny místopředsedu strany a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka.

1.2.2017

Také úředníci v Ostravě sčítají opeřence kvůli ptačí chřipce

Úředníci z Ostravy-Poruby začali kvůli ohnisku ptačí chřipky ve Svinově obcházet hospodářství, kde mají drůbež nebo chovají jiné ptáky.

1.2.2017

O sníh a led na střechách se musejí postarat majitelé budov, připomínají hasiči

Letošní zima bude podle meteorologů ještě dlouhá. Větší nadílka zasáhla náš region i ve středu. Hasiči proto připomínají nebezpečí, které představuje led a sníh padající ze střech.

1.2.2017

Pokud uslyšíte sirénu, bude to (nejspíš) zkouška

/ANKETA/ „Zkouška sirén. Právě proběhla zkouška sirén." Hlášení slýcháme spolu s pronikavým zvukem sirén v poledne každou první středu v měsíci. Jak ale poznáte, že to zkouška není? Víte, co máte dělat? Opustit domov? Najít kryt?

1.2.2017

Zahrádkáři: Příroda už tuhé mrazy potřebovala

Už aby ty mrazy skončily, říká si hodně lidí. Období, kdy se teploty drží i přes den pod bodem mrazu a nad nulu vyšplhají jen výjimečně, totiž trvá celý leden. Komplikace způsobují třeba řidičům, kteří nemohou nastartovat auto, nebo v hutích, kde musejí rozmrazovat uhlí a železnou rudu.

AKTUALIZOVÁNO
1.2.2017

Nehoda autobusu, kamionu i prasklý vodovod... Čerstvý sníh působil problémy

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Se zvýšenou opatrností byly ve středu silnice v Moravskoslezském kraji sjízdné. Hlavní tahy jsou mokré, na vedlejších silnicích je kašovitá vrstva sněhu po chemickém ošetření nebo ujetá vrstva sněhu krytá inertním posypem.

31.1.2017

Kdo přibude k Jankové, Krajčovi, Chýlkové a dalším?

Zájem o studium na Janáčkově konzervatoři v Ostravě značně kolísá.

31.1.2017

Gymnazista z Poruby má našlápnuto probojovat se na CrossFit Games do USA

Přes čtvrt milionu vyznavačů sportovní disciplíny CrossFit z celého světa zintenzivnilo svůj trénink kvůli únorové on-line kvalifikaci na nejprestižnější závod Reebok CrossFit Games 2017 v USA. A s nimi i Jan Vantuch a Štěpánka Habustová z Ostravy.

31.1.2017

Vyhlídková věž Nové radnice je uzavřena

Dominanta Ostravy je z důvodu opravy rychlovýtahu v budově ostravského magistrátu na Prokešově náměstí, který vede do pobočky Ostravského informačního servisu (OIS) v radniční věži.

30.1.2017

Kraj chystá projekt na likvidaci ropného paliva ve Vratimově

Kraj chce projektový námět na odstranění zhruba 6000 tun paliva, které bylo do areálu bývalých vratimovských papíren navezeno v letech 2010 až 2011, předložit do nejbližší výzvy Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Národního programu Životní prostředí.

AKTUALIZOVÁNO
30.1.2017

Kdo nesundá starou dálniční známku, může dostat pokutu

/VIDEO/ Dva tisíce korun. Taková pokuta hrozí řidičům, kteří z předního skla automobilu včas neodstraní dálniční známku pro rok 2016, jejíž platnost končí 31. ledna. Po tomto termínu už starý kupon nemá na skle co dělat.

30.1.2017

ÚOHS pokračuje v prošetřování společnosti RPG Byt

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokračuje v prošetřování podezření na zneužití dominantního postavení společnosti RPG Byty, která vlastní zhruba 44.000 bývalých bytů důlní společnosti OKD.

30.1.2017

Úsekové měření rychlosti na D1: Na tunel se zaměřují i civilní policejní auta

Před měsícem začalo úsekové měření rychlosti v klimkovickém dálničním tunelu. Systém je v ověřovacím provozu. Hříšníci, které zachytil kamerový systém, zatím pokuty nedostávají. Kolik motoristů během měsíce porušilo rychlost, není jasné. Policie má sice údaje k dispozici, kvůli právně nedořešeným otázkám je však nemůže zveřejnit.

30.1.2017

Handrkování akademiků u soudu. Sokol: Vztahy na „Báňské" jsou pro mě záhadou

Ostravský krajský soud se v pondělí zabýval žalobou Jana Valíčka kvůli „nečinnosti správního orgánu". Přesněji řečeno rektora Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) Iva Vondráka, jelikož ho nejmenoval děkanem její hornicko-geologické fakulty (HGF). Do Ostravy dorazilo i právnické eso - Tomáš Sokol. V rozhovoru pro Deník říká: Vztahy na „Báňské" jsou pro mě záhadou.

30.1.2017

Neobvyklá lavička v Porubě nezůstává nepovšimnuta

Čtvrté a zatím poslední veřejné posezení vytvořené v Porubě spolkem Lužánek z Břeclavi je na svém místě.

29.1.2017

Příchod roku ohnivého kohouta se slavil i v Ostravě

/FOTOGALERIE/ Tet Nguyen Dan znamená pro Vietnamce něco jako Vánoce a Nový rok v jednom. 

29.1.2017

Když mrzne, berou hrobníci do ruky i bourací kladivo

Zem promrzlá do půlmetrové hloubky. V místech, kde neleží sníh, pak ještě hlouběji.

AKTUALIZOVÁNO
29.1.2017

Další ohnisko ptačí chřipky je v Ostravě. Chov o 20 ptácích byl vyhuben

Veterináři potvrdili v Česku 12. ohnisko ptačí chřipky, a to v Ostravě-Svinově. Chov o 20 ptácích byl v neděli dopoledne vyhuben.

29.1.2017

Přišla jste o práci? Staňte se chůvou! ÚP v Ostravě loni uhradil kurz 22 ženám

Bylo jí padesát, když přišla o zaměstnání. Ocitla se na úřadu práce. Z rozboru kvalifikačního testu zjistila, že by jí nejlépe sedla práce s dětmi. Byla to trefa do černého. Už od patnácti totiž chtěla být učitelkou v mateřské škole. Na studia ji ale nevzali.

28.1.2017

Skládka v Hrušově živí také vzácné racky ze severní Evropy

Velká koncentrace rackovitých ptáků v místech poblíž bývalé štěrkopískovny ve Vrbici podle místopředsedy Moravského ornitologického spolku (MOS) Jiřího Šafránka úzce souvisí právě s nedalekou skládkou komunálního odpadu v Ostravě-Hrušově.

28.1.2017

Zoo má nové přírůstky: dvě komby ušaté

V expozici Noční Tanganika se v minulých dnech narodila dvě mláďata komb ušatých. Patří mezi poloopice a jsou příbuzné lemurům, jsou velká asi jako naše veverka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies