VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ostravsko

8.4.2017

VIZUALIZACE: K Domu umění půjdeme promenádou

Odborná porota složená ze zástupců města i zkušených architektů rozhodla o vítězi na revitalizaci Umělecké ulice mezi Domem umění a palácem Elektra. Stali se jimi studenti, kteří zde navrhují vytvořit promenádu.

8.4.2017

Dopravnímu podniku v Ostravě chybí řidiči, musel omezit spoje

Dopravní podnik Ostrava (DPO) má nedostatek řidičů a potýká se s velkou nemocností. Musel kvůli tomu dočasně omezit provoz na několika tramvajových linkách. 

7.4.2017

Tipy na víkend v Ostravě a okolí

Je tady druhý dubnový víkend a my vám opět přinášíme tipy na některé akce z Ostravy a okolí.

7.4.2017

V porubské galerii Na schodech vystavuje mladičká výtvarnice Dorota Kaustová

/FOTOGALERIE/ Až do 4. května mohou návštěvníci galerie Na Schodech v prostorách radnice v Ostravě-Porubě obdivovat smalty, digitální malby a kresby odvážné mladičké výtvarnice Doroty Kaustové.

7.4.2017

Řidiči si mohou vyzkoušet, jaké to je řídit pod vlivem drog či alkoholu

Jaké to je řídit pod vlivem alkoholu a drog si mohou vyzkoušet lidé, kteří se v neděli zúčastní třetího ročníku akce nazvané Řídím bez opice. Koná se od 8 do 18 hodin v Centru bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívoze.

7.4.2017

Lidé v Ostravě chtějí Dům kultury Věry Špinarové. Místo porubského Pokladu

/ANKETA, FOTOGALERIE/ Zesnulá zpěvačka představovala pro řadu obyvatel města doslova ostravský poklad. Na sociální síti proto sílí iniciativa s cílem pojmenovat po ní kulturní dům v Porubě, kde ostatně dříve žila i začínala svou kariéru.

6.4.2017

Radní splnili slib. Kasino v Bartovicích nebude

Jak jeden po druhém v březnu přislíbili občanům na veřejné debatě, tak včera i učinili. Radní městského obvodu Radvanice a Bartovice odmítli nabídku loterijní společnosti, která se týkala provozování kasina v bartovickém Společenském domě.

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Řidiči autobusů vstoupili do stávky jen v několika krajích. V našem ne

Do stávky řidičů linkových autobusů, kteří od čtvrteční půlnoci protestují proti nízkým mzdám, se nakonec zapojilo asi pět krajů. Ve větším rozsahu postihla především Jihomoravský kraj. Autobusy však nevyjely ani v České Lípě, protesty jsou také například v Olomouckém a Pardubickém kraji. V Moravskoslezském kraji vyjely všechny autobusy bez omezení.

6.4.2017

Záložáci v kraji: od horníka po primátora

K odkazu paravýsadku Wolfram z druhé světové války se hrdě hlásí jednotka Aktivních záloh (AZ) Krajského vojenského velitelství (KVV) Ostrava. Pěší rotu, čítající nyní 115 vojáků, proto i pojmenovala po jeho veliteli podplukovníku Josefu Otiskovi

6.4.2017

Farmářské trhy v Ostravě v sobotu začínají, ani EET je neohrozí

/FOTOGALERIE/ Už šest let chodí Ostraváci na farmářské trhy k OC Futurum. „Naše trhy se ale staly nejpopulárnější ve městě. Mají nejvyšší návštěvnost široko daleko, průměrně se pohybuje okolo 2200 až 2500 zákazníků za sobotní dopoledne," říká ředitel obchodního centra Futurum Tomáš Jelínek.

6.4.2017

Audit Deníku: Armáda a její vyzbrojování

/SERIÁL DENÍKU/ Z nejmladšího záložáka v kraji je zástupce velitele čety. Sloužím společnosti, říká.

5.4.2017

Zrození venuše. Sošky studenti odlévali v laboratoři a dokončovali doma u filmů

/FOTOGALERIE/ Tisíc kopií pravěké Landecké Venuše vzniklo v laboratoři Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství (FMMI) VŠB-TUO. Slouží jako reklamní předměty k 750. výročí první zmínky o Ostravě. Na výrobě spolupracovali Václav Merta, Kristýna Konečná a Kristina Adamusová.

5.4.2017

Máme silné kandidátky, tvrdí předseda krajské ČSSD Novák

Vyvážená kandidátka zahrnující politiky nominované z jednotlivých okresů. Tak hodnotí krajský předseda ČSSD Miroslav Novák výsledek nedávného jednání moravskoslezského výkonného výboru. 

5.4.2017

OBRAZEM: Ostrava rozkvetla. Podívejte se, jak krásně

/FOTOGALERIE/ Aprílové počasí sice bude letos, jak se zdá, opravdu pořádně proměnlivé a po rekordních teplotách prvních dubnových dnů nás čeká prudké ochlazení, na horách dokonce i sněžení, přesto určitě každého potěší pohled na rozkvetlé ostravské ulice. Podívejte se, jak krásu květů ve městě pro Deník zachytily studentky/fotografky Tereza Bučková a Denisa Krakovská. 

AKTUALIZOVÁNO
5.4.2017

Škatulata na ostravské radnici: Štěpánka vystřídal Cigánek

Martina Štěpánka (ODS), který v lednu řídil opilý a v případě jeho setrvání ve funkci hrozil další rozpad koalice na ostravské radnici, nahradil ve funkci náměstka primátora a člena rady města jeho stranický kolega Vladimír Cigánek.

4.4.2017

Na náměstí v centru Ostravy smí jen bagr. Rekonstrukce skončí v květnu

/FOTOGALERIE/ Lavičky v kašně, vytrhaná dlažba, na jejích zbytcích stojící bagr a oplocení. Tak to momentálně vypadá před moravskoostravskou radnicí u Elektry, kde tento týden začala rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše. Hotová bude v květnu.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Řidiči DPO stávkovat nebudou. Mzdy se jim zvýší

Do plánované čtvrteční stávky se vedle krajských dopravců nezapojí ani řidiči Dopravního podniku Ostrava, kteří si na znamení solidarity pouze obléknou výstražné vesty.

4.4.2017

Ostrava: ráj značek a objízdných tras. Kdy a co se teď ve městě rekonstruuje?

/REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ Se začátkem jara příchod klidu a pohody? Jistě, tedy pokud se zrovna nevydáte na ostravské silnice. Stoupne-li rtuť teploměru ke dvaceti stupňům, roste dopravní značení v ulicích jako houby po dešti.

3.4.2017

Další kácení stromů v Porubě. Lidé se zlobí, radnice ale slibuje obnovu

Reakce veřejnosti na další kácení stromů ukázala, jak citliví jsou mnozí obyvatelé Ostravy na „svou" zeleň. Na portálu o stavbách v regionu bylo totiž podrobeno kritice vykácení stromů v Nálepkově ulici v Ostravě-Porubě.

3.4.2017

U katedrály bude o víkendech parkování zdarma

Od 15. dubna vejde v platnost změna, kterou na podnět Moravské Ostravy a Přívozu schválili ostravští radní. A sice že parkování na náměstí Msgre Šrámka před katedrálou Božského Spasitele v centru Ostravy bude v sobotu po 15. hodině a celou neděli bezplatné.

3.4.2017

Zloděj ukradl z ostravské porodnice televizor. Loni to byly i varhany

/FOTOGALERIE/ Tak to už je moc! Že z nemocnic občas někdo ukradne peníze nebo drobnější věci pacientů či lékařů, je bohužel realita. To, co se ale stalo v těchto dnech v Městské nemocnici Ostrava, přesáhlo všechny meze. Někdo si odnesl televizi za třináct tisíc korun.

2.4.2017

V Moravskoslezském kraji v neděli padaly teplotní rekordy

Maxima pro dnešní den byla překonána na všech 16 stanicích, které měří teploty déle než 30 let, řekl Roman Volný z Regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

2.4.2017

Podomní prodejci v Bělé: nové finty, balamucení a lhaní. I starosta byl bezmocný

Sám starosta Nové Bělé Lumír Bahr šel dělat pořádek s trojicí mladých mužů, kteří obyvatelům v tomto městském obvodě v minulých dnech nabízeli „výhodnější tarify". Nicméně narazil, protože si předem sjednali schůzky, nedovedl proti nim nic podniknout!

1.4.2017

Dřisty fifejdskeho Ofila: Jak Lojzek zavelel aneb Kaj to vlastně žijem?

/SERIÁL DENÍKU/ Přinášíme další díl pravidelného seriálu Deníku.

AKTUALIZOVÁNO
1.4.2017

Poslední sbohem Věře Špinarové: Do Ostravy dorazily tisíce fanoušků

/ON-LINE REPORTÁŽ, VIDEA, FOTOGALERIE/ Ve velké obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě se v sobotu dopoledne konalo poslední rozloučení s Věrou Špinarovou. Situaci na místě sledovali také redaktoři Deníku. Původní čas vyhrazený pro veřejnost (od 9 do 12 hodin) se musel prodlužovat.

31.3.2017

Plzeňské mosty se musejí bourat v noci. A co omezení v dopravě?

/DENÍK SLEDUJE/ Ucpaná Poruba i centrum města kvůli opravám silnic a hluk v nočních hodinách kvůli bourání mostů na Jihu. Co lze v příštích týdnech v Ostravě čekat?

AKTUALIZOVÁNO
31.3.2017

Pietní místo Věry Špinarové v Ostravě zatím zůstává

Zřejmě nedorozumění mezi organizátory úterního setkání fanoušků Věry Špinarové, kteří následně na Masarykově náměstí v centru Ostravy vytvořili pietní místo, a úředníky centrálního městského obvodu vyvolalo značné negativní reakce na sociálních sítích. Není divu. Vlna soucitu a zármutku, která se v Ostravě po smrti milované a uznávané zpěvačky zvedla, nemá ve městě obdoby. Naposledy Ostrava takto podobně truchlila, když zemřel Václav Havel.

31.3.2017

Ostrava bude mít pobočku Národního zemědělského muzea

/VIZUALIZACE, FOTOGALERIE/ Raketovým tempem modernizující se industriální areál Dolních Vítkovic bude zase o něco větším lákadlem pro turisty i místní.

31.3.2017

Mají stejný cíl: děti s poškozeným sluchem zařadit do běžné populace

Lékaři z ostravské fakultní nemocnice (FNO) úzce spolupracují se ZŠ pro sluchově postižené a MŠ pro sluchově postižené v Ostravě-Porubě. Cíl? Zařadit děti s poškozeným sluchem do běžné populace.

31.3.2017

Ostravu v sobotu čeká rozloučení s Věrou Špinarovou, DPO posílí trolejbusy

Uskuteční se v sobotu ve velké obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies