VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ostravsko

31.5.2017

OBRAZEM: Petr Robejšek se v Ostravě setkal se svými sympatizanty

Rodina, národ a zodpovědnost za vlastní činy. To jsou základní témata volebního programu pravicové strany Realisté, jejímž „mentorem" je známý a noblesní politolog Petr Robejšek. 

31.5.2017

Ostravským domem roku 2016 je atletická hala ve Vítkovicích

/FOTOGALERIE/ Vítězem 23. ročníku soutěže Ostravský dům roku zvolila odborná porota atletickou halu ve Vítkovicích, která tak získá finanční odměnu ve výši 300 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
31.5.2017

Oslavte Den dětí. Už dnes jim bude patřit centrum Ostravy. A máme i další tipy

Čtvrtek bude patřit nejmladší generaci. Už víte, jak oslavit Mezinárodní den dětí? Přinášíme několik tipů na akce z Ostravy a okolí - některé z nich se konají už ve čtvrtek, jiné o nadcházejícím víkendu.

31.5.2017

Pošta v Ostravě-Zábřehu bude zavřená

Veškeré služby včetně vyzvedávání uložených poštovních zásilek si rozdělí její nejbližší pobočky.

31.5.2017

Křest knihy se uskuteční ve stylu 30. let

Národní památkový ústav v Ostravě vydal publikaci s názvem Odboje 1941/1. Obnova památky moderní architektury. Křest se uskuteční v pondělí 5. června od 17 hodin v přednáškovém sále NPÚ v ulici Odboje 1.

31.5.2017

Colours of Ostrava zahájí alt-J a Imagine Dragons

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Každý ze čtyř festivalových dnů nabídne celou řadu skvělých umělců.

31.5.2017

V Ostravě se otevírá nový obor zaměřený na cestovní ruch

Vysoká škola obchodní v Praze otevírá od září nový bakalářský obor zaměřený na studium cestovního ruchu v Ostravě, jediný bakalářský program svého druhu v kraji.

AKTUALIZOVÁNO
31.5.2017

Ode dneška už bez cigaret... Jak to vypadá v ostravských restauracích?

/ANKETA, FOTOGALERIE/ Už je to tady. Ode dneška si kuřáci v Česku už nesmí zapálit nejenom v restauracích, barech, ale také v divadlech, kinech a ve výstavních síních. Co to s nimi udělá?  

30.5.2017

Přípravy na úplný zákaz kouření finišují. Co plánují radní ostravských obvodů?

/SERIÁL DENÍKU/ Krajská hygienická stanice, živnostenský odbor magistrátu a městští strážníci. Ti budou už od zítřka kontrolovat platnost nového zákona, který dopadne zejména na milovníky cigaret, doutníků či dýmek.  

30.5.2017

Vznikne nový superregulátor v Ostravě? Nápad vzbuzuje rozpaky

Vláda si stále pohrává s myšlenkou sjednocení všech regulačních úřadů do jednoho. Návrh, podle kterého v roce 2023 vznikne Národní regulační úřad, mají nyní na stole dotčená ministerstva. Šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková přišla s nápadem, aby bylo sídlo nového superregulátora v Ostravě.

30.5.2017

Koupaliště v Ostravě obsadili první návštěvníci

/FOTOGALERIE/ Mezinárodně začal letošní provoz na Letním koupališti Ostrava-Poruba, jemuž nikdo z místních stejně neříká jinak než Porubak. Američanky, které tady vzala jejich česká známá, do vody nešly, zdála se jim studená. Španělským studentům VŠB-TUO ale necelých 20 °C vůbec nevadilo. Dorazilo jich přes dvacet, byli také tou největší skupinou z přibližně 150 včerejších návštěvníků.  

29.5.2017

Předsedkyně Rosky Ostrava Naďa Nováková obdržela cenu Olgy Havlové

„Neptám se, co mi nemoc vzala, ale na to, co mi dala," říká žena, která v pondělí 29. května získala prestižní ocenění Nadace Olgy Havlové - předsedkyně Rosky Ostrava Naďa Nováková.

29.5.2017

V nemocnicích se kouřit nesmí. Výjimka? Psychiatrické oddělení

/SERIÁL DENÍKU/ Dotkne se protikuřácký zákon i zdravotnických zařízení? Ve vnitřních prostorách je kouření pochopitelně zakázáno už nyní.

29.5.2017

Příběhy našich sousedů: havíř prozradil žákyním i lumpárny z dětství

Najít člověka se zajímavými osudy a zaznamenat je. S tímto úkolem se vypořádalo pět žákyň porubské ZŠ J. Šoupala se svojí češtinářkou v rámci projektu Příběhy našich sousedů.

29.5.2017

Nekonečný příběh: veřejné osvětlení ve Výškovicích má být až v listopadu

/DENÍK SLEDUJE/ Podnět čtenářky dorazil do redakce Deníku už loni v létě. A situace v oblasti ulic 29. dubna, Srbské, Jičínské a Výškovické, kde se mělo veřejné osvětlení stavět, vypadá i po necelém roce od této stížnosti dost podobně jako v létě 2016.  

29.5.2017

V Plzeňské ulici v Ostravě přibudou dělníci. Kraj opraví i úsek od vodárny po Rudnou

/FOTOGALERIE/ Práce na frekventovaném tříkilometrovém úseku od vodárny v Nové vsi po sjezdy na Rudnou ulici potrvají celou letošní stavební sezonu a přinesou řadu omezení. Pokud silničářům vydrží počasí, s koncem roku bude hotovo. Přípravné práce už začaly.

28.5.2017

Biskupské svěcení: jedinečná událost pro celý náš kraj

Mons. Martin David přijal v neděli odpoledne v katedrále Božského spasitele v Ostravě z rukou biskupa Františka Lobkowicze biskupské svěcení.

28.5.2017

Projekt Jatka zná vítěze. Je to ale konec příběhu?

/FOTOGALERIE/ Sliby, handrkování, sporný odkup, idea rekonstrukce. Historická jatka v centru Ostravy toho za sebou mají už hodně. A diskuse kolem nich utichne zřejmě až tehdy, kdy jimi skutečně budou proudit davy milovníků umění.  

28.5.2017

Jak se z Čertovy Lhotky staly Mariánské Hory

Slavnosti, které mají připomenout 110. výročí povýšení Mariánských Hor na město a také 650 let první písemné zmínky o tehdejší Čertově Lhotce, si o posledním květnovém víkendu užívají obyvatelé ostravského obvodu.

28.5.2017

SERIÁL DENÍKU: V divadlech a galeriích bez cigaret

Časy se mění. Před lety bylo pro mnohé kouření symbolem noblesy a bohatství, tedy patřilo k bontonu. Pamětníci si možná vzpomenou, že na filmovém plátně se bez cigarety často neobešly domácí i zahraniční herecké legendy, třeba Adina Mandlová, Oldřich Nový nebo Alain Delon.

28.5.2017

Nádraží Vítkovice. Před 50 lety pýcha a hrdost, nyní smutek a znechucení!

/DENÍK BYL U TOHO/ Na minutu přesně se z popudu prvního a zároveň i posledního přednosty stanice sešli po půlstoletí od otevření nádraží v Ostravě-Vítkovicích někdejší zaměstnanci.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2017

Dvě desítky elektromobilů projely Jantarovou stezku

První ostravská celodenní elektrotour odstartovala v sobotu ráno z parkoviště u Slezskoostravského hradu.

27.5.2017

Ostrava v obležení. Poprvé v historii zažije biskupské svěcení

Ostrava v neděli zažije poprvé ve své 750leté historii biskupské svěcení. Současný generální vikář Mons. Martin David se stane pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze. Obřad se uskuteční v katedrále Božského Spasitele v centru Ostravy.

27.5.2017

Dřisty fifejdskeho Ofila: Jak sem se nachytal aneb Čemu dědci piskaju

/SERIÁL DENÍKU/ Přinášíme další díl pravidelného seriálu Deníku.

27.5.2017

O projekt senior linky je stále velký zájem. V provozu je více než 330 zařízení

Projekt nouzových tlačítek v bytech ostravských seniorů se rozrůstá. V současné době se projektu účastní sedm městských částí, a to Ostrava-Jih, Poruba, Vítkovice, Pustkovec, Moravská Ostrava a Přívoz, Svinov a nyní i Mariánské Hory a Hulváky.

26.5.2017

Kouření v obchodních centrech? Na kávu už brzy bez cigarety

/SERIÁL DENÍKU/ Konec května, konec kouření. To platí i pro kavárny a restaurace ve velkých nákupních centrech, přestože mnozí kavárníci tvrdí, že káva pro kuřáka bez cigarety a panáka není ten správný požitek.

26.5.2017

Tenis, bowling, plavání... Senioři v Porubě zápolili ve sportovních hrách

/FOTOGALERIE/ Plaváním ve čtvrtek skončily Sportovní hry seniorů v Porubě. Celkem v nich od pondělí nastoupilo na osmdesát penzistů. Nejlepší z nich budou obvod reprezentovat na mezinárodní úrovni.

26.5.2017

Tipy na víkend: Čertova Lhotka slaví narozeniny, zábavu chystá i Jih

Je tady poslední květnový víkend a s ním i naše tipy na akce v Ostravě a okolí.

26.5.2017

Obec se 600 obyvateli jde kvůli dětem do úvěru. Chystá projekt za 18 milionů

Ve Zbyslavicích na Ostravsku žije jen něco málo přes 600 lidí. Přesto se obec rozhodla jít do smělého plánu zrekonstruovat za devět milionů korun místní základní a mateřskou školu a za dalších devět milionů za ní na louce přistavět i samotnou školku.  

26.5.2017

Víkendové výluky tramvají v Ostravě ovlivní čtyři linky

Od zítřejší páté hodiny ranní až do nedělní 18. hodiny se bude upravovat trolejové vedení kvůli rekonstrukci postu přes Palkovského ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení