VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ostravsko

19.1.2017

Česko svírá silný mráz. Výstraha platí pro celé území do sobotních 10 hodin

/FOTOGALERIE/ Až do konce týdne meteorologové předpovídají pro náš kraj mrazy, nejsilnější pak budou v noci.

19.1.2017

Příběh bývalého policisty, který pomáhal. A nikdy s tím nepřestal

Devět let „pomáhal a chránil". Teď čtyři roky pomáhá. Nemocným dětem. Bývalý policista Roman Fučík vystudoval rekreologii, odešel od policie a od roku 2013 pořádá nejrůznější akce. Jednou z nich je charitativní ples pro hematoonkologii při Fakultní nemocnici Ostrava.

19.1.2017

K návyku zvanému běh přivedli už přes sto lidí

Právě v lednu před dvaceti lety se šestice vytrvalců rozhodla sjednotit podobné „blázny". Z nadšenců okolo Otty Seitla se dnešní Maraton Klub Seitl (MKS) Ostrava rozrostl už na 117 členů napříč věkem i sociálním statusem.

19.1.2017

Projekt porubské trati se dál rozvíjí. Na pozadí sílí „souboj“ o podpisy

Přípravy projektu tramvajové trati, která by vedla na 7. a 8. porubský obvod, pokračují. Petiční výbory přijímají podpisy ve snaze ukázat, zda má projekt více odpůrců, či zastánců. O tématu minulý týden v pátek diskutovali zástupci Pustkovce na ředitelství dopravního podniku.

19.1.2017

Plato už sídlí v novém. Dočasně a skromně

Galerie výtvarného umění Plato, která na přelomu roku opustila zázemí auly Gong v Dolních Vítkovicích se již usídluje v novém.

18.1.2017

Bývalé sídlo OKD po rekonstrukci nabízí malé kanceláře i celá patra

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Známý kancelářský komplex ABC v centru Ostravy na Prokešově náměstí, ve kterém sídlilo kdysi nejdříve generální ředitelství Severní dráhy Ferdinandovy a později jej využívalo vedení Ostravsko-karvinských dolů, je po rekonstrukci.

18.1.2017

Dárky i oděvy chtějí vyrábět z univerzitních odpadků

Ostrava - Akademici ve svetrech a kravatách z materiálů, které předtím sami vyhodili do smetí. I taková je vize Zdeňka Polanského a Lukáše Orose z Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO).

18.1.2017

Agresivita lidí narůstá. Úředníci našeho kraje se učili, jak se útokům bránit

Stovky útoků zaznamenávají ročně zaměstnanci úřadů práce po celé republice. Většinou jde o nadávky a urážky, nechybějí však ani fyzická napadení a zranění. Agresivita lidí přitom narůstá. Nejvíce případů je hlášeno z Moravskoslezského kraje.

18.1.2017

ČSSD: krajský výbor zrušil usnesení okresních konferencí v Ostravě i v Karviné

Nejen Ostrava, ale i Karviná! Krajský výkonný výbor ČSSD v úterý v podvečer rozhodl, že listopadové konference v těchto okresech jsou neplatné. A musí se tak opakovat.

18.1.2017

Známé řeznictví po téměř 30 letech opustilo centrum Ostravy

Svou prodejnu řeznictví otevíral Milan Gebauer v centru Ostravy v ulici Čs. legií před 27 lety. Prostory, které sousedí s divadlem, ale opustil a od včerejška začal prodávat v Ostravě-Přívoze v Sokolské třídě…

18.1.2017

OBRAZEM: Vánoční stromky obyvatel Ostravy končí v kompostárně

Jedenáct tun vánočních stromků od obyvatel ostravských sídlišť skončilo jen v prvním týdnu svozu v městské kompostárně OZO v Hrušově.

17.1.2017

OBRAZEM: V centru Ostravy se bude bruslit do konce ledna

/FOTOGALERIE/ Na vánočním kluzišti na Masarykově náměstí si můžete zabruslit ještě o víkendu, a to v pravidelných časech: 10 až 12, 13 až 15, 16 až 18 a 18.30 až 20 hodin.

17.1.2017

Most Pionýrů: estakádu postavili po výbuchu, nyní ji čeká nutná rekonstrukce

Na místě výbuchem poškozeného a zhrouceného původního mostu Pionýrů v centru Ostravy začala výstavba nové estakády vedoucí kolem stadionu Bazaly. I ta však po více než třiceti letech provozu potřebuje nutnou rekonstrukci.

AKTUALIZOVÁNO
17.1.2017

AKTUALIZOVÁNO: Vykolejená tramvaj způsobila kolaps. Autobusy nápor nezvládaly

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Na jednom místě kilometrové kolony tramvají, na dalších mrznoucí cestující, kteří neměli do čeho nasednout. Vykolejená tramvaj v centru Ostravy dnes ráno způsobila obrovský kolaps veřejné dopravy ve městě.  

17.1.2017

Odtěžování kalů z lagun po Ostramu začne snad na podzim

Sotva hodinku trvalo veřejné projednání záměru odtěžit nadbilanční kaly z lagun Ostramo (jedné z ostud Ostravy v seriálu Deníku).

16.1.2017

Zrenovováno a udržováno: Hromadné hornické hroby v Ostravě jsou důstojné

/FOTOGALERIE/ Na sedmadvaceti hektarech třetího největšího hřbitova v ČR (po Olšanských hřbitovech v Praze a Ústředním hřbitově v Brně) navždy spí také oběti starých důlních havárií. Díky pochopení úřadu Slezské Ostravy je teď všech sedm míst jejich posledního odpočinku zrenovováno a udržováno.

16.1.2017

Víte, jak pečovat o nemocného v domácím prostředí?

Správně pečovat o nemocného doma vyžaduje nejen fyzickou sílu a psychickou odolnost, ale také základní znalosti.

16.1.2017

Dva páry supů bělohlavých se vrátily do své voliéry

/FOTOGALERIE/ Více než měsíc trvala oprava voliéry supů bělohlavých, na kterou se loni na počátku prosince vyvrátil vzrostlý dub a poškodil ji.

16.1.2017

„Uniká plyn!" volali úřednici aneb Pelíšky po Ostravsku

Hasiči, policisté a strážníci se zapnutými majáky vyjeli v pondělí dopoledne k budově ostravského magistrátu v centru města. Důvodem bylo oznámení o unikajícím plynu, který úředníci cítili na chodbách.

16.1.2017

Masivní modernizace: do ostravské železnice půjde téměř 8 miliard

Rychlejší vlaky, více kolejí, delší nástupiště, ale i podchod a nadjezd. To jsou hlavní body nákladné rekonstrukce železničního uzlu v Ostravě, o které Deník informoval loni na jaře a která teď dostala zelenou.

16.1.2017

Pohádkové odměny herců? Jen pro známé tváře. V oblastních divadlech poměrně bída

Ze všech stran často slýcháváme, jak si báječně žijí naši herci. Není to tak úplně pravda.

15.1.2017

Jako jediný šéfkuchař v Ostravě má certifikát na krájení vepřové šunky jamón

/PŘÍBĚH DENÍKU/ Vystudoval stavební průmyslovku, tři roky se potácel na Vysoké škole báňské. Nakonec zjistil, že je nejvyšší čas rozhodnout se, co chce v životě dělat.

15.1.2017

Baroko na talíři aneb Víme, kde v Ostravě ochutnat dobroty za rozumné ceny

/FOTOGALERIE/ Ochutnat jídla vysoké gastronomie za přijatelnou cenu. To je hlavní náplní osmého ročníku Grand Restaurant Festivalu, který startuje právě dnes, v neděli 15. ledna. V našem kraji se do akce zapojilo devět restaurací.

15.1.2017

OBRAZEM: Zimní poetika v Paskově aneb Ledovými sochami chtěl potěšit hlavně syna

/FOTOGALERIE/ Už jste se někdy ocitli v lednu pod širým nebem v zahradní galerii, kde můžete spatřit například labuť z ledu, ale také jiné sochy? Našli jsme takovou úžasnou výstavní síň ve Vodárenské ulici v Paskově, na zahradě Ladislava Jehláře.

14.1.2017

Fabie skončila na střeše v hlubokém příkopu. Řidička vyvázla bez zranění

/FOTOGALERIE/ Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v sobotu odpoledne v Horní Lhotě u nehody Škody Fabia, která skončila na střeše v příkopu zhruba pět metrů pod úrovní silnice.

14.1.2017

Praha zakázala, Ostrava neposlechla! Okresní ČSSD má teď předsedy dva

/FOTOGALERIE/ Žádné svolávání konference, natož volba nového okresního předsedy. To v pátek ráno přikázalo politické grémium ČSSD okresnímu výboru strany v Ostravě. S okamžitou platností! Nařízení nicméně respektováno nebylo. Ostravská ČSSD zvolila novou předsedkyni a má teď předsedy dva.

14.1.2017

Čtyřicetiletá vzpomínka na ostravskou Chartu 77

/Z HISTORIE OSTRAVY/ Letos je tomu rovných čtyřicet let, co byla v Praze podepsána Charta 77. Vznikla jako důsledek toho, že Československo se připojilo k Helsinskému protokolu o dodržování lidských práv. V čele signatářů Charty 77 byl Václav Havel.

14.1.2017

Lidé z Lužánku: Práce pro komunitu nás naplňuje

Někdo sportuje, jiný čte knížky, další se válí u televize, anebo sedí u piva… Zatímco Filip Šálek a Ilona Vybíralová dělají něco pro okolí. Přesněji řečeno, vykonávají toho spoustu. Byť momentálně žijí v Břeclavi, starají se o zatraktivnění části Ostravy-Poruby.

13.1.2017

OBRAZEM: Chráněnou vilu čeká rekonstrukce. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř

/FOTOGALERIE/ Památkově chráněnou Grossmanovu vilu poblíž Krajského úřadu v Ostravě čeká nákladná rekonstrukce.

13.1.2017

Plesová sezona v Polance bude zřejmě rekordní. Nabízí 16 bálů všeho druhu!

Bohatý spolkový život. Tak vysvětluje starosta Polanky nad Odrou Pavel Bochnia skutečnost, že v obci s necelými pěti tisícovkami obyvatel pořádají v letošním roce snad rekordní počet plesových zábav a večírků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies