Někteří sázeli řadu let, nejisté vyplácení výher je ale odradilo. „Každý den sem někdo přijde a ptá se, jestli Sazka ještě funguje,“ řekla prodavačka Hanka z trafiky u zastávky Stodolní.

Mnoho lidí neví, zda má vůbec ještě význam vyplňovat hrací tikety. „U nás ubylo sázek až o sedmdesát procent. Ve středu, kdy je losovací den, jsme měli tržbu z tiketů pouze 3800 korun. Přitom dříve jsme měli sázky v úhrnu až za dvacet pět tisíc korun,“ uvedli na terminálu v obchodním centru Laso.

Úbytek lidí zaznamenávají i další terminály. „Vyplněných tiketů teď přijímáme zhruba o třetinu méně. Každý žertuje, co by se stalo, kdyby náhodou vyhrál jackpot,“ směje se trafikantka Andrea z prodejny u pošty. „I u nás se situace zhoršila. Lidí chodí méně, a když už někdo přijde vsadit, určitě nevyplní celý tiket, ale jen jeden dva sloupce,“ posteskla si prodavačka Emílie z trafiky opodál.

Lidem už dochází trpělivost. Šance, že by mohli vyhrát hlavní výhru, je sice mizivá, každý se ale potýká s myšlenkou – co kdyby? „Dnes si jdu pro výhru a je to zároveň ta poslední. Nadále už sportku sázet nebudu. Vždyť nemám jistotu, že kdyby se na mě usmálo štěstí, jestli bych svou výhru dostal,“ svěřil se sázející Jiří.

Nejistotu už nehodlají snášet ani někteří majitelé trafik. „Dlouhou dobu jsme měli zájem o to, abychom tady terminál měli. Teď už ale se Sazkou nechceme mít nic společného a budeme usilovat jen o možnost dobíjení telefonních karet, protože o tuto službu je momentálně zájem největší,“ řekli majitelé trafiky u Fénixe.

Zda bude služba dobíjení telefonů pokračovat, zatím v žádné prodejně nevědí. „Jestli se to zruší, tak přijdeme o celkem pohodlnou službu. Člověk si dobil kredit za tolik, kolik měl zrovna peněz, a nemusel se vázat na přesně stanovenou částku karty,“ shrnula studentka Tereza.

LENKA MOLNÁROVÁ