VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Porodnice ve Fakultní nemocnici Ostrava: chystá se stěhování

Pracoviště gynekologicko-porodnické kliniky a oddělení neonatologie ostravské fakultní nemocnice se v průběhu příštího týdne budou stěhovat a v období prázdninových měsíců budou umístěna v náhradních prostorách.

20.6.2017
SDÍLEJ:

V průběhu července a srpna budou v areálu FNO probíhat práce na napojování staré a nově vznikající budovy.Foto: Deník/Pavel Sonnek

Pavilon péče o matku a dítě ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) prochází v současnosti rozsáhlou rekonstrukcí.

Od 1. července do 31. srpna budou probíhat práce na napojování staré a nově vznikající budovy. Proto budou například porodní sál a operační sál pro císařské řezy či lůžka pro rizikové gravidity na prázdninové měsíce přestěhovány do jiných částí fakultní nemocnice.

V 1. podzemním patře lůžkového monobloku bude například porodní sál či operační sál pro císařské řezy. Další pracoviště pak budou rozmístěna v areálu FNO, například v dětské nemocnici či 8. patře lůžkového monobloku.

„Chod porodnice a navazujících oddělení zůstává zachován, ale vzhledem k omezeným kapacitám náhradních prostor bude lehce omezen," uvedl ředitel FNO Svatopluk Němeček.

„Snížení kapacity bude v průběhu prázdninového přestěhování zhruba pětinové. Proto doporučujeme všem zájemcům o porod v naší nemocnici, aby se předběžně informovali o aktuální situaci a volných kapacitách. O letním provozu byly informovány i okolní porodnice. Informace najdou zájemci na webu porodnice i FNO a bude také náležitě zajištěno označení přestěhovaných pracovišť v rámci nemocnice," doplnil přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FNO Ondřej Šimetka s tím, že telefonní kontakty platí beze změny i o prázdninách.

Stěhování zpět do stávající a už zrekonstruované budovy se uskuteční v září, ukončení prací v novém křídle budovy Pavilonu péče o matku a dítě by mělo být dokončeno do konce letošního roku. Rekonstrukce by měla stát zhruba 130 milionů korun.

Největším přínosem rekonstrukce bude podle přednosty Ondřeje Šimetky to, že se celá klinika sloučí pod jednu střechu, čímž se zjednoduší a zefektivní její provoz. Rozšíří se také kapacita perinatologického centra, dojde rovněž k rozšíření porodního sálu a oddělení šestinedělí.

Vznikne i nová stanice pro rizikové a patologické gravidity. V posledních letech se v porodnici FNO ročně narodilo 2200 až 2300 miminek. Kapacita porodnice FNO by po rekonstrukci měla umožnit zhruba 2600 porodů.

Autor: Břetislav Lapisz

20.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Případ slepic z balkonu v Ostravě má pokračování. Byly darované, nebo kradené?

Třetí ročník happeningu Jsme Ostravská! se konal 27. června na Masarykově náměstí v centru města.
12

OBRAZEM: Masarykovo náměstí v centru Ostravy v obležení studentů

Ve Frýdku-Místku vybudovali dvě nabíjecí stanice elektrokol

Majitelé elektrokol se již nemusí po dobu vyjížďky strachovat z vybití baterky, ve Frýdku-Místku si ji pohodlně nabijí na dvou nových nabíjecích stanicích.

HLASUJTE: Vyberte nejoblíbenější podnik kraje

/SOUTĚŽ DENÍKU/ K létu neodmyslitelně patří posezení na předzahrádkách s chlazeným pivečkem v ruce, sklenicí nebo třeba setkání s kamarádkou u ledové kávy. Vyberte z našeho seznamu hospůdek, barů a podniků Moravskoslezského kraje tu nejoblíbenější.

Ostravští hasiči zachránili srnku, která uvízla v kališti na haldě

/FOTOGALERIE/ Srnku, která uvízla na vodní ploše v areálu uhelné haldy v Ostravě-Heřmanicích, zachraňovali v úterý před polednem ostravští hasiči. Po příjezdu ke kališti spatřili vysílenou a dezorientovanou srnu, která neuměla po strmých a sypkých březích umělé laguny najít cestu zpět do přírody.

Ekologové vyrazili na kontrolu haldy v Hrabůvce. Čekalo je zklamání

/FOTOGALERIE/ Ekologové ze společnosti Vítkovice v pondělí vyrazili na rekultivovaný odval mezi Místeckou ulicí a řekou Ostravicí, a zjistili, že kdosi ukradl cedule zakazující veřejnosti vstup do těchto míst.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies