VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rezignací ředitelky další školská kauza v Ostravě-Jihu asi nekončí

Manipulace, otevřené ovlivňování, opakované hlasování. Tak vypadala podle jedné z učitelek ze ZŠ Fr. Formana na Dubině volba zástupce této školy do komise pro výběr jejího nového ředitele. Radnice se podnětem začne zabývat i přesto, že se stěžovatelka nepodepsala.

9.3.2017
SDÍLEJ:

Základní škola. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Jarmila Kuncová

„Dovoluji si upozornit na nestandardní postup…" takto začínal e-mail doručený zřizovateli školy (Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih) i médiím. Členka učitelského sboru kritizovala mj. to, že měla volební urna zůstat dva dny ve sborovně bez dohledu, nikdo prý nekontroloval, kdo ani kolikrát hlasoval. „Vím, že někteří pracovníci volili opakovaně. Jsem také šokována tím, že statutární zástupkyně obcházela i správní zaměstnance a říkala, koho mají volit. To je bezprecedentní zásah do demokratického výběru člena komise. Výše uvedené je potvrzováno faktem, že bylo odevzdáno víc hlasovacích lístků, než je na škole pedagogických pracovníků," napsala kantorka a poukazovala i na skutečnost, že jméno vítěze (které ovšem sama neuvedla) se dozvěděli dodatečně z nástěnky ve sborovně. Jméno pod dopis nepřipojila, neboť „ve škole panuje nepříliš příjemná atmosféra" a obává se, aby nebyla propuštěna z práce.

„Nemám poznatky o tom, že by volba probíhala neobvykle," řekla jedna se zaměstnankyň ZŠ Fr. Formana účastnivší se volby. Dost ji též zarazilo, že anonym přišel z adresy zsformana@centrum.cz, přičemž škola používá nejprve jméno pracovníka nebo jeho funkci a za zavináčem poté doménu zsfformana.cz.

VYJÁDŘENÍ

„K uvedenému anonymnímu dopisu mohu pouze konstatovat, že k žádným manipulacím nedocházelo. V současné době neznáme ani kandidáty na budoucího ředitele, natož jejich budoucí plány," vzkázala statutární zástupkyně ředitele školy Ivana Breginová. K obavám o místo pisatelky anonymu poznamenala, že je považuje za „nepochopitelné".

„Záležitost prověříme, a pokud se pochybení potvrdí, doporučíme zopakovat volbu zástupce za pedagogické pracovníky školy podle stanovených pravidel, s nimiž předem zaměstnance seznámíme," konstatovala šéfka oddělení školství a kultury z radnice Gabriela Tóthová. Upozornila, že úřad „udělá vše pro to, aby nedocházelo k žádným manipulacím ani komplikacím". O výběru nového ředitele či ředitelky ZŠ Fr. Formana každopádně rozhodne až sedmičlenná komise (v níž bude jeden zástupce řečené školy) a konečné slovo dostanou radní městského obvodu.

Čtěte také k tématu: 
Ředitelka školy: Znevažovali mou práci, ponižovali a uráželi mě
Exstarosta: Rykalovi se podařilo zlikvidovat jednu z nejkvalitnějších ředitelek

V ČELE ŠKOLY

ZŠ Fr. Formana začala hledat nového člověka do ředitelny, neboť první a doposud jediná ředitelka Ivona Klímová složila k 1. březnu svou funkci. Argumentovala tím, že je takřka zhnusená přístupem zřizovatele školy a hlavně radního odpovědného za resort školství. Komentář Klímové k dění na jejím bývalém pracovišti se též včera nepovedlo získat.

Autor: Radek Luksza

9.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezinárodní hry seniorů v Porubě.
3

Za seniory z Košic v Porubě nastoupili otec i teta tenistky Martiny Hingisové

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Ostrava zřejmě o své kukuřičné bludiště přijde. Je údajně nejhorší ze všech!

/FOTOGALERIE/ Kukuřičné bludiště - můžete se v něm ztratit, ale i pobavit. Ostravský labyrint u Staré Bělé nabízí asi tři kilometry propletených cest. To, co zevnitř nepůsobí nikterak neobvykle, vytváří při pohledu shora zajímavý obrazec. Bludišti dominují kladiva v jeho středu. 

Strojírenský gigant z Vítkovic je v problémech. Přežije impérium Jana Světlíka?

/TÉMA DENÍKU, ROZHOVOR/ Ve velmi tíživé situaci se nachází ostravská strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group. Impérium Jana Světlíka prochází náročnou restrukturalizací a bojuje o přežití. Některé z dceřiných společností, jako naposledy Vítkovice Power Engineering, už skončily v konkurzu, ty životaschopné vedení holdingu zeštíhluje a snaží se jim udat nový směr. Dokáže se tradiční značka Vítkovice, která má příští rok slavit 190 let od založení, nakonec odrazit ode dna? Může Jan Světlík ještě vidět světlo na konci tunelu?

Kuňkaliště Proskovice je jedním z nejmenších koupališť v širším okolí Ostravy

Ačkoliv kvůli výkyvům počasí tu sezonu hodnotí jako průměrnou, lidé si zdejší klid a pohodu nemohou vynachválit. Do Proskovic chodí „kuňkat“ hlavně starší ročníky z Ostravy.

Při úklidu v ostravském obvodu bude pomáhat elektrická tříkolka

Maximální rychlost 35 km/h, dojezd 75 km, nákladní nosnost 410 kg, pořizovací cena 60 tisíc korun. To jsou údaje o nové elektrické tříkolce značky Benycargo, která začne od neděle 27. srpna v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky pomáhat s úklidem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení