VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Janáčková v nemilosti?

OSTRAVA - Do krajského města přijedou vneděli starostky měst a obcí ze zemí Evropské unie. Vedení Ostravy ani Moravskoslezského kraje jim však nebude věnovat ani minutu. Radní nemají čas. Ve skutečnosti jim prý vadí pořadatelka setkání Liana Janáčková.

30.8.2007
SDÍLEJ:

Senátorka Liana JanáčkováFoto:

Po zkušenostech zpořádání „sletů“ starostek z Česka se rozhodla senátorka a starostka Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková zorganizovat podobnou akci pro starostky ze zemí Evropské unie. Představitelky měst a obcí evropských zemí pobudou vOstravě do středy. Další dny stráví vPraze. Čekají je odborné přednášky a diskuse a také společenské záležitosti.

Zatímco vPraze je přijme předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) a bude tu pro ně připravena i přednáška, ostravští představitelé se knávštěvě zEvropy budou chovat jako kturistkám. „Vyjedeme na vyhlídkovou věž Nové radnice a samozřejmě zaplatíme vstupné. Tím pro nás návštěva ostravského magistrátu končí,“ podotkla Janáčková stím, že jí je líto, že se radní nebudou starostkám alespoň pár minut věnovat. Za odmítnutím vidí nevraživost vedení města vůči ní. „Vadí jim asi, že jsem se vrátila do starostovské funkce,“ míní Janáčková.

Ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD) vysvětlil, že nemá na starostky čas. „Je věc každého člena rady, jak se bude k návštěvě chovat. Já mám plný diář. Musím pracovat, ne se setkávat. Místnost, kterou chtěla paní Janáčková od magistrátu pro své jednání pronajmout, je bohužel už obsazená,“ řekl Kajnar. Odmítl jakékoliv jiné vysvětlení. Nepřijetí svých kolegyň zEvropy nevnímá ani jako nezdvořilost.

Hejtman Evžen Tošenovský (ODS) považuje setkání starostek za soukromou akci Liany Janáčkové. „Nesouhlasím svýroky a sněkterým jednáním paní senátorky, proto nechci ani podporovat její soukromé aktivity,“ zdůvodnil hejtman.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Případ slepic z balkonu v Ostravě má pokračování. Byly darované, nebo kradené?

Třetí ročník happeningu Jsme Ostravská! se konal 27. června na Masarykově náměstí v centru města.
12

OBRAZEM: Masarykovo náměstí v centru Ostravy v obležení studentů

Ve Frýdku-Místku vybudovali dvě nabíjecí stanice elektrokol

Majitelé elektrokol se již nemusí po dobu vyjížďky strachovat z vybití baterky, ve Frýdku-Místku si ji pohodlně nabijí na dvou nových nabíjecích stanicích.

HLASUJTE: Vyberte nejoblíbenější podnik kraje

/SOUTĚŽ DENÍKU/ K létu neodmyslitelně patří posezení na předzahrádkách s chlazeným pivečkem v ruce, sklenicí nebo třeba setkání s kamarádkou u ledové kávy. Vyberte z našeho seznamu hospůdek, barů a podniků Moravskoslezského kraje tu nejoblíbenější.

Ostravští hasiči zachránili srnku, která uvízla v kališti na haldě

/FOTOGALERIE/ Srnku, která uvízla na vodní ploše v areálu uhelné haldy v Ostravě-Heřmanicích, zachraňovali v úterý před polednem ostravští hasiči. Po příjezdu ke kališti spatřili vysílenou a dezorientovanou srnu, která neuměla po strmých a sypkých březích umělé laguny najít cestu zpět do přírody.

Ekologové vyrazili na kontrolu haldy v Hrabůvce. Čekalo je zklamání

/FOTOGALERIE/ Ekologové ze společnosti Vítkovice v pondělí vyrazili na rekultivovaný odval mezi Místeckou ulicí a řekou Ostravicí, a zjistili, že kdosi ukradl cedule zakazující veřejnosti vstup do těchto míst.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies