VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend v Ostravě a okolí

I tentokrát pro vás máme několik tipů, jak si zpestřit víkendové dny, a to nejen v Ostravě, ale i na dalších místech v kraji.

20.5.2016
SDÍLEJ:

Rainbow run v Dolní oblasti Vítkovic. Ilustrační foto.Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Rainbow run v Dolní oblasti Vítkovic

Druhý ročník duhového běhu odstartuje už zítra v Dolní oblasti Vítkovic. Zaregistrováno už je více než čtyři tisíce účastníků, nicméně přímo na místě bude uvolněno ještě dalších pět set registrací pro nejrychlejší zájemce. „Od minulého ročníku máme velký nárůst rodin a dětí, proto jsme zařadili do programu i kilometrovou trať pro děti, kterých bude podle registrací zhruba pětistovka," říká hlavní organizátor Roman Fučík. „Trať je dost široká a snesla by i více účastníků. My jsme však limitováni množstvím barev, triček a brýlemi, které máme přichystány právě pro pět tisíc účastníků," dodává.

V týdnu začaly i poslední přípravy: „Tento týden nám došlo přes tři tuny barev a celou akci chystáme už od pátku, včetně ohraničení prostoru pro účastníky, stavění pódia a tratě. Také jsme museli uzavřít i ulici Vítkovickou a označit parkoviště v areálu." Organizátor vidí sobotní běh pozitivně a se smíchem dodává, že pro účastníky objednal slunečné počasí a 22 stupňů Celsia.

Během zítřejšího dne bude pro běžce připravena jak šatna, tak i převlékárna. Nebude opomenut ani pitný režim. Program začíná v 14.30 hodin, samotný běh pak v 17.15 hodin. 

Den otevřených dveří Elektrárny Třebovice

Prohlídka provozu, prezentace technických modelů a předmětů, výstava fotografií z historie a současnosti elektrárny. To je jen krátký výčet bohatého programu, na který se v rámci Dne otevřených dveří Elektrárny Třebovice mohou zájemci těšit už tuto sobotu mezi 9 a 16 hodinami. 

Den Slezské na Slezskoostravském hradě

Dara Rolins nebo Hradišťan. To jsou hlavní hvězdy akce Den Slezské, která se zítra od deseti hodin koná na Slezskoostravském hradě. Děti budou moci absolvovat hasičskou cestu s maskotem Soptíkem. V provozu bude kolotoč, skákací hrad, vláček, šapitó s klauny a spousta další zábavy.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program, ale i spousta stánků a občerstvení. Dnem Slezské bude provázet herec Národního divadla moravskoslezského Vladimír Polák. Podrobnější informace najdou zájemci na internetových stránkách obvodu.

Festival domácích jídel

Restaurant Day razí tezi, že si kdokoliv může otevřít svoji improvizovanou restauraci. Milovníci vaření tak získávají prostor k seberealizaci.

Principem festivalu je prohloubit mezilidské vztahy skrz společnou lásku k jídlu. Tato událost se v Ostravě pořádá už podeváté a vypukne zítra od 10 hodin a potrvá tak dlouho, dokud ze stolů nezmizí všechno jídlo.

Do akce se zapojí dvacet podniků například The Bloom, La Petite Conversation, Polo Café, FÉR CAFÉ, Minikino kavárna a další.Seznam podniků a mapka jsou na stránkách Cooltouru nebo na facebooku Restaurant Day Ostrava. 

Parním vlakem na Ostravickou pouť

České dráhy vypraví v neděli historický vlak v čele s parní lokomotivou 433.002 „Matěj" z ostravského hlavního nádraží do Ostravice na největší pouť v Beskydech.

Během dne vyjedou dva páry vlaků mezi Ostravicí a Frýdkem-Místkem. Ve sportovním areálu v Ostravici je připraven bohatý kulturní program a zábava v rámci oslav Dne dětí. Historický vlak vyjíždí z ostravského hlavního nádraží v 7.33 hodin a do Ostravice dorazí krátce před 9. hodinou. Během dne vyjedou navíc dva páry vlaků mezi Ostravicí a Frýdkem-Místkem.

Předprodej jízdenek je na ostravském hlavním nádraží i ve Frýdku-Místku. Za celý úsek zaplatí dospělý 100 korun, z Frýdku-Místku do Ostravice stojí jízdné 60 korun, z Frýdlantu nad Ostravicí 30 korun. Děti od 6 do 15 let platí polovinu jízdného, ty do 6 let jedou zdarma. Prodej zbylých lístků bude přímo ve vlaku u vlakového personálu. 

Tipy z dalších okresů našeho kraje:

Chotěbuz: Víkendová cesta časem

Přenést se zpátky v čase a zahalit se do raně středověkého hávu můžete o víkendu v Archeoparku Chotěbuzi-Podoboře. Koná se tam tradiční akce nazvaná Na Jantarové stezce, jejíž kulisy a atmosféru dotvoří několik historických skupin z celé České republiky v čele se Spolkem historie a šermu Tizon. „Na návštěvníky čekají jak zítra, tak i v neděli bohaté ukázky dobových řemesel včetně kovárny, představení nejrůznějších sfér středověkého každodenního života i řada historických vystoupení a bojových scén, mezi kterými nebude chybět ani inscenované dobývání hradiska," zve do Archeoparku vedoucí této pobočky Muzea Těšínska Veronika Chmelařová. 

Dolní Lomná: U chaty vyženou ovce na pastvu

V horské chatě Kamenitý v Dolní Lomné se zítra koná akce s názvem Miyszani owiec, tedy míšání ovcí. Jde o zvyky spojené s prvním výhonem ovcí na salaš. Návštěvníci se na louku u chaty, kde se akce koná, dostanou pěšky nebo na kole. Od autobusové zastávky Dolní Lomná, Doubrava je vzdálená dva kilometry. Cyklisté mohou přijet po značené cyklotrase č. 6082, další možnost je po lesní silnici vedoucí od autobusové zastávky Dolní Lomná, Matuščina louka nebo z Košařisk od autobusové zastávky Košařiska, Vodárna. Program bude zahájen v 10 hodin. 

Sovinec: Hrad plný pohádek

Kolotoč prima pohádek se o víkendu roztočí pro návštěvníky na hradě Sovinci. Název akce napovídá, že na své si přijdou hlavně nejmladší diváci, ostatně podtitul akce zní den dětí na zakletém hradě. Dětem se zítra a v neděli 22. května představí profesionální jihočeské pohádkové divadlo Já to jsem, které zahraje Malého prince a také Kolotoč pohádek. Dorazí také vyhlášený fakír, akrobat a kejklíř Zdeněk Vlček, jenž láká na podívanou na své myší dostihy. Dětem zahraje i Víťa Marčík junior premiéru své Eliščiny pohádky. Kejklířská skupina Colektive Vagabundus předvede své žonglérské umění. Skupina šermu Cavalieri Moravi na Sovinci vystoupí s premiérou šermířské pohádky Závisti navzdory. V celodenním programu nebudou chybět soutěže, rytířský turnaj pro nejmenší či ukázka výcviku dravých ptáků. Hrad bude otevřen po oba dny od 9 do 18 hodin. 

Autor: Redakce

20.5.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Záběr kamery.

Muž chtěl znásilnit ženu u zastávky Dřevoprodej v Hrabůvce. Policie hledá svědky

Vlak smetl auto na přejezdu v Pržně.
AKTUALIZUJEME
14

Vlak smetl na přejezdu mezi Baškou a Pržnem auto, řidička zemřela

Na Hlubině vznikl ráj pro kutily

/FOTOGALERIE/ Šlapu na pedál, kruh se roztáčí. Rychleji a rychleji. Hlína mi prochází semknutými dlaněmi; cítím, jak se z ní začíná formovat budoucí mísa. K ní však vede ještě dlouhá cesta. Můj první hrnčířský, a později i šicí den začíná…

Kvůli filmařům bude uzavřena část města

Část Hlavní třídy, Třeneckého ulice a parkoviště u magistrátu obsadí o víkendu v Havířově filmaři. Produkce České televize požádala město o součinnost při tvorbě filmu Dukla 61. Natáčení se neobejde bez dopravního omezení.  

O sbírku na obnovu kostela je zájem. Na spáleništi se pracuje

Pod záštitou města Třince se uskuteční benefiční akce pro obnovu kostela Božího Těla v Gutech, který se před dvěma týdny stal obětí žhářského útoku. Na místo dohlíželi strážníci městské policie a město se pustilo do bezpečnostního kácení ohořelých stromů v blízkosti spáleniště.

Nedokázal jsem si pomoci, tvrdil facebookový pedofil

Bdělost rodičů z Ostravy zachránila ani ne třináctiletou dceru před fyzickým setkáním se sexuálním zvrhlíkem. Tomu cestou na schůzku s nezletilou nasadili policisté pouta přímo na ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení