VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nekonečný příběh: veřejné osvětlení ve Výškovicích má být až v listopadu

/DENÍK SLEDUJE/ Podnět čtenářky dorazil do redakce Deníku už loni v létě. A situace v oblasti ulic 29. dubna, Srbské, Jičínské a Výškovické, kde se mělo veřejné osvětlení stavět, vypadá i po necelém roce od této stížnosti dost podobně jako v létě 2016.  

29.5.2017
SDÍLEJ:

Potrubí, která jsou připravena pro osazení sloupů.Foto: Deník/Pavel Sonnek

„Začátkem jara tady začali hodně rychle kopat díry. Měli tu stavět veřejné osvětlení. Od dubna se ale nic neděje. Jen ty díry v zemi zůstaly a nikdo s tím nic nedělá," posteskla si čtenářka Deníku, která redakci na problém části Ostravy-Výškovic upozornila.

Jak vypadá situace letos, se redaktor a fotograf Deníku přesvědčili v minulých dnech na vlastní oči.

DÍRY JSOU ZASYPÁNY

Zmíněnou lokalitu už známe jako své boty. Při minulých návštěvách se v těsné blízkosti parkoviště před jedním z panelových domů nacházelo několik děr, často i metr hlubokých a zaplněných špinavou vodou.

Některé byly podivně překryty pletivem, jiné ohraničeny ledabyle vyhlížející páskou zakazující vstup. Další díry ale zabezpečeny nebyly a hrozilo nebezpečí úrazu.

Petr Havránek, z tiskového oddělení z ostravského magistrátu na dotazy Deníku ke zmíněnému problému loni v srpnu sdělil, že investiční odbor města ví o tom, že ELSPOL, spol. s r. o. z Řepiště, se kterou byla uzavřena smlouva o dílo na provedení konstrukce veřejného osvětlení, harmonogram neplní. A dodal také, že město připravuje podklady pro uzavření dohody o ukončení smluvního vztahu.

Následovat měl výběr nového zhotovitele. Jako reálný termín dokončení stavby tehdy uvedl Petr Havránek jaro roku 2017.

TŘI MĚSÍCE, ŽÁDNÝ POSUN 

Po necelých třech měsících od první návštěvy bylo ale zřejmé, že se na stavbě neudálo nic nového. Mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská tehdy vysvětlila, že už zmíněná firma je sice v insolvenčním řízení, ale je schopna své závazky plnit. A termín dokončení rekonstrukce veřejného osvětlení? Tím měl být květen 2017.

LISTOPAD 2017?

Dnes už je jasné, že i tento termín dodržen nebude. Mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská na otázky zaslané v tomto týdnu potvrdila, že stavební práce na zmíněné investiční akci dokončeny nejsou.

„Zhotovitel spol. ELSPOL spol. s r. o. skončil v průběhu realizace v insolvenčním řízení. Insolvenční správce v listopadu 2016 odmítl plnění smluv. Společnosti ELSPOL bylo na fakturách vyplaceno 1 045 627 korun bez DPH. Jednalo se převážně o zemní práce a materiál spojený se zhotovením rýh a umístění chrániček," upřesnila Andrea Vojkovská s tím, že vzhledem k rozestavěnosti stavby a odmítnutí plnění zhotovitelem, společností ELSPOL, byla uzavřena smlouva o dílo s Ostravskými komunikacemi.

Ty podle mluvčí zabezpečily rozestavěnou stavbu, například zasypaly rýhy a zajistily jámy v místech osazení stožárů osvětlení.

„V současné době probíhá výběr zhotovitele veřejná zakázka malého rozsahu na zhotovitele této nedokončené stavby veřejného osvětlení. Dokončení stavby veřejného osvětlení je plánováno do listopadu 2017," dodala na závěr mluvčí ostravského magistrátu.

A tak obyvatelům části Výškovic nezbývá než čekat a doufat, že tento termín bude snad už konečně dodržen.

Autor: Břetislav Lapisz

29.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Festival Hrady.cz v Hradci nad Moravicí.
50

Festival Hrady přilákal do Hradce tisíce návštěvníků

HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 6:3

Vítkovice okusily ve Švýcarsku první porážku, za třetinu pětkrát inkasovaly

Agresivních pacientů stále přibývá, někteří vyhrožují, další dokonce útočí

Útoků, a to nejen slovních, ale stále častěji i těch fyzických, v ostravských nemocnicích přibývá.

Baník předvedl parádní obrat, nakonec ale o výhru přišel

/FOTOGALERIE/ Série bez výhry nad Teplicemi se prodlužuje. Fotbalisté Baníku ani poosmé nedokázali soupeře ze severu Čech porazit, byť chvíli před koncem vedli 3:2. Po posledním rohu ale neuhlídali Martina Filla.

V pondělí se rozhodne, co s flekatým ledem na havířovském zimáku

Situaci s ledem na havířovském zimním stadionu budou řešit na společném setkání zástupci Správy sportovních a rekreačních zařízení a hokejového klubu HC AZ Havířov v pondělí.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení