V závěru s Paroubkem diskutovali zejména o reformě, kterou připravuje současná vládní koalice občanských demokratů, lidovců a zelených.

„Česká ekonomika patří k nejlépe vyvíjejícím se ekonomikám v rámci Evropské unie. Cesta, kterou jsme se vydali, byla správná. To samozřejmě neznamená, že by se nemělo nic měnit. Je nutné ještě více otevřít cestu investorům, novým technologiím a věnovat se produktivní migraci,“ pochválil Paroubek zejména dvě předcházející sociálnědemokratické vlády v Česku.

„Když se České republice tak daří, jak byste postupoval při snižování obřího schodku státního rozpočtu? Jak si vysvětlujete, že Slovensko, které podle vás provedlo drastické asociální daňové reformy, má díky nim vyšší ekonomický růst než Česko? A proč slovenští sociální demokraté tyto reformní kroky nyní nezrušili? Jaké vidíte klady a zápory navrhované daňové reformy u nás? Kdy se zbavíte špatných rádců typu pana Tvrdíka, který už téměř zlikvidoval ČSA?“ ptali se studenti.

A bývalý premiér odpovídal: „Není problém seškrtat pětačtyřicet miliard korun. Otázka je, zda by to bylo rozumné. Škrtalo by se totiž především v oblasti investic, a to by asi nebylo moudré. Navíc v podmínkách Evropy jsme spíš mezi těmi méně zadluženými zeměmi, takže v tom bych problém neviděl. Ale jiné ukazatele na Slovensku potvrzují, že reforma má nedostatky, například úroveň chudoby, která je vyšší než v Česku, nižší slovenské reálné mzdy. Mám informace, že slovenští sociální demokraté budou některá dřívější rozhodnutí rušit. Současná vládní koalice dělá chybu v tom, když tvrdí, že už není třeba věnovat se středním vrstvám. Jejich reforma je výhodná jen asi pro pět procent lidí, jejichž příjmy se pohybují mezi čtyřiceti až padesáti tisíci korunami měsíčně,“ reagoval na dotazy Paroubek.

Odpoledne se setkal i s odboráři a spolustraníky z regionu, podvečer v ostravském klubu Atlantik diskutoval o ženách v politice.