Koronavirus jako by měl oči a uši a škodolibě se rozhodl nejen demonstrantům ukázat, že je stále tady a kdykoliv se může vrátit v plné síle. A taky že se vrátil.

Denní nárůsty opět překročily tisícovku a vláda konečně upustila od polovičatých nařízení, kde zrovna roušky být musí a kde ne. A nařídila je v znovu v podstatě všude. K narůstající zlobě „antirouškařů“.

Jejich protesty se už z náměstí přenesly i na sociální sítě, ale neukazují nic jiného než netoleranci. Většinou mladí lidé v jejich řadách se totiž v podstatě nemají čeho obávat. Nákazu přežijí většinou jako slabší chřipku. Starší už takové štěstí mít nemusí. Ty tam jsou časy, kdy se svět díval na Čechy (a Moravany a Slezany) s obdivem na počátku pandemie. Každý kdo mohl, šil roušky, zdarma je rozdával. Celý národ se semknul, protože v té době každý viděl, jak zlá může být nákaza a že způsobuje smrt.

Lidem už otrnulo, ale všichni by se měli vrátit v paměti do počátku pandemie. Tehdy jen málokdo chytračil, jak „přečůrat“ vládní nařízení. Pominu-li rouškové zásahy vlády, sám Covid-19 dává lidem odpověď, jaký smysl mají jejich protesty.

Vůbec žádný…

Tomáš Ptáčník