VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALEŠ UHER

Aleš Uher

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Napětí mezi chuligány Baníku a Opavy: Proč se tak nenávidí?

Slezské derby mezi fotbalovými kluby SFC Opava a Baník Ostrava patří mezi nejrizikovější zápasy u nás a odpovídají tomu i mimořádná bezpečnostní opatření. V neděli v Opavě demonstrovala Policie ČR svou sílu a nepokoje v ulicích města ani na stadionu tentokrát nepřipustila. 

Vše podstatné o slezském derby SFC Opava - FC Baník Ostrava

Historik fotbalového klubu FC Baník Ostrava Roman Popek exkluzivně pro Deník zachytil nejzajímavější postřehy ze vzájemných zápasů obou klubů, které by podle něj znát každý návštěvník nedělního slezského derby.

Uznávaný lékař Šimetka se vrací do ostravské fakultní nemocnice

Do čela gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava se vrací uznávaný lékař Ondřej Šimetka.

Odborářka z FNO Sargová: Ministr Vojtěch nám nevěří

Nejpočetnější odborová organizace ve Fakultní nemocnici Ostrava, která má 900 členů, je nadále velmi znepokojena přístupem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha při řešení vyhrocené situace v největším zdravotnickém zařízení v kraji. Ta se totiž příliš neuklidnila po rezignaci ředitele Evžena Machytky, resp. dočasném jmenování na post šéfa FNO Petra Vávry.

Krize ve FNO: šlápl ministr Vojtěch opět vedle?

Rozpaky i obavy zatím budí kroky ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha při řešení situace ve Fakultní nemocnici Ostrava. Ta zůstává kritická.

Šok v Ostravě: ANO vsadilo na Piráty!

Před volbami se chválili a plácali po zádech, jak jim to dobře funguje. Těsně po nich slibovali, že bude nejlepší, když budou Ostravě vládnout dál spolu. A najednou je všechno jinak! Z plánované koalice vypadl Ostravak a ODS, smlouvu totiž včera podepsalo ANO s Piráty a KDU-ČSL.

Krize ve FNO: Ředitel Machytka rezignoval

Ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Evžen Machytka se rozhodl rezignovat na svou svou funkci. Chce tak uklidnit vyhrocenou situaci v největším zdravotnickém zařízení v regionu.

Kauza FNO: Medici odložili protest. Dodrží ministr Vojtěch slovo?

DENÍK SLEDUJE/ Studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity (LF OU) zatím odložili plánovanou protestní akci proti dalšímu setrvání Evžena Machytky ve funkci ředitele Fakultní nemocnice Ostrava.

Rektor Ostravské univerzity Jan Lata opět kandiduje, nemá soupeře

O post rektora Ostravské univerzity na další čtyři roky se bude ucházet pouze dosavadní rektor Jan Lata. Ve volbě tak nebude mít protikandidáta. Ve stanoveném termínu senát přijal 90 návrhů akademiků.

Ministr Adam Vojtěch v Ostravě nic nevyřešil

Během své páteční návštěvy Ostravy, kam přijel řešit kritickou situaci ve fakultní nemocnici, se snažil nejmladší ministr současné vlády Adam Vojtěch působit sebevědomě a klidně. Po schůzce s hejtmanem Ivo Vondrákem a primátorem Tomášem Macurou se před novináři dostal do defenzivy.

Budoucnost FNO má v rukou ANO. Kdo drží Machytku?

Ostrava - Největší zdravotnické zařízení v regionu s 3300 zaměstnanci a obratem více než pět miliard korun čeká na verdikt ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha doslova jako na smilování.

Hejtman Vondrák: Ve FNO zuří válka! Pomůže jen krizový management

DENÍK SLEDUJE/ Nezvykle ostrá slova použil ve svém čtvrtečním tiskovém prohlášení odpoledne hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který se už zítra (v pátek) potká společně s primátorem Ostravy Tomášem Macurou s ministrem zdravotnictví z hnutí ANO Adamem Vojtěchem.

KAUZA FNO: Výroky ředitele Machytky jsou nehorázné, říká šéfka odborů Sargová

Předsedkyně největší odborové organizace ve Fakultní nemocnici Ostrava Zuzana Sargová je už řadu týdnů znepokojena s personální politikou a dalšími strategickými rozhodnutími nového ředitele Evžena Machytky.

Drama ve Fakultní nemocnici Ostrava pokračuje. Ledy se konečně pohnuly!

Působení nového ředitele Evžena Machytky ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) se nebude řešit jen v útrobách největšího zdravotnického zařízení v regionu a médiích, ale konečně taky na nejvyšší politické úrovni.

Odvolaný šéf porodnice FNO: Většina přednostů vyjádřila řediteli nedůvěru!

Fakultní nemocnice Ostrava volá S. O. S. Většina přednostů měla ve čtvrtek vyjádřit řediteli Evženu Machytkovi nedůvěru. Změní se něco?    

Leopold Sulovský obhájil post senátora a děkoval voličům

Ostrava rozhodla. Pokud se to dá říci vzhledem k nízké volební účasti nedosahující ve volebním obvodu č. 71 ani 10 procent. Senátorské křeslo obhájil Leopold Sulovský.

Lídr Ostravaku Lukáš Semerák hodnotí povolební vyjednávání

Zdá se, že v Ostravě je po volbách o všem zásadním jasno. Lídr „stříbrného“ hnutí Ostravak Lukáš Semerák v pátek po obědě vydal tiskové prohlášení, kde hodnotí průběh povolebního vyjednávání.

Nechutný boj uvnitř Fakultní nemocnice Ostrava nebere konce

Po nástupu nového ředitele Evžena Machytky skončili už čtyři uznávaní přednostové. Kdo bude další?

Ostrava: upečou koalici v Mnichově?

U půllitrů či rovnou tupláků bavorského piva se zřejmě dohodne podoba koalice na ostravský magistrát. Do německé metropole totiž odjeli na veletrh Expo Real jak lídr ANO Tomáš Macura, tak jednička Ostravaku Lukáš Semerák. A mají v plánu pokračovat v debatách o vládě nad Ostravou!

Obce a města žádají revizi termínů skládkování odpadů

Sdružení místních samospráv (SMS ČR) apeluje na politiky, aby revidovali přísné cíle v národní legislativě. Jak zareagují? Čeká občany navýšení nákladů za odpadové služby? Cíl omezení skládkování je v české legislativě stanoven přísněji oproti té evropské. Pro obce a města, potažmo jejich občany, to bude znamenat zvyšování výdajů na komunální odpady, na nichž se podílejí 85 procenty.

Hnutí Ostravak dostalo vysvědčení. Není špatné, řekl Deníku lídr Semerák

ROZHOVOR/ Druhé místo v komunálních volbách v Ostravě obsadil Ostravak, jehož lídr Lukáš Semerák si výsledků cenil i proto, že jeho strana nepůsobí v parlamentu.

Komunistům v Ostravě schází ke spokojenosti tři procenta

Ostravský lídr za KSČM Martin Juroška byl v sobotu večer z průběžných výsledků voleb rozpolcený.

Boj o senát? Do druhého kola v Ostravě míří Sulovský a Gondek, Paroubek vyhořel

O novém senátorovi za obvody Ostrava-Jih, Proskovice, Polanka rozhodne druhé kolo, do kterého míří stávající senátor Leopold Sulovský (Ostravak) a Ivo Gondek (ANO).

Dokument České televize Banik!!! míří do Milána!

Ostravské studio České televize si z letošního mezinárodního festivalu sportovních filmů v Libereci odneslo tři ceny.

Taxify vrací Liftagu úder a jezdí dále

Konkurenční boj o trh mezi taxislužbami nekončí a naopak se pořádně vyostřuje.

Ostrava má nový kávový hit. Víte, co je selfieccino? Podívejte se

FOTOGALERIE/ Londýn, Praha, Bratislava a nově taky Ostrava. V těchto městech si můžete objednat selfieccino kávu, v jejíž pěně je natištěná fotografie.

Cena piva letí vzhůru. Plzeň v centru Ostravy stojí už 45 korun

Plzeňský Prazdroj od 1. října zdražil některá svá piva v průměru o 3,7 procenta. Ležáky v lahvích a plechovkách i čepované zhruba o korunu, královský Pilsner Urquell pak o 1,50 Kč za půllitr! Ceny výčepních (desetistupňových) piv v sudech a tancích se nemění.

V Mariánských Horách se už těší na nové náměstí

Rekonstrukce centra Mariánských Hor a Hulvák jde do finiše. Mariánské náměstí by mělo být hotové v řádech několika týdnů. Deníku to potvrdila starostka obvodu Liana Janáčková.

Končí doba slibování. Voliči rozhodnou

Volební kampaně i obrovský tlak politických stran dosáhly svého vrcholu. O víkendu i ve třetím největším městě v zemi rozdají voliči karty a nakreslí půdorys koalice, která v příštích čtyřech letech bude vládnout Ostravě.

Zbořit, nebo zachránit? Ostravica-Textilia očima ostravských volebních lídrů

VOLEBNÍ SERIÁL DENÍKU/ Roky běží, Ostravica dále chátrá. Jedna z největších ostud města stále čeká na konečné řešení. Tentokrát jsme se kandidátů na post primátora Ostravy zeptali: raději zbořit, nebo stále vidíte možnost její záchrany a dalšího využití?  

Ostře sledovaný boj o Senát v Ostravě

Senátorské křeslo obhajuje ve volebním obvodu č. 71 Ostrava-město Leopold Sulovský. Čekají ho ale hodně silní vyzývatelé!

Cítíte se bezpečně? Nastal čas pro změny v ostravské městské policii?

VOLEBNÍ SERIÁL DENÍKU/ Městská policie Ostrava funguje už více než šestadvacet let. Vznikla v roce 1992. Původně měla osmdesát strážníků, kteří slavnostní slib složili v dubnu téhož roku.

Liftago uspělo u soudu s návrhem předběžného opatření proti Taxify

DENÍK SLEDUJE/ Boj o český trh mezi taxislužbami a provozovateli alternativních služeb se dostává do další dimenze. Estonská společnost Taxify, která působí i v Ostravě, musí řešit další velký problém.

Superjackpot vyhrál Ostravák!

Jedna rodina na Ostravsku prožila skvělý konec víkendu. A nemohla za to jen nedělní senzační výhra fotbalového Baníku nad pražskou Slavií (2:1).

Kdo chce v Ostravě koncertní síň?

VOLEBNÍ SERIÁL DENÍKU - O koncertní síň s dostatečným místem a důstojným zázemím pro Janáčkovu filharmonii Ostrava usiluje město už dlouho. S blížícími se komunálními volbami se o stavbě za 1,5 miliardy korun zase začalo nahlas mluvit.

Baník a s ním celé Ostravsko: hurá na sešívané!

Fotbalistům Baníku Ostrava se daří, a tak je téměř každý jejich zápas ligovým šlágrem. Po Spartě se na Městském stadionu ve Vítkovicích představí v neděli i Slavia.

Prodloužená Rudná: změní se někdy něco? Jak to vidí kandidáti na primátora?

VOLEBNÍ SERIÁL DENÍKU/ Beze změny! To je s koncem září situace okolo stavby silnice I/11 blokované spolkem Skalka tak „mazaně“, že s tím dlouhá léta nesvede nic stát, natož město či obec.

Zmizí z Ostravy úplně herny a kasina? Jak to vidí kandidáti na primátora?

VOLEBNÍ SERIÁL DENÍKU/ Jedním z klíčových témat minulých komunálních voleb v roce 2014 byl i postoj jednotlivých stran vůči hazardu.

V Ostravě vznikl Nadační fond Paragraf. Chce bojovat s nešvary právního systému

ROZHOVOR/ Nízké právní vědomí občanů, nedostupnost práva dětem, nedostatečná pomoc a podpora obětem trestných činů. To je jen polovina z celkem šesti aktuálních problémů české společnosti, na jejichž řešení se chce zaměřit nový Nadační fond Paragraf, který vznikl v Ostravě. 

Ostravský rodák Aleš Buksa: Nikdy by mě nenapadlo, že budu podnikat v Africe

FOTOGALERIE/ Aleš Buksa, úspěšný podnikatel, symbol multilevel marketingu, který po revoluci přivedl do bývalého Československa, na odchod do důchodu nemyslí. V Ghaně nově těží vodu, kterou nazval Sky Water.

Stěhování „ekonomky“ z centra do Poruby. Jak to vidí kandidáti na primátora?

VOLEBNÍ SERIÁL DENÍKU/ Bylo a je to jedno z velkých témat v Ostravě pro tento rok. Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava.

Rozvíjet nebo privatizovat? Fifejdská nemocnice očima kandidátů na primátora

/VOLEBNÍ ANKETA DENÍKU/ Městská nemocnice Ostrava má bohatou historii, která se začala psát již v roce 1848. Jak vidí její budoucnost kandidáti na primátora?  

Karvinský Filip Panák „přestoupil“

Karviná, Ostrava – Jednoho z nejžádanějších fotbalistů na domácí scéně, karvinského univerzála Filipa Panáka, nově zastupuje hráčská agentura (Sports&Counselling) bývalého reprezentanta Václava Sverkoše.

Petr Pavel: „Nikdy by mě nenapadlo, že by se Česká republika připojila k NATO“

Jako první zástupce zemí bývalé Varšavské smlouvy a nových členských států byl tři roky na nejvyšším vojenském postu Aliance. Mandát mu vypršel a vystřídal ho britský maršál Stuart Peach.

Na Spartu se jde v bílém

Necelých patnáct tisíc fanoušků oblečených jednotně v bílých barvách požene dnes od 18 hodin fotbalisty Baníku Ostrava v očekávaném šlágru 8. kola FORTUNA:LIGY proti pražské Spartě.

OBRAZEM: Sobotní odpoledne v Ostravě patřilo sousedským slavnostem

FOTOGALERIE/ Na dvou místech v Ostravě (ulice 30. dubna v centru a U Oblouku v Porubě) propukly v sobotu odpoledne sousedské slavnosti.

Proč lékařka Zdenka Němečková Crkvenjaš ohlásila návrat do politky?

Do povědomí veřejnosti se Zdenka Němečková Crkvenjaš dostala v roce 2009 za hrůzostrašných okolností. Vedla odborný tým lékařů ve Fakultní nemocnici v Ostravě (FNO), který se snažil zachránit život malé Natálky po rasistickém útoku tzv. vítkovských žhářů.

Kandidáti na primátora Ostravy se utkali v debatě ČT

/FOTOGALERIE/ Do komunálních už zbývá necelý měsíc a kampaně politických stran a hnutí nabírají na obrátkách. Politici se už utkávají také ve volebních debatách. Ta nejprestižnější se konala ve čtvrtek večer a přímým přenosem ji přenášela ČT 24.

Lékařská fakulta čeká na verdikt akademického senátu

DENÍK SLEDUJE/ Až v druhé polovině září by se měla podle všeho vyjasnit nestandardní situace v čele Lékařské fakulty Ostravské univerzity, která má po rozhodnutí soudu z července dva děkany Arnošta Martínka a Pavla Zonču.

V Ostravě vystaví legendární letoun Tatra, před válkou doletěl až do Chartúmu

V letošním roce uplynulo osmdesát let od rekordního letu letadla T 101.1 (OK-TAO) vyrobeného ve Vagonce Studénka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT