VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BŘETISLAV LAPISZ

Břetislav Lapisz / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nezaměstnaných v Ostravě ubylo i v listopadu

Celkem 12 147 uchazečů o zaměstnání, což je meziměsíčně o 333 osob méně a o 3798 uchazečů méně než před rokem, evidovalo k 30. listopadu 2018 kontaktní pracoviště Ostrava.

Povolenky nechte v huti, žádali odboráři v dopise L.Mittala. Odpověď nedošla

Odboráři v dopise odeslaném minulé pondělí argumentují například tím, že v posledních patnácti letech „museli snést mnoho bolestivých opatření a přinést značné oběti“ v souvislosti s restrukturalizací ostravské huti a zajištěním jejího dlouhodobého přežití na vysoce konkurenčním trhu s ocelí.

Vodaři: Pozor, ať vám mráz nezničí vodoměr

Chraňte vodoměry ve svých domech a chatách před tím, aby nezamrzly. Vodaři upozorňují, že kdo tak neudělá, riskuje zamrznutí vodoměru i zhruba dva tisíce korun, které si vyžádá oprava a výměna vodoměru.

Odboráři z huti: Společné peníze pro nás a rumunskou firmu? Jsme proti

Odboráři z kunčické huti ArcelorMittal tvrdí, že se dověděli další informaci, která je z jejich pohledu velkou komplikací při dalším jednání se společností Liberty House, která má o koupi hutě zájem.

Na oslavy 190 let Vítkovic přijeli i potomci Habsburků a Gutmannů

FOTOGALERIE/ Její prababičkou ze sedmé generace byla Marie Terezie. Ulrika Margareta Gräfin, arcivévodkyně Habsbursko-Lotrinská byla jedním z hostů, kteří si nenechali ujít oslavy 190 let Vítkovic.

Plantáž, na které si stromek můžete sami uříznout či vyrýt

První prosincovou sobotu se otevřela vratimovská plantáž Na Zadkách. Stejně jako jinde, si i tady můžete vybrat stromek, který se vám nejvíce líbí.

Budou letos Vánoce na sněhu, nebo na blátě?

Ostrava – Matěj Grék je amatérský meteorolog, kterému je čtyřiadvacet roků. Meteorologii se věnuje už zhruba deset let. Je členem Amatérské meteorologické společnosti.

AKTUALIZOVÁNO

Tisíce lidí na Masarykově náměstí sledovaly rozsvícení vánočního stromu

FOTOGALERIE/ Tisícovky Ostravanů v neděli v 17 hodin vpodvečer sledovaly slavnostní rozsvícení vánočního stromu na zaplněném Masarykově náměstí v Ostravě.

AKTUALIZOVÁNO

Karin Krajčo Babinská v Ostravě v doprovodu manžela pokřtila svůj román Za sny

FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Karin Krajčo Babinská v sobotu v Knihcentru v ostravském Smetanově náměstí pokřtila svou knihu Za sny.

Adventní trhy v cizině? I tam vás mohou ošidit nebo okrást

FOTOGALERIE/ Rozhodli jste se letos sváteční náladu podpořit návštěvou adventních trhů v zahraničí? I na nich se ale musí mít zákazník na pozoru.

Vodné a stočné podraží i v Ostravě

Vodné se v Ostravě od ledna 2019 zvýší o 1,66 koruny, stočné pak o 1,75 koruny. Jeden kubický metr vody bude stát celkem 80,71 koruny oproti 77,30 korunám, které zákazníci Ostravských vodáren a kanalizací (OVAK) platí v letošním roce.

V centru Ostravy se o víkendu rozsvítí vánoční stromy

Vánoční strom před ostravskou Novou radnicí se rozsvítí už v sobotu. V neděli 2. prosince v 17 hodin se pak rozzáří i ten na Masarykově náměstí. Loni se na jeho rozsvícení přišlo podívat na deset tisíc lidí.

Až do poloviny prosince Polsko obnovilo hraniční kontroly

REPORTÁŽ DENÍKU, FOTOGALERIE/ Chystáte se v nejbližších týdnech do Polska na některou z tamních příhraničních tržnic nebo chcete vyrazit jen tak na výlet?

Sezona, o které jsme snili, pochvalují si v pálenicích

Moravskoslezský kraj - Bohatá úroda ovoce letos potěšila nejen sadaře, ale i vyznavače pěstitelského pálení. Kotle v pálenicích jedou naplno a zákazníci si odvážejí plné demižony jablkovice, hruškovice a hlavně slivovice.

Kubík vodného a stočného od SmVaK podraží o 4 koruny

O necelých 5 procent více než letos zaplatí v příštím roce za vodné s točné zákazníci Severomoravských vodovodů a kanalizací. Nová cena za odběr pitné vody (vodné) bude činit 45,06 korun za metr krychlový včetně DPH, cena za odvádění a čištění odpadních vod (stočné) bude nově 40,02 koruny.

Dárek letošních Vánoc? Favoritem je svetr se soby

Vánoční dárky už lidé začali hojně nakupovat před několika týdny. Zajímá vás, co se bude nejčastěji rozbalovat pod letošními vánočními stromky? Na Slevomatu začali podle ředitelky Marie Havlíčkové zákazníci vánoční dárky nakupovat už zhruba od poloviny října.

„Bič“ na nepoctivé provozovatele e-shopů? Služba chargeback

Větší pohodlí, rychlost i řada dalších výhod. Tak by šlo charakterizovat platbu kartou na internetu. Také proto ji využívá stále více lidí.

Odboráři žádají, aby Mittal nechal emisní povolenky v Ostravě

Emisní povolenky jsou tématem, které budou odboráři z kunčické huti chtít řešit ještě se stávajícím vlastníkem, a ne se společností Liberty House, která chce huť koupit.

Starostou Slezské Ostravy je Richard Vereš

Ostrava – Celkem 25 hlasů z přítomných 34 zastupitelů (pozn. red.: jedna zastupitelka se z jednání omluvila) dnes odpoledne hlasovalo pro to, aby se novým starostou městského obvodu Slezská Ostrava stal Richard Vereš.

Odboráři: Zájemci o koupi hutě se s námi konečně začal bavit vážně

Před dvěma týdny ukončili odboráři z kunčické hutě ArcelorMittal Ostrava jednání se Sanjeevem Guptou předčasně. Odpovědi vlastníka skupiny GFG Alliance, do níž patří i Liberty House, která chce huť koupit, je ani trochu neuspokojily. Dnešní jednání výkonného ředitele Liberty House Jona Boltona s odboráři trvalo bezmála tři hodiny.

Slezská má mít nejmladšího starostu - Richarda Vereše

Celkem 11 z 35 zastupitelů získalo v říjnových volbách ve Slezské Ostravě hnutí ANO. Druhý Ostravak má 7 zastupitelů.

Odboráři z huti budou opět jednat s šéfem Liberty Steel

Ostrava − Jon Bolton, výkonný ředitel společnosti Liberty Steel, která chce koupit od ArcelorMittalu kunčickou huť, bude ve čtvrtek 22. listopadu v Ostravě opět jednat i s odboráři.

Zima se blíží, v Ostravě sněžilo

V Ostravě dnes napadl první sníh nové zimní sezony. Sněžit začalo odpoledne a mokrý a rozbředlý sníh se při teplotě kolem nuly držel na chodnících i cestách.

Příběhy dlužníků: někdy smutné, jindy k neuvěření

Jak se člověk dostane do finančních potíží a stane se z něj dlužník? U někoho odstartuje problémy ztráta zaměstnání, u dalšího třeba zdravotní obtíže. Do potíží se ale často dostávají i lidé, kteří projevili dobrou vůli a ručili třeba bytem či domem „někomu z rodiny“ za jeho půjčku.

Máme obavy, řekli odboráři z hutě britskému velvyslanci

Schůzky s britským velvyslancem Nickem Archerem se včera zúčastnili nejen odboráři z kunčické hutě, ale také předseda Českomoravské komory OS (ČMKOS) Josef Středula a předseda odborového svazu KOVO Jaroslav Souček.  

V Ostravě je nejméně lidí bez práce od prosince 1997

V průběhu října se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Ostravě opět snížil.

Ocenění pro ředitele zdravotnické záchranky

Ostrava − Medailí „Za zásluhy o bezpečnost“ byl oceněn v minulých dnech lékař Roman Gřegoř, ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Odboráři opustili jednání s vlastníkem firmy, který chce kunčickou huť koupit

Ostrava – To, že Sanjeeva Guptu, šéfa skupiny GFG Alliance, jejíž firma Liberty House chce huť ArcelorMittal koupit, rozhodně nečeká jen zdvořilostní potřásání rukou, ale bude se muset připravit na konkrétní dotazy od znepokojených odborářů, bylo jasné už před dnešním setkáním.

Lidé nasbírali pro zoo dvě a půl tuny podzimních plodů

Celkem 2495 kilogramů žaludů a 7,5 kilogramu šípků nasbírali letos lidé pro zvířata v ostravské zoologické zahradě.  

Vánoční cukroví: Pekaři už přijímají objednávky

Plná mísa cukroví patří k Vánocům stejně tak jako třeba kapr nebo bramborový salát. Některé hospodyňky tvrdí, že nejlepší je cukroví, které si připraví doma samy. Další šetří čas a objednají si cukroví u profesionálů.

Premiér Babiš k prodeji huti: Některé informace jsou velmi znepokojivé

Ostrava – Premiér Andrej Babiš upozorňuje v dopise komisařku pro hospodářskou soutěž v Evropské komisi Marghrete Vestager, že některé informace týkající se prodeje ostravské huti jej velmi znepokojují. 

Nadstandardní pokoje ve Vítkovické nemocnici

Dvojici nadstandardních pokojů slavnostně otevřela poslední říjnový den Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL.

Odborář po jednání s Andrejem Babišem o AMO: Věříme, že chápe vážnost situace

Ostrava, Praha – Premiér Andrej Babiš při středečním podvečerním jednání se zástupci odborářů z kunčické huti uvedl, že dohlédne na plánovaný prodej firmy.

Odboráři z huti budou dnes jednat s premiérem Babišem

Zástupci odborářů z kunčické huti budou dnes od 17 hodin v Praze jednat s premiérem Andrejem Babišem.

Česnekový boom − nejlepší je z vlastní zahrádky

Ostrava – Česnek nesmí na zahrádce chybět. Zkušení zahrádkáři to vědí dobře, jeho pěstitelů však přibývá i mezi „začátečníky“. Česnekový boom zažívaly prodejny zahradnictví už i v minulých letech. Předloni dokonce lidé sadbový česnek sháněli marně. Byl vyprodaný.

Odborář: Když to bude nutné, ochromíme chod „Nové huti“

Ostrava – Jedenáctého října podala společnost Liberty House závaznou nabídku na koupi kunčické huti, o týden později se její zástupci setkali v Ostravě s odboráři firmy, aby jim vysvětlili své záměry.

Žena vypadla z druhého patra, pád nepřežila

Moravskoslezští záchranáři vyjížděli v sobotu po 14. hodině na pomoc k ženě, která vypadla z druhého patra domu v Ostravě.

V ostravské zoo se snaží zachránit druh osla, kterému hrozí vyhynutí

Vzácný poddruh asijského osla onagera stojí těsně nad propastí úplného vymizení z planety. Onageři jsou v současné době chováni ve 13 evropských zoologických zahradách a celková populace těchto vzácných divokých oslů v Evropě stagnuje mezi 80 a 90 zvířaty.

Oslavy 100 let republiky v Ostravě: Lidé zaplnili nejen Masarykovo náměstí

Jakoby počasí chtělo Ostravany vyzkoušet. Přijdou na oslavy, když bude nevlídno a deštivo? Zaplněné centrální náměstí, které nese jméno prvního prezidenta, bylo v sobotu odpoledne zaplněné. 

Tragická nehoda v Klimkovicích

Mladý lidský život si vyžádala páteční dopravní nehoda v Klimkovicích. Střet s malým nákladním automobilem nepřežil chodec, který krátce po třinácté hodině přecházel silnici poblíž křižovatky Čs. legií ve směru na Polanku.

Hygienici: Na očkování proti chřipce je ideální doba

Epidemiologická situace ve výskytu akutně respiračních onemocnění (ARI) a chřipky v Moravskoslezském kraji odpovídá sezonnímu výskytu.

Odboráři z ostravské huti: Čeká nás osud Poldi Kladno? TO MUSÍTE VIDĚT!

FOTOGALERIE/ Místo uklidnění rozpaky a také narůstající obavy. Po jednání se zástupci Liberty House, která chce kunčickou huť koupit, narůstají obavy odborářů, aby se podnik nedostal do situace, kterou zažila před dvaceti lety Poldi Kladno. Současně přinášíme exluzivní záběry fotografa Deníku Lukáše Kaboně z aktuálního provozu uvnitř podniku.

Meteorologové dnes varují před silným větrem

Pondělí bylo pravděpodobně posledním teplým dnem podzimu. Od dnešního dne se má začít počasí zhoršovat. Od 15. hodiny platí pro celou ČR výstraha meteorologů před silným větrem.

Od 1. listopadu budou sběrné dvory OZO zavírat dříve

Od 1. listopadu bude jako každoročně ve všech sběrných dvorech OZO Ostrava platit zkrácená zimní provozní doba.

Kupujete topivo na zimu? Nenechte se napálit

Obránci spotřebitelů upozorňují: Při nákupu topiva na zimu buďte pozorní! Dvojnásob to platí, pokud se rozhodnete pro výhodnou nabídku z různých letáčků.

Odboráři: Nepřesvědčili nás, že jsou tím správným kupcem

Ostrava − Odboráři z kunčické huti se po pátečním jednání s výkonným ředitelem Liberty House Jonem Boltonem shodují v tom, že je zástupci nového vlastníka rozhodně nepřesvědčili, že jsou tím správným kupcem.

Šéf firmy, která kupuje huť v Ostravě, bude dnes jednat s odboráři

Jon Bolton, výkonný ředitel společnosti Liberty Steel, která chce koupit od ArcelorMittalu kunčickou huť, se v pátek 19. října v Ostravě setká nejen s vedením firmy, ale bude jednat i s odboráři.

Lidé si kupují bílé pastelky, pomáhají nevidomým

FOTOGALERIE/ Zhruba 120 středoškoláků, kteří měli na sobě bílé tričko s emblémem Bílé pastelky, vyrazilo ve středu ráno do ulic Ostravy.

Kapři budou letos dražší. Kolik připlatíme?

FOTOGALERIE/ Období výlovů rybníků začíná a s ním se objevují i první odhady, kolik letos zákazníci za kapry na vánoční stůl zaplatí.

Budoucnost průmyslu v Moravskoslezském kraji se řešila v Dolních Vítkovicích

FOTOGALERIE/ Budoucnost průmyslu v Moravskoslezském kraji byla tématem úterního setkání zástupců firem a institucí v Ostravě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT