VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DAVID GORGOL

David Gorgol

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Volby táhnou, o voličské průkazy je velký zájem

Karvinsko - Naprosto rozhodnuta, které straně hodí za týden do urny hlas, je Margita Hájková z Karviné. K volbám chodí pravidelně a nenechá si ujít ani ty letošní.

Při nehodě v Karviné se zranilo šest lidí

Karviná – Šest zraněných si vyžádala dopravní nehoda, která se stala ve čtvrtek před pátou hodinou ranní v Karviné-Dolech za Dolem Karviná na odbočce na Stonavu.

Pomozte policii najít násilníka z obchodního domu

Karviná – Po neznámém násilníkovi pátrají karvinští policisté. Ten v neděli 8. září okolo deváté hodiny dopoledne napadl osmačtyřicetiletého muže. Ke konfliktu došlo u pokladen prodejny potravin obchodním domě Prior.  

S problémy pomohou pacientům ombudsmani

Karviná, Havířov – Jste nespokojeni s léčbou v nemocnici, nevíte na to koho se obrátit s problémem ohledně svého zdravotního stavu nebo máte nějaký podnět či připomínku?

OBRAZEM: V hornické Stonavě pořádali v neděli tradiční dožínky

Stonava - Alegorické vozy projížděly v neděli ráno Stonavou. Obyvatelé tak zahájily tradiční Dožínky.

Ženy se opět budou učit, jak se ubránit útočníkovi

Karvinsko - Bojíte se chodit sama noční Karvinou? Okradli vás a obáváte se, že by se to mohlo opakovat? Přihlaste se na kurz sebeobrany žen, který pořádá tradičně Městská policie Karviná.  

Přijdou horníci o 13. platy?

Region - S novým návrhem kolektivní smlouvy přišlo včera vedení OKD. Odborářům navrhlo několik změn v odměňování pro období 2014-2018, kdy má nová kolektivní smlouva platit.

Ministr dopravy Žák v neděli uklízel havířovské nádraží

Havířov – Významného spojence získali do svých řad lidé, kteří chtějí zachovat nynější budovu havířovského nádraží. V neděli je podpořil ministr dopravy Zdeněk Žák.

OBRAZEM: V Bohumíně závodily posádky dračích lodí

Bohumín - Druhý ročník netradičního závodu proběhl v sobotu na řece Odře v Bohumíně. Nedaleko hraničního mostu ve Starém Bohumíně se utkalo 15 týmů v závodech dračích lodí. Na start se postavily nejen týmy z Bohumína, ale i z blízkého okolí.

Fotopasti? Dobrá věc, pochvalují si strážníci i úředníci

Karvinsko - Cvak. Pokud jste vysypali odpad někam, kam nepatří, možná vás zaznamenala fotopast. Opatření proti černým skládkám funguje v Karviné přes půl roku. Speciální kamery původce černé skládky natočí a vyšlou signál strážníkům.  

Pomůže výzkum řešit ovzduší na Karvinsku?

Karvinsko – Karviná versus České Budějovice, aneb zdravé město versus znečištěné město. Lékaři v obou městech se zapojí do výzkumu, který má odhalit, zda miminka, která přijdou na svět, mají kvůli ovzduší pozměněné geny.

Na příměstském táboře si vyzkoušeli policejní práci

Orlová - Stát se alespoň na jedno dopoledne policistou mohly děti v odloučeném pracovišti Domu dětí a mládeže Orlová Spirále.

Cena za nájem hrobu v Orlové se hodně zvýšila, stěžují si lidé

Orlová - Nepříjemné překvapení čekalo pana Miroslava Koláře, když šel zaplatit hrob na orlovském hřbitově.

Karviňany zpráva o smrti turistek v Egyptě zasáhla

Karviná - ´Na-vždy zůstaneš v našich srdíčkách, mažoretko Klárko´. Tímto vzkazem se na Facebooku rozloučily se svou kamarádkou, která zemřela se svou matkou v egyptské Hurghadě, mažoretky a zaměstnanci Krajského sdružení volného času Juventus Karviná.

Nečas s Nagyovou jsou v Lázních Darkov

Karviná - Bývalého premiéra a jeho partnerku již lidé viděli se psy v parku nebo na zdravotních procedurách. 

Nově přijímaní policisté budou hlavně v ulicích

Karvinsko – Celkem sto nových členů přijme do svých řad policie v Moravskoslezském kraji. Jak vypadá situace na Karvinsku, kolik by sem mohlo přijít nových policistů, jsme se zeptali vedoucího Územního odboru Karviná Policie ČR Miloše Pollaka.

Při úklidu našel na půdě granát

Petrovice – Funkční granát našel v úterý odpoledne ve svém domě osmadvacetiletý muž. Zbraň našel, když vyklízel půdu. Vynesl ji proto na zahradu a přivolal policejní hlídku.

Audit v městské firmě odhalil milionové škody

Orlová - Nadstandardní výplaty vedoucích pracovníků, chybějící kontrolní systém a naprostá netransparentnost. To je krátký výčet toho, jak fungovala městská společnost Služby města Orlová (SMO) za bývalého šéfa Alfréda Roika.

OBRAZEM: Život starých Slovanů v Chotěbuzi

Chotěbuz /FOTOGALERIE/ - Dozvědět se, jak vypadal život starých Slovanů se mohli dozvědět návštěvníci Archeoparku Podobora v Chotěbuzi. Organizátoři si pro ně připravili několik 'stánků', u kterých referovali o tehdejších zbraních, jídle, oblečení nebo náboženství.

OKD chce těžit pod Doubravou, lidé žijí v nejistotě

Doubrava - S velkým očekáváním budou vzhlížet obyvatelé doubravské části Na Hranicích k 26. červnu. Ten den budou totiž zastupitelé rozhodovat o jejich osudu. Bude se lokalita dále rozrůstat, nebo naopak stagnovat?

Novým orlovským starostou je Jaromír Kuča

Orlová - Kámen na kameni nezůstal ve vedení města po středečním zasedání zastupitelstva v Orlové. 

OBRAZEM: Dinopark v letošním roce připravil několik novinek

Doubrava - Pěkné počasí přilákalo o víkendu stovky návštěvníků do DinoParku v Doubravě. Letos v doubravském pravěkém světě připravili několik novinek.

Karvinští projevili velký zájem o dražbu dodavatelů elektřiny a plynu

Karviná - Stovky lidí naplnily v úterý vpodvečer aulu obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Přišly z jednoho prostého důvodu dozvědět se, jak ušetřit nemalé prostředky za plyn nebo elektřinu. Probíhala zde totiž první schůzka tzv. e-aukce.  

Archiv pustil návštěvníky i do nepřístupných zákoutí

Karviná - Unikátní možnost poznat, co se stane s dokumentem, který se dostane do archivu, měli ve čtvrtek zájemci v Karviné.

Viděli jste šestnáctiletou dívku? Už týden o sobě nedala vědět

Orlová – Policie žádá o pomoc veřejnost při pátrání po šestnáctileté dívce Orlové. Simona Zubatá byla spatřena naposledy ve čtvrtek 16. května okolo 13:30 v Orlové-Porubě.

Z domů mizí úplně všechno. Zloději ukradli i vchodové dveře

Karviná - „Zamykejte dveře, do sklepů chodí bezdomovci." Tyto cedule na vstupních dveřích upozorňují nájemníky mnoha panelových domů.

Lékaři jdou k lékaři. Své ordinace zavřou

Praha, Karvinsko – Vyrazit v pátek k lékaři by mohla být marná cesta. Doktoři se totiž chystají zavřít své ordinace.

Karvinský rapper mění myšlení romských dětí

Bohumín - Lukrecius Chang jako romský mentor učí na bohumínské škole právo, sebeobranu a rap

V obcích věří, že méně peněz z Unie projekty nezastaví

Karvinsko - Kanalizace, zateplení škol nebo třeba sportoviště. To jsou příklady projektů, na které využívají obce na Karvinsku evropské peníze. Nyní hrozí, že bude těchto peněz méně než v minulosti.

Lidé se v Porubě bojí a chtějí více kontrol

Orlová - Více kontrol, méně ubytoven. To je jasné stanovisko lidí žijících v Orlové- -Porubě, kteří se setkali s vedením města a představiteli městské i státní policie.

"Vyvlastnění nechceme!" volají odpůrci těžby uhlí pod svými domy

Karvinsko - Odpůrci těžby bijí na poplach. Nelíbí se jim návrh novely horního zákona, který umožňuje vyvlastnění z důvodu těžby. To přitom Poslanecká sněmovna na konci loňského roku přehlasováním prezidentského veta zrušila. Nový návrh nicméně tento institut opět do horního zákona vrací.

AKTUALIZOVÁNO

Chřipka uzavřela návštěvám špitály v Karviné a Orlové

Karviná, Orlová – Epidemie chřipky šířící se celou zemí přiměla vedení některých nemocnic vyhlásit zákaz návštěv. 

AKTUALIZUJEME

Prasečí chřipka už řádí i na Karvinsku, v nemocnicích jsou dva pacienti

Karviná – Prasečí chřipka (virus H1N1) se objevila už i na Karvinsku. V karvinské nemocnici byla hospitalizována obyvatelka Petrovic. Další nemocný je v havířovské nemocnici. Nemocných může být více. Na polské straně hranice virus už zabíjel.  

Vězeň propuštěný na amnestii se vloupal do domu

Karviná – První případ s propuštěným vězněm, který nevyužil druhou šanci, a sklouzl na dráhu zločinu, se objevil v Karviné.  

Bude se těžit? Obyvatelé Orlové-Lazů žijí v nejistotě

Orlová - Obrovská nejistota. To je teď pocit, který nejčastěji zažívají obyvatelé orlovských lokalit Zimný Důl a Lazy. Společnost OKD tam totiž vykoupila několik domů. Mezi lidmi se začal šířit strašák těžby. Nevědí, co bude.

Karvinský bezdomovec nepřežil mrazy

Karviná – Mrazivou noc nepřežil bezdomovec v Karviné. Ve čtvrtek po druhé hodině ráno převzal operační městské policie zprávu, že v pasáži v Karviné-Mizerově leží nějaký člověk. 

Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary se už nepropadá a prošel rekonstrukcí

Karviná /FOTOGALERIE/ - Při opravách kostela sv. Petra z Alkantary se pod podlahou našlo zdivo z 15. století. 

Ukradeného golfa si dlouho neužil, při divoké honičce havaroval

Orlová – Štěstí v neštěstí měl majitel Volkswagenu Golf z Orlové. Tomu totiž někdo ukradl auto, které zaparkoval před restaurací Štola v ulici Kpt. Jaroše, v noci ze středy na čtvrtek. 

Firma neuznala ženě její nároky, tak si sama vzala šest milionů

Orlová – Rázným způsobem si chtěla šestapadesátiletá cizinka vyřídit účty s jednou orlovskou společností, ve které pracovala. Z jejího účtu měla na své konto převést šest milionů korun.

Kde lidé nakupují svíčky na Dušičky? Dojíždějí si pro ně do Polska

Karvinsko - Přijít zasvítit svým zesnulým alespoň o Dušičkách je pro většinu lidí téměř povinnost. Pokud se ale rozhodnou pro lepší výzdobu, můžou se docela plácnout přes kapsu.

Smog začíná plnit ordinace a bude mnohem hůř

Karvinsko - Smog, špatné rozptylové podmínky a překročené hodnoty škodlivin ve vzduchu si pomalu začínají vybírat svou daň.  

Za těžkou nehodu dostal řidič podmínku, proti které se odvolal

Karviná - Už podruhé stanul před Okresním soudem v Karviné jednačtyřicetiletý Pavel Soukup z Orlové.  

OBRAZEM: Otevření nové cyklostezky v Bohumíně-Pudlově a zamykání Odry

Bohumín - Hned dvě akce se odehrály v sobotu dopoledne u Antošovické lávky v Bohumíně-Pudlově. Nejdříve se otevřela nová in-line a cyklostezka, která vede v polích mezi Pudlovem a Starým Bohumínem.

AKTUALIZOVÁNO

Policie školáka z Havířova už našla, je v pořádku

Havířov – Karvinská policie odvolala pátrání po dvanáctiletém chlapci z Havířova, o kterém rodina nevěděla od čtvrtka.

Mluvící sirény budou lépe varovat před nebezpečím

Bohumín - „Blíží se velká voda, připravte se na evakuaci." Tato slova budou moci nově slyšet obyvatelé některých obcí a měst na Karvinsku.

Na Karvinsku nyní žije osmnáct lidí starších sta let

Region – Pamatují nejen První republiku, ale i 1. světovou válku a dokonce i potopení Titaniku. Lidé, kterým letos bylo sto a více let, je v našem okrese osmnáct, i když nebýt několika úmrtí v posledních týdnech, mohlo jich být i více.

V Karviné se hrála předpremiéra filmu Cesta do lesa

Karviná - Kino Centrum v úterý večer zažilo předpremiéru nového filmu režiséra Tomáše Vorla Cesta do lesa. Projekce se společně s režisérem účastnili i herci Tomáš Hanák, Anna Linhartová a českotěšínská rodačka Marie Štípková. 

Prázdniny končí: záchranáři ošetřují zraněné i opilé děti

Region - „Už aby skončily prázdniny a děti znovu usedly do školních lavic. Jsou rozdováděné, nepozorné a mnohdy roupy nevědí, co dělat. Tohle nemusí dobře dopadnout." Přesně tohle si v těchto dnech myslí řada rodičů.

Čeští šroťáci vozili kradené železo prodávat do sběren na polské straně

Český Těšín - Častější kontroly sběren na Karvinsku a snaha skrýt kradené zboží před očima mužů zákona. Právě to jsou důvody, proč zloději šrotu v Českém Těšíně místo odevzdávání kradeného kovu ve sběrnách na české straně s vozíky putují do Polska.  

AKTUALIZOVÁNO

Noční bouře škodila i energetikům. V Bohumíně odnesla střechu

Ostrava /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Celkem 134 výjezdů, především ke spadlým stromům a větvím, mají na kontě po silných nočních bouřkách hasiči v Moravskoslez­ském kraji.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT