VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA MUŠÁLKOVÁ

Iva Mušálková / Moravskoslezský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Před rokem se otevřela opravená Katedrála Božského Spasitele v Ostravě

/FOTOGALERIE/ Po více než roční rekonstrukci největší od svého vysvěcení na konci předminulého století se právě před rokem 22. listopadu znovuotevřela katedrála Božského Spasitele v Ostravě.

Ostravské nemocnice lákají cizince

Oči, štítná žláza, nádory… Nejčastějším důvodem léčby za hranicemi je dlouhá čekací doba v jejich domovině, a také unikátní přístroje.

Ministerstvo podpoří demolice i v našem kraji

Na celkem 21 místech po celé republice proběhnou díky podpoře Ministerstva pro místní rozvoj ČR demolice nevyužitých budov.

Prvňáci z Mariánských Hor a Hulvák se pojedou seznámit k moři

Ne všichni prvňáčci z obvodu Mariánské Hory a Hulváky, kteří na počátku září poprvé usednou do školních lavic, se budou rozpačitě a stydlivě seznamovat se svými spolužáky a učiteli.

V zoo pomáhají dobrovolníci. Zájem o práci měly hlavně ženy

Pětačtyřicetiletá paní Jana z Ostravy-Poruby má ráda zvířata. Nejen proto zareagovala na nedávnou výzvu ostravské zoologické zahrady, která hledala dobrovolníky.

Zaměstnanci úřadů práce čelí stovkám útoků. Nejvíce v našem kraji

Nejčastěji slovně, někdy dokonce fyzicky jsou napadáni zaměstnanci úřadů práce v Moravskoslezském kraji.

Nemluvil, protože neslyšel. Nakonec je všechno jinak

Ostrava, Havířov - „Byl to osud", vzpomíná na loňský říjen Ivana Wizurová z Havířova. Tehdy se „náhodou" protnuly životní cesty její rodiny a desetiletého Tomáška. Vysmátého klučiny s dětskou mozkovou obrnou, který od čtyř let žije v Ostravě v domově pro podobně handicapované děti.

Stovky mladých poutníků z diecéze vyrazí na setkání s papežem

Ostrava - Na návštěvu papeže Františka v sousedním Polsku dorazí také stovky mladých poutníků z farností ostravsko-opavské diecéze.

Senioři: hodně uzenin a pečiva, málo ovoce a zeleniny

Ostrava - Jídla mají dostatek, a přesto jsou ohroženi podvýživou. Řeč je o seniorech. A to nejen o těch, kteří o tom, co jedí, rozhodují sami, ale zejména o obyvatelích různých domovů pro seniory s dlouhodobým pobytem, kde by na kvalitu jejich pokrmů měli dohlížet odborníci.

Nakazit klíšťovou encefalitidou se můžete i pitím nepřevařeného mléka

Většina lidí se domnívá, že onemocnět klíšťovou encefalitidou lze jen po přisátí klíštěte. Ve Slezské nemocnici v Opavě však v těchto dnech řešili u dvou pacientů podezření na nákazu takzvanou alimentární cestou.

Na Colours se chystají i hygienici

Jako každý rok, tak také letos, prověří pracovníci Krajské hygienické stanice úroveň prodeje občerstvení ve stáncích v rámci akce Colours of Ostrava.

Letos můžete dát hlas „své" sestře

Anketa Moravskoslezská sestra 2016 směřuje do finále. Do hlasování se může letos zapojit i veřejnost. 

Co bude v budově bývalého generálního ředitelství OKD?

Od května probíhají rozsáhlé stavební úpravy v památkově chráněné budově bývalého ředitelství OKD, nyní Alfa 6, na Prokešově náměstí.

Stacionář ulehčí pacientům přechod domů

Výstavba denního stacionáře psychiatrického oddělení je nyní v plném proudu ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Lidé v horku málo pijí, léčba následků pak stojí miliony

Ostravsko - I mdloby a následné zlomeniny při pádu mohou mít příčinu v nedostatečném příjmu tekutin. Nejrizikovější skupinou jsou malé děti, ženy a senioři

Koupání venku zatím bez rizika

Hygienici, kteří v uplynulém týdnu odebírali vzorky vody ve sledovaných přírodních nádrží na území okresů Opava, Bruntál a Karviná, zatím nikde neshledali závažné zhoršení kvality.

Krytý bazén v Porubě zavře, koupání venku bude levnější

Od poloviny tohoto měsíce až do října zůstane zavřený krytý bazén v Ostravě-Porubě. Důvodem je oprava vzduchotechniky. Venkovního koupaliště se to netýká.

Senioři z Ostravy zcela propadli turistice

Lidí po šedesátce, kteří se pravidelně vydávají po turistických stezkách, přibývá. Vítkovický oddíl má až osmdesát procent členů v seniorském věku. Nejstarší už překročili devadesátku.

V Michálkovicích byla zřízena nová sociální poradna

V nových prostorách bude provozovat další dvě ze svých služeb Diecézní charita ostravsko-opavská. Její středisko Vesnička soužití se rozšiřuje do Michálkovic, aby tam vyšli vstříc potřebám místních obyvatel.

Zdravotně postižení? Největší šanci mají jako hlídači

Téměř devět tisíc lidí se zdravotním handicapem v regionu hledá zaměstnání. Jsou to ale pouze jednotlivci, kterým se je povede získat.

Zoologická zahrada obnoví večerní komentované prohlídky

/FOTOGALERIE/ S nadcházejícími prázdninami budou v ostravské zoologické zahradě opět zahájeny večerní komentované prohlídky. Zájemci budou mít možnost zažít, co se děje v zoo po zavírací době a jak se chovají zvířata po setmění.

Do Ostravy dorazila vedra. Do ulic vyjel i prachostřik

Vedra, která meteorologové slibovali v závěru tohoto týdne, skutečně dorazila. Jako příjemné osvěžení v ulicích centra města proto včera mnozí přivítali osvěžení v podobě kropicího vozu.

Doba letních úrazů je tady. Zraněných při sportu či jiné letní činnosti přibývá

Pády z kola, na kolečkových bruslích, z výšky, tonutí, havárie na motocyklech, zranění na skluzavce… To je přehlídka těch nejčastějších letních úrazů. A zdaleka přitom nejde jen o děti. Zdravotníci o tom vědí své.

Léčba deseti nejdražších pacientů kraje přišla na 50 milionů

Hemofilie, poruchy metabolismu a komplikované transplantace ledvin. Tyto nemoci se nejčastěji objevují v seznamu pacientů, za jejichž léčbu loni Všeobecná zdravotní pojišťovna zaplatila nejvíce peněz. 

Za nejlepší čertovskou pohádku pojede na hory

/FOTOGALERIE/ Původně místní literární soutěž pro děti přerostla do krajských rozměrů. Letos příspěvky poslalo na pět stovek žáků.

Ubytování v centru Ostravy a za slušný peníz? Zkuste salesiány

Několik desítek lůžek poblíž centra města, přímo před domem tramvajová zastávka, nedaleko autobusové nádraží či železniční zastávka. A za přijatelnou cenu. Přesto o křesťanské koleji ve Vítkovické ulici v Moravské Ostravě, vedené salesiány, mnozí nevědí.

Ostravská Charita rozdala loni potřebným tuny potravin

/ROZHOVOR/ Na čtrnáct tun potravin za zhruba 450 tisíc korun rozdala loni lidem v nouzi ostravská Charita. Denně ve svých střediscích nasytí desítky lidí.

Oba jsou mladí a zdraví, přesto málem zemřeli. Na chřipku

Jsou mladí. Přesto se ze dne na den ocitli na pokraji života a smrti. Po něčem tak zdánlivě banálním, jako je chřipka.

Nemocniční peer je něco jako zpovědník zdravotníků

V ostravské fakultní nemocnici působí speciální intervenční a peer tým, který je 24 hodin denně připraven poskytovat konzultace a pomoc nejen lidem, kteří se musejí vyrovnat s těžkou nemocí, náročnou léčbou nebo smrtí, ale také zaměstnancům nemocnice.

Chcete pomáhat seniorům? Přihlaste se

ADRA hledá desítky dobrovolníků, kteří by se věnovali seniorům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT