VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAREL JANEČEK

Karel Janeček / Bruntálský a krnovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Eldorádo Sosnová pořádá prezident z lásky k lidem

Hudební festival v Sosnové, zasvěcený zpěvákovi Waldemaru Matuškovi, se dočká příští rok již třicátého pokračování. U všeho byl prezident a zakladatel festivalu Alois Hutera.

OBRAZEM: Žabák opět bavil, a za rok bude zas

Andělskohorský rybník byl o víkendu místem, kde se soutěžilo v netradičních disciplínách. Střílelo se, házelo i jezdilo.

Lapkové ovládli trasu z Drakova na Rejvíz

Od Drakova po Rejvíz proudily během uplynulého víkendu davy pěších i cykloturistů. Spolek Přátelé Vrbenska pořádal další ročník oblíbené Lesní slavnosti Lapků z Drakova.

Nový dopravní terminál v Bruntále bude otevřen už za pár dnů

Už za pár dnů se pro cestující otevře nový dopravní terminál, vznikající v bruntálské Nádražní ulici. Stavba má být dokončena 31. července.

Parte oznámilo konec gymnázia

Sportovní gymnázium Vrbno pod Pradědem po téměř třiadvaceti letech zaniklo. Absolventi, zaměstnanci a ti, kdo měli gymnázium rádi, mu na rozloučenou vytvořili smuteční oznámení jak na pohřeb.

Silnici ke Slezské Hartě neotevřou ještě pár týdnů

Prodloužení úplné uzavírky silnice v obci Mezina hlásí krajští silničáři. Projet z Bruntálu k přehradě Slezská Harta jde i nadále výhradně po objízdných trasách.

V Bruntále názorně ukázali praktiky tajné služby Stasi

Děsivé i směšné zároveň jsou snímky, vystavované do 31. července v prostorách galerie Freud&Thal v Ruské ulici v Bruntále. Jde o fotografie pořízené někdejší východoněmeckou tajnou službou Stasi, které neměly nikdy spatřit světlo světa. Pořizovali je totiž sami agenti, kteří na mnoha z nich zachytili své špiclovské kolegy.

Turistické známky začaly jako hra. Dnes je jich 2300 druhů

Jižní brána Jeseníků s muzeem Turistických známek, informačním centrem, půjčovnou turistického vybavení a se vznikajícím přilehlým autokempem Indiana 
s westernovou školou a divadlem La Skála se stává stále častěji cílem turistů.

OBRAZEM: Na přehradě to bylo o síle a vytrvalosti

Slezská Harta – Doplavat ke člunu z mola, zachránit tonoucího z vody, oživit jej, dohodit přesně na cíl ve vodě, zvolit správnou techniku jízdy, přepravit pacienta na břeh, simulovat poruchu motoru a dopádlovat ke břehu, dopravit zraněného záchranářům.

AKTUALIZOVÁNO

Při požáru bývalého hotelu muselo být evakuováno 16 lidí

Plameny viditelné z dalekého okolí šlehaly v noci na úterý v centru Bruntálu ze střechy bývalého hotelu Hruška.

Vodní záchranáři zahájili sezonu na Slezské Hartě

/FOTOGALERIE/ Pracovní skupina Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Bruntál si začátkem plavecké a plavební sezony připravovala záchranářskou techniku pro zásahy na vodním díle Slezská Harta.

Rekonstrukce průtahu v Bruntálu pokročila

Do bruntálského centra po Revoluční ulici, do městského parku Kavalcovou ulicí a k wellness centru v Dukelské ulici je od tohoto týdne už zase snadné projet autem. Není to samozřejmost. Ještě do neděle to nešlo kvůli probíhající výměně povrchu na hlavním tahu Bruntálem.

Členové sdružení Staré Sovinecko překládají staré německé kroniky

Sovinecko – Osm členů občanského sdružení Staré Sovinecko překládá staré německé kroniky a vydává tematické materiály, propagující někdejší Sovinecké panství.

OBRAZEM: Jiří Dienstbier přijel navštívit vyloučené lokality na Bruntálsku

Sociální začleňování a vyloučené lokality. To byly otázky, jimiž se zabýval ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier při návštěvě bruntálského okresu.

Andělská Hora: Přivítají německé starousedlíky

Vzácnou návštěvu přivítá ve čtvrtek 12. března v podvečer andělskohorský starosta Miroslav Novotný. „Přijedou dva původní obyvatelé Andělské Hory, Brunhilda a Gerd Roth," potvrdil starosta.

Jaroslav Tejnský z Horské služby Jeseníky: Tolik úrazů nepamatuji

Jeseníky – V rozjeté zimní sezoně navštívil Deník stanoviště Horské služby Jeseníky na Ovčárně. Přivítali nás členové Horské služby Jaroslav Tejnský a Jiří Hejtmánek hned uvařili čaj.

V Jeseníkách se již rozjela první pořádná lyžovačka

Jeseníky - Pod nejvyšší horou Moravy, kterou je Praděd, se v posledním prosincovém týdnu naplno rozjela zimní lyžařská sezona. Stačí jen oprášit a posbírat lyže, běžky, snowboardy, a nebo sáňky a boby, a přijet se přesvědčit na vlastní oči.

Turisté mohou z Hvězdy na Ovčárnu co hodinu

Jeseníky – Návštěvníci nejvyšší moravskoslezské hory Pradědu mají možnost v zimním období využít silnice z Hvězdy na Ovčárnu a navazujícího parkoviště Ovčárna.

V Jeseníkách se rozjíždí první skiareál s krycí bublinou lanovky

Karlov pod Pradědem – Zimní turisté společně s vlekaři netrpělivě vyhlížejí první souvislou sněhovou nadílku letošní zimy.

Vypadá to nadějně. V Jeseníkách by se o víkendu mohly rozjet vleky

Jeseníky - Velice slibně to vypadá pro vyznavače zimních sportů v Jeseníkách. Od Bruntálu až po nejvyšší horské polohy sněží a teploty se drží několik stupňů celsia pod nulou.

Potravináři v regionu: Počátkem roku růst cen neočekáváme

/SERIÁL DENÍKU ZAOSTŘENO NA VÝDAJE/ Spíše než zdražování by se v prvních měsících roku 2015 mohli zákazníci prodejen s potravinami dočkat snížení cen.

Území děda Praděda zasypal první sníh

Jeseníky, Praděd /FOTOGALERIE/ – Zimní sportovci už by pomaličku měli vytáhnout ze skříní, sklepů nebo garáží lyže, snowboardy a běžky. Paní zima poprvé poctila svou návštěvou nejvyšší horu Jeseníků ve středu 22. října.

Monika Vaculíková se stala princeznou vicemiss

Bruntál, Ostrava - Světové finále soutěže krásy Miss Princess of the World 2014 se v uplynulých dnech konalo v ČEZ Aréně v Ostravě.

Kocourek přežil vlastní smrt: „lidé“ jej zapálili

Bruntál - Skupina bezcitných lidí povzbuzená alkoholem přilákala kocourka Bondíka k ohni, nad nímž se peklo maso.

Karlovu Studánku s Hvězdou spojí první elektrobus šetrný k okolní přírodě

Jeseníky - Ostravský dopravce zavádí do Jeseníků ekologicky šetrný elektrobus. Co je výhodné pro naše hory, je nejen provoz bez exhalací, ale i bezhlučnost elektrobusu.

Batůžek se mnou objel půlku světa a přinesl mi štěstí

Bruntál - Kabelkový veletrh podpořila mezi jinými osobnostmi i mistryně světa ve fitness z roku 2009 Eva Mistrová, dříve Jordová, z Bruntálu. Výtěžek veletrhu pomůže handicapovaným sourozencům.

Martin Kolomý testoval v Africe kamion na Dakar

Bruntál, Afrika /FOTOGALERIE/ - Tým Tatra Buggyra Racing prověřoval techniku pro následující ročník jihoamerické Rallye Dakar. Pro testování si tým Martina Kolomého vybral saharskou poušť.

Čtyři dny umírala mladá žena mezi bezdomovci v krutých bolestech

Kruté bylo umírání pětadvacetileté ženy, která se pohybovala v prostředí lidí bez domova. Co pozřela, vyzvracela, a byla skutečně v žalostném zdravotním stavu. Než by jí kumpáni přivolali jakoukoliv pomoc, nechali ji v bolestech umřít.

V Jeseníkách padl rekord v pletení šály

Jeseníky, Praděd /FOTOGALERIE/ – Osm let drželi český pletařský rekord v Liberci, kde nadšenci omotali Ještěd tříkilometrovou šálou. Praděd omotali pletaři o víkendu šálou devítikilometrovou.

Sovětští vojáci dodnes nostalgicky vzpomínají na Bruntál

Bruntál /FOTKY Z HISTORIE/ - Třiadvacet let uplynulo od odsunu sovětské posádky z Bruntálu i Krnova.

Školáci z Ostravy vyrazili do Jeseníků za čistým vzduchem. Dokonce i lyžovali

Penzion Karlovka v Karlově pod Pradědem patřil po dva týdny dětem a učitelům z ostravské Základní školy a mateřské školy A. Kučery. Užili si ale víc sluníčka, než sněhu.

Lyžuje se jen na Ovčárně a v Karlově pod Pradědem

Jeseníky - Pouhým dvěma lyžařským areálům na bruntálské straně Jeseníků umožňuje současné jarní počasí pokračovat v provozu. Jeden z nich už ale brzy sezonu ukončí.

Kolomý se chystá na nový ročník Rallye Dakar

Staré Město - Jako hrdina se vrátil z letošní jihoamerické rallye nejlepší český kamionista posledních let Martin Kolomý ze Starého Města. Už se připravuje na další ročník rallye.

Lyžaři, protáhněte si pořádně tělo o víkendu v Jeseníkách

Kdo ještě letos neoprášil lyže, měl by to rozhodně udělat. Víkend v Jeseníkách slibuje ideální sněhové podmínky.

Policie pátrá po šestnáctileté studence. Utekla ze školy

Vrbensko /FOTO UVNITŘ/ – Šestnáctiletá Tereza Bugyiová se dostala do hledáčku bruntálských kriminalistů poté, co utekla ze školského zařízení na Vrbensku.

Martin Kolomý se vrací zpátky domů z Rallye Dakar

Loňské páté místo Martina Kolomého v celkovém letošním pořadí Rallye Dakar žádný z Čechů letos nepřekonal. Martin Kolomý do Česka přilétá v úterý 21. ledna.

O přehradě v Nových Heřminovech rozhodne opakované referendum

Bruntál - Vedení obce Nové Heřminovy odmítá na základě výsledků referenda z roku 2008 jakoukoliv myšlenku na výstavbu přehrady v katastru obce. Nové Heřminovy v zastoupení starosty Radka Sijky odmítají jakákoliv opatření, související s přehradou. Starosta má za to, že obec starou osm set let přehrada pohřbí.

Martin Kolomý odstoupil z letošní Rallye Dakar

Staré Město, Argentina /AUDIO/ – Cíl letošní jihoamerické pouštní rallye nespatří více než polovina účastníků. Ke smutku českých fanoušků bohužel mezi nimi je i posádka kamionisty Martin Kolomého.

Martin Kolomý dojel do cíle Rallye Dakar na třech kolech

Staré Město, Argentina /FOTO, AUDIO/ – Poruchu za poruchou a tři dny bez spánku má za sebou v jihoamerické Rallye kamionista Martin Kolomý ze Starého Města. Po sobotním volnu v neděli doháněl časovou ztrátu za svými soupeři.

Automobiloví závodníci zkouší štěstí v náročném závodě v Dubaji

Bruntál, Dubaj - Bruntálská společnost BP Autosport odcestovala i s nezbytným maskotem zubatou žábou na prestižní motoristický závod do Dubaje.

Dehydrovaný Martin Kolomý při Rallye Dakar zkolaboval

Staré Město, Argentina /FOTOGALERIE, AUDIO/ – Totálně vyčerpaný, ale spokojený dorazil do cíle čtvrté etapy jihoamerické pouští rallye kamionista Martin Kolomý ze Starého Města. V etapě si sáhl na čtvrtou pozici, celkově drží osmou příčku.

Fatboy dojel do cíle etapy Rallye Dakar jako čtvrtý

Kamionista Martin Kolomý vyjel čtvrté místo ve třetí etapě jihoamerické rallye, což je zatím jeho nejlepší výsledek. Z Čechů ho předjel pouze Aleš Loprais, jedoucí taktéž v Tatře.

Druhá etapa Rallye Dakar: Martin Kolomý jede pátý

Staré Město, Argentina /FOTOGALERIE, 2 x AUDIO/ – Pondělní druhá etapa Rallye Dakar posádky vyvezla ze San Luis do San Rafael. V součtu čekalo závodníky 765 kilometrů, z nich čtyři stovky měřených.

Smůla na Rallye Dakar, Kolomému hořela guma

Staré Město, Argentina /2 x AUDIO, FOTOGALERIE/ – Velice slibně se od startu vyvíjela první etapa letošní Rallye Dakar pro kamionistu Martina Kolomého ze Starého Města. Se svým speciálem Fatboy jel Kolomý na šesté pozici, avšak potom přišlo něco nečekaného: závodní Tatře se nečekaně vzňala zadní pneumatika.

Kamionista Kolomý vyráží na další ročník Rallye Dakar

S nezbytnou zubatou žábou odstartuje nejlepší český kamionista Martin Kolomý letošní ročník jihoamerické Rallye Dakar.

V Rýmařově volili miss ze čtyř zemí

/FOTOGALERIE/ Dvanáct nádherných dívek z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska soutěžilo ve finále Soutěže Superkrás v Rýmařově o korunku miss. 

Řidiče z havarovaného subaru vyprošťovali hasiči

Dva zraněné pasažéry si vyžádala havárie osobního automobilu v Nových Heřminovech na Bruntálsku.

OBRAZEM: Otužilci se vrhli do vod rybníku

Bruntál – Oslavy osmistého výročí založení města Bruntálu oficiálně skončily ohňostrojem v den konání otužileckého Bruntálského krystalku. Kdo byli vlastně čtyři otužilci, na jejichž plavání pod prosekaným ledem se přišla podívat půlka města?

Lyžařská sezona v Jeseníkách se rozjela

Jeseníky - Milovníci zimních sportů by si měli zkontrolovat a doplnit výbavu. Na Ovčárně se lyžuje od čtvrtka, v pátek spustili modernizovaný vlek v Karlově.

Silnice i chodníky okresu Bruntál pokryla kluzká ledovka

Bruntál – Čtvrteční ráno přineslo obyvatelům Moravskoslezského kraje, zejména pak Ostravska a Bruntálska, nemilé překvapení v podobě ledovky, která způsobila jak řidičům, tak i chodcům velké potíže. Především v Ostravě a na Bruntálsku byla hlášena řada nehod a lidé se dostávali do práce i s hodinovým zpožděním.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT