VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA CHLEBOUNOVÁ

Miroslava Chlebounová / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Obyvatele Poruby mrzí, že se v parcích začalo kácet

Ostrava - Některé stromy jdou k zemi zbytečně, míní někteří obyvatelé Poruby. Reagují tak na začátek revitalizace pěti místních parků. Kácíme jen nemocné dřeviny, oponují úředníci.

AKTUALIZOVÁNO

Za výbuchem v domě možná stála msta

Frenštát p. R. – Bydlel v přízemním bytě a byl známý jako notorický stěžovatel, který znepříjemňoval život svému okolí. Redakci Deníku kdysi oslovil s tím, že mu nechce zaplatit jedna frenštátská právnička za práci, kterou u ní provedl.

Pacienty vozí dvacetileté sanitky

Ostrava - Nejdéle vyráběnou škodovku slavnou „dvanáctsettrojkou", která vás dost možná vezla kdysi z porodnice a říkalo se o ní, že vás poveze i na hřbitov, už ve vozovém parku ostravských nemocnic nenajdete. Pacienty ale převážejí i dvacet let staré vozy.

Soutěžící z Ostravy: Na váhu jsem se zatím ještě nepostavila

Ostrava - Sedmadvacetiletá Zuzana Bystřičanová z Ostravy-Staré Bělé, která se přihlásila do reality show Fit s Deníkem a dostala se mezi čtrnáct finalistů soutěže.

Chátrající ostravský mrakodrap osiří, čeká „na popravu"

Ostrava - Firmy a další nájemci prostor jednadvacetipatrové dominanty Ostravy v Ostrčilově ulici se musejí vystěhovat. Chátrající dům se bude krátit a opravovat.

Chřipková epidemie trvá, zemřela další žena

Ostrava – I když počet nemocných chřipkou a akutními respiračními infekcemi tento týden v Moravskoslezském kraji mírně klesl, epidemie trvá. Hygienici také evidují dalších jedenáct případů závažného onemocnění, jedna pacientka v souvislosti s chřipkou zemřela.

Podnikatelem roku v kraji se stal ředitel společnosti Gascontrol

Ostrava - Když před jednadvaceti lety Mieczyslaw Molenda začal podnikat, nenapadlo ho, že se jeho živnost tak rozvine. Práce v česko-dánské společnosti ho sice naplňovala, ale když hrozilo propouštění jeho lidí, ze zaměstnání odešel a postavil se na vlastní nohy. Začínal s jedním zaměstnancem, se kterým dopoledne pracoval, odpoledne pak „papíroval" a vytvářel vize.

Infarkt v nákupním centru? Pomohou defibrilátory

Ostrava - Správně provedená laická první pomoc zachránila před časem pana Vladimíra. Srdce mu vypovědělo službu na ulici, když šel do práce. K tomu, aby měly šťastné konce i další příhody lidí kolabujících na veřejnosti, by měly přispět také přenosné defibrilátory. Ty se budou v Ostravě rozmísťovat na místech s velkou koncentrací lidí.

Vítkovická nemocnice obnovila zákaz návštěv

Ostrava – Kvůli vysokému výskytu respiračních onemocnění znovu Vítkovická nemocnice obnovila zákaz návštěv. Ten zrušila minulý v pátek kvůli hromadícím se stížnostem pacientů i jejich blízkých.

Sklad se v zahrádkách ve Svinově nestaví

Ostrava - Obyvatelé Elektrárenské ulice ve Svinově žili loni v obavách. V klidové části obvodu, téměř pod jejich okny, kde jsou zahrádky, měla vyrůst skladovací hala. Stavět se ale nezačalo a nejspíš ani nezačne.  

Lékařská pohotovost? Od března o dvě méně

Ostrava - Pacienti by se dali spočítat na prstech, přitom musíme platit nájmy, platy lékařů a sester. To jsou hlavní důvody, proč se vedení Ostravy a městské nemocnice, která lékařskou pohotovostní službu v krajském městě provozuje, rozhodlo od března pobočky v Hrabůvce a v Porubě zrušit.

OBRAZEM: Jedničkáři oblehli hasičské muzeum

Ostrava – Modely hasičských vozidel, pumpování na dvou funkčních historických stříkačkách, sekerky i prapory, simulované ukázky zásahů nebo točení klikou ruční sirény – to tradičně nejvíce zajímalo návštěvníky hasičského muzea v Přívoze i o tomto víkendu.

OBRAZEM: I za deště to lyžařům na svahu frčelo i sedmdesátkou

Ostrava - Jak si užít lyžování a nezranit se? Radili v sobotu dopravní policisté lyžařům na Vaňkově kopci v Horní Lhotě na akci Bezpečně na lyže. Kdo chtěl, tomu změřili i rychlost.

Nejste spokojeni s léčbou? Stížnosti v nemocnici budou řešit ombudsmani

Ostrava - Padesát stížností, připomínek, přes šedesát podnětů a dotazů, 580 pochval a poděkování za péči řešil v loňském roce právník Antonín Blahuta. V ostravské fakultní nemocnici zastává místo ombudsmana. Tato funkce má v této nemocnici více než desetiletou tradici.

Chřipka sílí, přibývá závažných stavů i úmrtí

Ostrava – Devět nových případů závažného onemocnění chřipkou evidují za poslední týden moravskoslezští hygienici. Dva lidé na komplikace způsobené chřipkou v kraji zemřeli. „Jednalo se o šestasedmde­sátiletou ženu z Karvinska s chronickým onemocněním plic a obezitou.

Jarní prázdniny v Ostravě? Nemusí to být nuda!

Ostrava - Ani ten, kdo zůstane během příštího týdne, kdy jsou v Ostravě jarní prázdniny, ve městě, se nemusí nudit. Radnice a centra volného času nabízejí pestrý program.

Krajští radní chtějí změnu zákonů i ombudsmany v nemocnicích

Ostrava - V čem hodlají krajští radní následující čtyři roky pokračovat, co chtějí změnit a nového vytvořit? Vládnoucí koalice ČSSD a KSČM se dohodla na programovém prohlášení

Nemocní s leukemií nebudou muset ve vážném stavu za léčbou dojíždět

Ostrava - Pacienti, kteří se léčili na hematoonkologii a museli zůstat v nemocnici, už nebudou muset dojíždět do Brna nebo do Olomouce. Ostravská fakultní nemocnice otevřela nové lůžkové oddělení.

Oživit? Ne, raději chci v klidu zemřít

Ostrava - Neoživujte mě. I na tom může od loňského roku trvat pacient. A lékaři by ho měli respektovat. V ostravských nemocnicích stejně jako moravskoslezští záchranáři ale zatím tuto žádost řešit nemuseli.

PREZIDENTSKÉ ULICE: Komu dají hlas obyvatelé Zemanské a Knížecí?

Ostrava - Lidé ve druhém kole prezidentských voleb budou volit podle různých kritérií. Někteří dají na prezidentské debaty, jiní na sympatie. Jak to vidí s volbou hlavy státu obyvatelé ostravských ulic Zemanské v Muglinově a Knížecí v Nové Vsi?

Půlka chleba? Hygienici nemají námitky

Ostrava /ČTENÁŘE ZAJÍMALO/ - Když čtenář Deníku přišel v porubské prodejně Hruška na Hlavní třídě k pultu s pečivem a chtěl si koupit půlku svého oblíbeného chleba, byl nepříjemně překvapen. Bochníky, které prodavačky dělily a poté je balily do mikrotenových sáčků, z regálu zmizely.

Chřipka: očkování zabere i teď. Kašlat a mít rýmu může i pes

Ostrava - Kašlajících a smrkajících lidí výrazně přibylo. Počet nakažených s virovým onemocněním dýchacích cest se v kraji blíží k hranici epidemie. I za této situace lékaři doporučují nechat se naočkovat.

Unikátní v Česku: Střechu nad hlavou najdou nemocní bezdomovci v Přístavu

Ostrava - Bezdomovci po mrtvici, infarktu, vozíčkáři bez střechy nad hlavou? Přibývá jich. Místa, kde by mohli tito handicapovaní lidé žít, ale nejsou. V Ostravě najdou pomoc v Přístavu II.

EXKLUZIVNĚ

Lékař David Zeman: Otce si vážím, dám mu svůj hlas

Ostrava /EXLUZIVNĚ/ - Na rozdíl od devatenáctileté studentky Kateřiny dcery Miloše Zemana , která se naplno veřejně angažuje v prezidentské kampani svého otce, se její jedenačtyřicetiletý nevlastní bratr lékař David drží stranou veškerého předvolebního humbuku.

Prasečí chřipka dorazila i do Ostravy

Ostrava – V ostravské fakultní nemocnici se od pátku léčí pacientka s prasečí chřipkou. Byla sem převezena z Vítkovické nemocnice.

Darovat krev a získat dar? Záleží kde bydlíte

Ostrava - Darují krev, pomáhají ostatním. Mají z toho dárci krve i jiné výhody kromě úlevy na dani a volna v zaměstnání? Poskytování dalších odměn se liší město od města.

Městská nemocnice zakázala návštěvy na ARO a JIP

Ostrava – Kvůli šířící se chřipce a dalším akutním respiračním infekcím se vedení Městské nemocnice Ostrava rozhodlo zakázat návštěvy pacientů na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a jednotkách intenzivní péče.

Dětem s leukémií pomohou nové přístroje za téměř milion korun

Ostrava - Nové přístroje za zhruba 900 tisíc korun dostalo od nadace Kapka naděje oddělení dětské hematologie a hematoonkologie kliniky dětského lékařství ostravské fakultní nemocnice.

Čekání na operace? Nemocnice v kraji začaly zveřejňovat lhůty

Ostrava - Máte problémy s kyčlemi či koleny? Spěchejte k lékaři, aby vás, kdyby to vypadalo na operaci, co nejdříve zapsal do pořadníku.

Virózy sílí, přibylo nemocných s chřipkou

Ostrava – O třetinu více lidí než minulý týden teď v regionu zápasí s rýmou, kašlem a dalšími akutními respiračními infekcemi. Moravskoslezští hygienici evidují také dva případy závažného onemocnění chřipkou.

Primář Holeczy se svým týmem léčí i pacienty s morbidní obezitou

Ostrava - Jste tlustí, tak nežerte - tato „dobrá rada" asi platí u těch, kteří potřebují shodit pár kilogramů nabraných během Vánoc, dalších svátků a oslav. Těm, kteří ale takto „kynuli" několik let a nosí s sebou i několik desítek kilogramů tukových zásob navíc, už musí doporučit odborníci i jiné postupy.

Úleva pacientů. Žádné oddělení krajských nemocnic se neruší

Moravskoslezský kraj - Nemocnice se dohodly se zdravotními pojišťovnami na úhradách za péči a většina z nich už podepsala smlouvy.

Halda Ema zažila rekord, na Nový rok ji zdolala tisícovka turistů

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Po roční pauze, kdy se na nejvyšší vrchol Ostravy kvůli vyvěrajícím plynům nesmělo, se na Nový rok na haldu Emu vydalo přes tisíc lidí.

Prvním Ostravanem letošního roku je Tadeáš

Ostrava – V ostravských porodnicích se na Nový rok narodilo několik dětí. Na prvního Ostravana jsme si ale museli počkat do osmé hodiny ráno. Ve dvě hodiny po půlnoci sice přišla na svět v ostravské fakultní nemocnici holčička Ema, její maminka je ale z Bohuslavic na Opavsku.

Hasiči: Byl to klidný Silvestr

Ostrava – Požáry, které vznikly v průběhu oslav příchodu nového roku, nezpůsobily žádná zranění ani větší škody. Přitom na přelomu let 2011 a 2012 hořela kvůli rachejtli střecha sportovní haly v Karviné a škoda dosáhla jeden a čtvrt milionu korun.

Silvestrovské oslavy: Padající opilci, popáleniny od pyrotechniky, rvačky

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Za pacienty během Silvestra a novoročního rána vyjeli moravskoslezští záchranáři 390krát. Bylo to o třetinu zásahů více, než je dlouhodobý průměr.

S novým rokem začíná i Tříkrálová sbírka

Ostrava – My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám, s touto koledou vyrazí do ulic v ostravsko-opavské diecézi skupinky dětí v maskách tří králů a s kasičkami Charity. Na dveře domů napíší posvěcenou křídou zkratku K † M † B.

Chodit druhý den po operaci páteře? Je to možné, tvrdí neurochirurgové

Ostrava /MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT/ - Pacientům po úrazech nebo s degenerativním onemocněním páteře nabízejí neurochirurgové ostravské městské nemocnice unikátní léčbu šetrné miniinvazivní operace. Novou metodu učí i zahraniční lékaře.

Děti mohou soutěžit v projektu Zdravý zoubek nebolí

Ostrava - Revírní bratrská pokladna zahájila projekt nazvaný Zdravý zoubek nebolí, který se zaměřuje na péči o zoubky dětí ve věku od šesti měsíců do dvanácti let. Zároveň odstartovala i fotografickou soutěž o nejhezčí dětský úsměv a literární soutěž na téma Jak jsem přišel/šla o svůj první zub.

Pečovatelka roku: Mrzí mě, že se vytrácí úcta ke stáří

Ostrava - Třiatřicetiletá Michaela Parwová z Ostravy vždy chtěla být zdravotní sestrou. Od dětství ale trpěla atopickým ekzémem, na školu ji proto nepřijali. Z „náhradní" stavební průmyslovky nakonec zběhla, aby se mohla věnovat studiu a práci v sociálních službách.

Jak si nezkazit svátky? Hlavně se nepřejídat

Ostrava - Záchranáři a lékaři na pohotovostech, kteří měli během loňských svátků službu, o klidných Vánocích rozhodně mluvit nemohli. Denně lékařskou pomoc potřebovaly stovky lidí. Bolely je zuby, měli žlučníkové záchvaty a průjmy, zvraceli, přepadly je deprese, nechyběly ani tradiční kosti v krku.

Vánoční dárek navždycky: kérka

Ostrava - Na tetování těla i tváře ve stylu prezidentského kandidáta Vladimíra Franze si troufne málokdo. Zájem o kérky ale roste, mnozí je věnují svým blízkým jako netradiční vánoční dárek.

Infarkt na ulici? Pomoci by mohly přenosné defibrilátory

Ostrava - Přístroje, které umí rychle obnovit srdeční činnost, se budou rozmisťovat na frekventovaných místech Ostravy.

Červených pásů, které nutí řidiče přibrzdit, v Ostravě přibylo

Ostrava - Dvacet nejrizikovějších přechodů pro chodce v Ostravě je bezpečnějších. Všechny už chrání třicetimetrové červené pásy na vozovce, které řidičům umožní lépe zabrzdit.

Zbytečné pobíhání po doktorech kvůli lékům? „Obvoďáci" chtějí změnu

Ostrava - Z nemocnice k praktikovi, od praktika ke specialistovi a někdy zase zpátky „na obvod". Toto kolečko se nelíbí pacientům, výhrady k němu mají i ostravští praktičtí lékaři. 

Miminka s vámi nemusejí kouřit, radí zdravotníci těhotným ženám

Ostrava - Novopečené maminky se mohou odnaučit kouřit za pomoci zdravotníků. Vítkovická nemocnice rozjela projekt nekuřácké porodnice.

Za kulturou do porubského Pokladu? Dva roky to nepůjde

Ostrava - Lidé, kteří rádi chodili na kulturní akce do porubského Pokladu, si na dva roky budou muset najít jiné místo, kam se vydají za zábavou. Kulturní dům se začne rekonstruovat.

Prostituce? Živí se jí stále více žen v kraji

Ostrava - Žen z Moravskoslezského kraje, které vykonávají „nejstarší řemeslo" na světě, přibývá. Důvod? Narůstající nezaměstnanost a dluhy. Větší konkurence vede i k novým praktikám

Zemřela jediná žena, která kdy „starostovala" v Porubě

Ostrava - Jediná žena v historii Poruby, která se dokázala prosadit do čela obvodní radnice a v této městské části starostovala v letech 1964 až 1970, Františka Novotná, zemřela.

Lékařská pohotovost v Ostravě? Příští rok méně poboček

Ostrava - Nemocní lidé, kteří si zvykli navštěvovat lékařskou službu první pomoci v Porubě a v Hrabůvce, budou muset příští rok vyhledat ošetření jinde. Pobočky se zruší.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT