VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PATRIK RYMEL

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kraj po letech mění leteckou službu, noví piloti trénují souhru se záchranáři

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dočasné omezení některých takzvaných speciálních činností Letecké záchranné služby (LZS). Taková je situace poté, co se jejím novým provozovatelem v Moravskoslezském kraji stala od 1. ledna rakouská firma Helikopter Air Transport. Videa z některých dřívějších zásahů najdete pod článkem. 

Sjezdovky v Beskydech jsou zasněžené, počasí ale vlekařům nepřeje

Blíží se víkend, školákům z okresu Frýdek-Místek budou končit jarní prázdniny, v okrese Nový Jičín naopak v pondělí začínají. Mnoho rodičů hodlá s dětmi vyrazit na lyže. Přestože podmínky jsou na sjezdovkách většinou ideální, moc lyžařů v regionálních areálech nesportuje. Podle vlekařů za to může například mlhavé počasí posledních dní.

Dudlíky udělaly chlapci radost. Lidé je nosili na sběrná místa i posílali poštou

Paskov, Hrabová - Více než padesát dudlíků se podařilo nasbírat pro chlapce z Vratimova, který má kromě jiného poruchu autistického spektra a který si s dudlíky rád hraje.

Splav na řece Ostravici se dočká oprav, přibude i rybí přechod

Frýdek-Místek - Splav, který se nachází ve frýdecké lokalitě „U Žida", se dočká rekonstrukce. Stavební práce budou zahájeny začátkem března, s dokončením se počítá v polovině příštího roku.

Běžkaři v Beskydech si letos libují. Tratě jsou i v golfových areálech

Běžkaři mají letos v Beskydech široký výběr tratí. Hlavně v nižších nadmořských výškách sice není sněhu tolik, kolik by si představovali, na horách si ale přijdou na své.

V Paskově vznikla Sbírka dudlíků pro chlapce z Vratimova

Pro chlapce z Vratimova, který má kromě jiného poruchu autistického spektra, představují dudlíky nejoblíbenější hračku.

Na horách je až metr sněhu. Lyžuje se všude

Do Beskyd konečně přišla pravá zima.

Počet migrantů ve Vyšních Lhotách je stále nízký

Po otevření detenčního zařízení v beskydských Vyšních Lhotách na konci loňského léta jeho prostory praskaly ve švech.

Co do věže vloží, je tajemství

Věž frýdeckého zámku je sice stále skrytá pod lešením, už několik týdnů se ale její střecha blýská novotou. Letošní opravy zámku se blíží do finále, další stavební akce mají následovat.

V Olešné se těží ostošest

Frýdek-Místek - Dno přehrady Olešné prohlubuje několik bagrů, z nádrže odjíždí nákladní vůz za vozem. Odvážení sedimentů v minulých dnech po asi dvoutýdenní přestávce opět začalo.

Stavbu staříčského bydlení pro seniory přerušil únik metanu

Staříč, Paskov - Stavebníky staříčského domu pro seniory čekalo nemilé překvapení. Při pracích na odvodnění budoucí stavby se ve výkopu usadila dešťová voda, která nápadně probublávala. Měření odhalilo, že podložím uniká metan, práce jsou proto přibližně na měsíc přerušené.

Průlom. Obce si vyměnily území

Hukvaldy, Fryčovice - V regionu se přepisovaly hranice. Devětadvacet lidí, kteří žijí v Krnalovicích, si musí měnit občanky. Dříve totiž osada patřila Fryčovicím, už několik týdnů ale jde o část Hukvald.

V Beskydech na Prašivé vzniklo nové hřiště

Vyšní Lhoty - Chataři hlásí další novinku na Prašivé. V uplynulých dnech zprovoznili přírodní hřiště, které se nachází pár metrů od legendární chaty.

Firma otrávila ryby, inspektoři životního prostředí jí dali pokutu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ostravě uložili pokutu 540 tisíc korun společnosti LAKUM-AP za úhyn více než 3,5 tisíce ryb v náhonu Tichá voda. K nešťastné události došlo minulý rok v září na území Frýdlantu nad Ostravicí, Pržna a Metylovic.

Je dobojováno. Investor se neodvolal, obalovna nevznikne

Lidé z Chlebovic a okolí si po dlouhé době mohou oddechnout, obalovna v této městské části nevznikne. Stavební úřad ve Frýdku-Místku žádost o vydání územního rozhodnutí sice zamítl už před několika týdny, nyní je ale jisté, že se investor nemůže odvolat.

AKTUALIZUJEME

Zasedání frýdecko-místeckých zastupitelů se zvrhlo ve frašku, někteří utekli

Zastupitelé Frýdku-Místku se v pondělí sešli na řádném zasedání. Jednalo se také o odvolání vedení radnice, ale nakonec většina zastupitelů z jednání utekla.  

Sportovci se vydali vstříc sedmi vrcholům

Třinec, Beskydy - 95 km, které ti změní život. Takový je podtitul extrémního závodu Beskydská sedmička, jenž odstartoval v pátek z třineckého náměstí Svobody. V deset hodin večer, kdy se většina lidí běžně chystá ke spánku, se bezmála tři tisíce nadšenců vydalo na trasu vedoucí přes sedm nejvyšších vrcholů Beskyd.

OBRAZEM: Radegast den v Nošovicích

Radegast den v Nošovicích pobavil opět tisíce návštěvníků.

Kruháč je průjezdný, dělníci ale ve Sviadnově stále pracují

Jedna z velkých dopravních komplikací na Frýdecko-Místecku skončila. První řidiči se mohou projíždět po novém kruhovém objezdu ve Sviadnově.

Kruhový objezd ve Sviadnově bude průjezdný už v úterý

Příští týden skončí velká dopravní komplikace ve Sviadnově, která řidiče trápí od začátku prázdnin.

V Bukovci chtějí nový vodojem, v Třinci investují do vodovodů

Vedení Bukovce chce využít třetí hlubinný vrt a v budoucnu jím napájet nový vodojem.

Plavci z Frýdku-Místku chtějí nový bazén

Frýdecko-místečtí plavci nemohou pořádat oficiální závody. Situaci by vyřešil nový bazén.

Pavel Knap sice endurový závod nevyhrál, ale zachránil život cyklisty

Pstruží, Liberec /FOTOGALERIE/ – Pavel Knap z Liberce musel vzdát beskydský endurový závod. Díky tomu ale zachránil lidský život. Ve středu si za hrdinský čin převzal ocenění Gentleman silnic.

OBRAZEM: Kruhový objezd ve Sviadnově získává zřetelné obrysy

/FOTOGALERIE/ Kruhový objezd ve Sviadnově už získává svou finální podobu. Díky hotovým obrubníkům a betonovému podkladu pod cestou je zřetelná velikost „rondelu", stejně jako atypická podoba jeho středu.

V centru Staříče staví seniorům dům

Budova s dvaceti byty pro seniory by měla být hotová za rok.

Janovičtí hledají majitele dřevěné „budky nikoho". Marně

Vedení Janovic řeší kuriózní případ. V centru obce u cesty stojí dřevěná „budka nikoho" nikdo se k ní nehlásí, majitele nemůžou dopátrat. A vedení obce by se jí rádo zbavilo.

Na Olešné bude rušno. Těžba nánosů začne už za pár dní

Přípravné práce na Olešné jsou v plném proudu. Podařilo se najít trasy, po kterých budou plně naložená nákladní auta jezdit, samotná těžba začne už tento čtvrtek.

Tragédie ve Vendryni: zavinila požár nešťastná náhoda, nebo nedbalost?

Příčina tragického požáru ve Vendryni není ani po skoro půl roce známá, vyšetřovatelé nyní čekají na další odborné stanovisko.

Lesy jsou plné lidí s košíky, houby rostou ostošest

Region - Houbaři mají žně. Oproti minulé sezoně, která voňavým úlovkům moc nepřála, si letos lidé mohou houbových pokrmů dopřávat plnými doušky. Pokud bude stejné počasí jako v posledních dnech, houby by měly nadále růst.

Více využívat vodu z podzemí? Obce jsou pro, obávají se ale zvýšení poplatků

Loňská sucha, která v některých obcích i našeho kraje vedla k vyhlášení úsporných opatření při nakládání s vodou, přivedla obce ke zvýšenému zájmu o využívání podzemních vod z vrtů

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Z mostu na dálnici v pondělí ráno skočila žena

Dvaačtyřicetiletá žena se v pondělí v ranních hodinách pravděpodobně pokusila o sebevraždu. Přelezla zábradlí a krátce po osmé hodině skočila z mostu přímo na dálnici D56 na výpadovce z Frýdku-Místku na Ostravu.

Přestavba křižovatky na kruhový objezd by měla začít za týden

Sviadnov - Plánovaná proměna sviadnovské křižovatky „U Šimla" na kruhový objezd by měla začít příští týden. Deníku to řekla mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.

V Třinci vypsali zakázku na patrový parkovací dům pro jízdní kola

K vybudování věže pro kola v Třinci je zase o krok blíže. Vedení hutnického města v uplynulých dnech vypsalo veřejnou zakázku na zpracování projektové dokumentace a vybudování stavby, která by měla pojmout minimálně sto kol.

Přehrada Olešná: odtěžování začne v srpnu

Frýdek-Místek - Plánované odtěžení sedimentů ze dna přehrady Olešné se blíží. Vedení Povodí Odry v uplynulých dnech podepsalo smlouvu se zástupci firmy, která bude mít práce na starosti. Hotovo by mohlo být už na přelomu roku.

Lze se koupat v přírodních nádržích?

Hezké počasí nynějších dnů láká ke koupání, a to nejen v aquaparcích, které postupně otevírají své brány.

Paraglidista spadl z patnáctimetrové výšky, letěl pro něj vrtulník

Beskydy – Letečtí záchranáři zasahovali ve středu u zraněného paraglidisty v Beskydech. Zdravotnické operační středisko dostalo informaci o pádu muže po sedmnácté hodině. Na místo v lokalitě Prašivé poblíž Vyšních Lhot vzlétl vrtulník letecké záchranné služby, kterému nechybělo vybavení pro záchranu pacienta pomocí lanové techniky.

Hrádek: o podobě nové sportovní haly je rozhodnuto

Házená, florbal nebo třeba badminton. V Hrádku se mohou těšit na novou sportovní halu, její podoba už je na světě. Stavět by se mohlo začít na jaře příštího roku.

Proměna části areálu zámku by mohla začít už letos

Plánovaná přestavba bývalého lůžkového pavilonu za paskovským zámkem na bydlení pro seniory by mohla začít ještě letos.

OBRAZEM: Konec války si připomněli ukázkami i leteckou show

Ukázky práce hasičů, policistů nebo třeba projížďka armádními vozidly.

V Beskydech si připomenou konec války

Frýdecko-Místecko - Jednasedmdesát let od konce války. V regionu se koná několik akcí, které významné události připomenou.

AKTUALIZOVÁNO

Běženci v úterý opustí Soběšovice, přestěhují se do bytů v Českém Těšíně

Devatenáctičlenná skupina iráckých uprchlíků se ze Soběšovic v úterý přestěhuje do Českého Těšína. Slezská diakonie, která se o běžence stará, zajistila pro irácké křesťany čtyři byty na různých místech.

Oprava mostu ve Smilovicích skončila, v Paskově začíná

Úplná uzavírka mostu u paskovského hřbitova začíná v pondělí, potrvá do konce června.

VIDEO: V Hukvaldech burácely motory závodních aut

Kvílení gum a řev motoru. Několik aut v Hukvaldech překročilo maximální povolenou rychlost, a to výrazně.

Běženci v Soběšovicích reagují na rozhodnutí svých krajanů negativně

Soběšovice - Kolem projektu Nadačního fondu Generace 21 je v posledních dnech rušno. Pětadvacet běženců, kteří byli ubytovaní u Jihlavy, o víkendu opustilo Česko a odjelo do Německa. V reakci na rozhodnutí skupiny ministr vnitra Milan Chovanec projekt pozastavil, na jeho doporučení včera vláda další přesidlování běženců zrušila.

Liška opět usedne na balvan. Socha bude odhalena v pátek

Legendární liška Bystrouška se zhruba po deseti měsících vrátí do hukvaldské obory. Při slavnostním odhalení nebudou chybět trubači nebo zpívající žáci základní školy.

Chytání ryb na měsíc a bez zkoušek? Rybáři jsou proti

Třicetidenní rybářský lístek by si mohli lidé koupit už příští rok. Zkoušky nejsou podmínkou.

Běženci jsou nyní v Soběšovicích

/FOTOGALERIE/ Atmosféra připomíná situaci ve Smilovicích. Lidé si stěžují na nedostatek informací.

Policisté obvinili řidičku, po jejíž zběsilé jízdě zemřel chodec

/FOTO UVNITŘ/ Policisté obvinili šestapadesátiletou ženu, která na konci února v silně podnapilém bourala u obce Morávka, a následně narazila do dvou chodců. Jeden z nich později zraněním podlehl.

Nebezpečná křižovatka se v létě promění v kruhový objezd

Řidiče, kteří projíždějí často Sviadnovem směrem na Staříč či Paskov, čekají v létě velké dopravní komplikace. Od června do srpna se bude takzvaná křižovatka U Šimla proměňovat v kruhový objezd. Součástí stavebních prací bude také vybudování chodníků.

O Velikonocích můžete vyrazit na hrad Hukvaldy

Region - Přestože velikonoční jarmarky se konaly na různých místech hlavně minulý víkend, o akce zaměřené na křesťanský svátek nepřijdou lidé ani v těchto dnech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT