VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR JIŘÍČEK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Trnkovec: lidé z obav o klid a bezpečí zakládají spolek

Velký ohlas u obyvatel radvanické části Trnkovec měl páteční článek Deníku o poměrech v této lokalitě, kde se starousedlíci už nějaký čas necítí bezpečně.

Fotbalová horečka vrcholí. Chorvati věří ve své „Nagano“

Fotbalové mistrovství světa v Rusku čekají poslední dvě bity – už dnes v 16 hodin vyzvou v boji o bronz Belgičané Anglii a zítra v 17 hodin se o fotbalový grál utká Francie s Chorvatskem.

Nedá se tu žít. Bojíme se! Stěžují si lidé z Trnkovce

Někteří obyvatelé se poslední měsíce bojí po setmění vyjít ven. Linku 158 má v předvolbě mobilního telefonu „na jedničce“ v nadsázce skoro každý.

Dva roky bankovních karet v ostravské MHD: jízdenky za 80 milionů korun

Před několika dny uplynuly rovné dva roky od chvíle, kdy Dopravní podnik Ostrava (DPO) spustil tehdy unikátní systém platby bezkontaktní bankovní kartou.  

Kryštof kemp na Hukvaldech začíná už dnes

Dnes a zítra se milovníci kapely Kryštof mohou těšit na další z oblíbených Kryštof kempů.

Zemřel pamětník holocaustu, ostravský herec, režisér a publicista Luděk Eliáš

Ve věku 95 let včera zemřel Luděk Eliáš, čestný občan Ostravy a známý herec, režisér a publicista. Eliáš se během života věnoval otázce holocaustu a donedávna pořádal na toto téma besedy a přednášky, neboť byl sám židovského původu a přežil terezínské ghetto, vyhlazovací tábory v Osvětimi, Birkenau a Sachsenhausenu i pochod smrti.

Odpočinkové náměstíčko u Nádražní ulice v Ostravě je hotové

Dříve nevábná průchozí plocha, kde lidé neměli důvod se ani zastavit. Brzy možná místo, kde v horkých dnech budou procházející lidé odpočívat. Takzvaná piazzetta, tedy náměstíčko, u Komerční banky v Nádražní ulici je po bezmála čtvrt roce na světě.

Hošťálkovice připravují sportovně-relaxační zónu

Lezecká stěna, dráha pro cyklisty a bruslaře nebo třeba odpočinkové posezení. Obdobné moderní projekty pro volnočasové vyžití v těchto měsících chystá vícero ostravských částí, Hošťálkovice nejsou výjimkou.

Historicky první podsládková Ostravaru: Je radost tahat si takovou práci domů!

ROZHOVOR/ Je jí devětadvacet. Na vysokou školu šla s tím, že coby milovnice chemie bude analyzovat potraviny. Když ale zjistila, že může „studovat pivo“, představy o své životní dráze rychle přehodnotila.

OBRAZEM: Nejlepší čertovskou pohádku 8. ročníku napsal Sebastian

Osmý ročník literární soutěže Čertovské pohádky určené pro děti základních škol a adekvátních ročníků víceletých gymnázií z celého Moravskoslezského kraje letos ovládl Sebastian Kožušník.

Jediné řešení! O tramvajové trati v Porubě rozhodne referendum

FOTOGALERIE/ Obyvatelé Poruby a Pustkovce se v jednom určitě neshodnou. Jestli novou tramvajovou trať na sedmý a osmý obvod chtějí, nebo ne. Ani další veřejná debata neměla jasného vítěze.

V Ostravě začaly Czech Raildays 2018. Láká hlavně nová tramvaj

FOTOGALERIE/ - V areálu nákladního nádraží v Ostravě-Přívoze v úterý začaly třídenní Dny kolejové dopravy neboli Czech Raildays 2018.

Poptávka po bydlení ve Staré Bělé převyšuje nabídku

Obvod na jihu Ostravy nemá mnoho míst, kde by se ještě mohl realizovat a rozvíjet. Nástavba domu pro seniory a nová tělocvična pro žáky základní školy jsou tak jedny z mála možných projektů.

Zasedání akademického senátu v Ostravě: Kdo vyhraje boj o „ekonomku“?

Ačkoliv rektor VŠB-TUO Václav Snášel vyřkl verdikt, zástupci ekonomické fakulty vedou jinou. „Stěhovat se nechceme,“ převažuje názor čelných zástupců fakulty.

Záchranáři jsou v pohotovosti. Přibývají i smrtelné pády z výšek

Záchranáři v Moravskoslezském kraji v uplynulém týdnu vyráželi až nezvykle často k úrazům způsobenými pády z výšek. Jen od soboty 9. června do soboty 16. června byli přivoláni hned ke 14 takových případům.

OBRAZEM: Balkánská dechovka na Michalfestu

V areálu Národní kulturní památky Důl Michal v Michálkovicích se o víkendu konal další ročník hudebního festivalu Michalfest.

Nový slon? Příjemný bonus v ostravské zoo

Ostravská zoo v sobotu opět přivítala masy lidí. Někteří se pro návštěvu rozhodli i kvůli novému slonímu samci z Francie, jiní o novici neměli ponětí, ani když jej odděleného od stáda sami viděli.

OBRAZEM: Hezké vozy, krásné dívky. To byla sobota v ostravském Trojhalí

Velkolepá tuningová show krásných vozů, které opečovávaly ještě krásnější dívky. Ostravské Trojhalí Karolina jako by v sobotu vypadlo z oka kulisám známé počítačové hry Need for Speed.

Rudná je uzavřena. Bourají se mosty ve Výškovické ulici

Kdo může, měl by se Rudné ulici a jejímu okolí o víkendu raději vyhnout.

Více klidu, méně hudby až do noci. Ostrava zpřísnila vyhlášku

Z loňských 106 akcí, u nichž byla zkrácena doba nočního klidu, jich pro letošek zůstalo jen 37! A v případě potřeby se podmínky ještě zpřísní.

Policie uzavřela Vítkovice. Opět se mluvilo o bombě!

AKTUALIZOVÁNO/ V pátečních odpoledních hodinách obsadila Vítkovice zásahovka. Muži v kuklách, těžkooděnci, hasiči. A kompletně uzavřená Ruská ulice. Tak to asi tři hodiny vypadalo na jedné z hlavních vítkovických silnic u tramvajové zastávky Ředitelství Vítkovic.

Bomba z druhé světové? V centru Ostravy evakuovali školu

V samém centru Ostravy, jen dvě stě metrů vzdušnou čarou od radnice, byli dnes ráno evakuováni žáci a učitelé základní školy Ostrčilova. „Našla se tu bomba z druhé světové války,“ vykládali evakuovaní.

11 500 dětí. Novorozenců v regionu přibývá

V Ostravě a okolí se rodí stále více miminek a Moravskoslezský kraj patří mezi širší elitu. Avšak pokud počet narozených dětí vztáhneme na počet obyvatel, ocitá se náš region rázem na chvostu žebříčku.

Město Ostrava jde do boje s „reklamním smogem“

Stop křiklavé, výrazné, nevkusné a všudypřítomné reklamě! Ostrava připravuje vyhlášku, která omezí prezentaci firem v ulicích.

Kasino hyzdí centrum Ostravy. Nic hezčího tu není, štve majitele

/FOTOGALERIE/ Zatímco provozovateli restaurace památkáři zamítli možnost na jeho vlastní náklady opravit a zkrášlit podloubí na Sokolské třídě kvůli špatnému odstínu barev, jen o kousek dál centrum Ostravy připomíná spíše exkurz do Las Vegas. Inu, zákon o regulaci hazardu si lze vykládat různě. Ještěže se ve městě připravuje vyhláška, která reklamu v ulicích omezí.

Posílená MHD pro letní festivaly v Ostravě? Nic není samozřejmé

Kdo a jak rozhoduje o tom, jestli se návštěvníci dostanou bez potíží z hudebních a kulturních akcí zpátky domů a nebudou se mačkat v jedné tramvaji?

Dolní Vítkovice se stále rozrůstají. Co tam vznikne?

/VIZUALIZACE, FOTOGALERIE/ Deset let po úvahách o vzniku vzdělávací a kulturně-společenské čtvrti je z Dolních Vítkovic nejnavštěvovanější mimopražská lokalita v zemi.

Kocourkov u „Sýkoráku“: asfalt střídají kostky, avšak jen dočasně!

/FOTOGALERIE/ Před několika lety byla část ulice 28. října před mostem Miloše Sýkory kompletně zrekonstruována. Následky po špatném podloží v podobě asfaltových záplat nyní silničáři do čtyř měsíců (!) opraví. A za rok zde „naklušou“ znovu.

Hrabová sní o centru, které nikdy neměla

/VIZUALIZACE/ Jak se jednotlivé obce rozrůstají, objevuje se potřeba vzniku nového zázemí. To je i případ Hrabové, která chce mít konečně důstojné centrum obce. A není to jen vize.

Rozdělená Ostrava: Další rána pro centrum města, Ekonomka se stěhuje do Poruby

/ANKETA DENÍKU/ Žádné jiné téma nerozdělilo v poslední době obyvatele Ostravy tak, jako stěhování ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava do Poruby. Zástupců univerzity, čelních představitelů města i dalších významných lidí a politiků jsme se proto zeptali, jak rozhodnutí vnímají.

Bezpečnější přechody v Radvanicích. A kde dál?

Přechody pro chodce v Těšínské ulici v Ostravě-Radvanicích od minulého týdne slibují lidem větší bezpečí.

Frontman Kapely Mirai: Zpívat mohu jen v jazyce, v němž dokážu i kriticky myslet

V posledních dvou letech se kapela Mirai etablovala na špici celé české hudební scény. O cestě na vrchol i úmyslu zůstat u hudby v češtině se v rozhovoru pro Deník rozpovídal Mirai Navrátil, frontman kapely.

VIDEO: Černé pivo Ostravaru nabírá na síle. A zůstane v hospodách

FOTOGALERIE/ Pivovar Ostravar se vzepřel celorepublikovému poklesu zájmu o chmelový mok, letos proinvestuje desítky milionů a připravuje jednu zásadní změnu ve svém portfoliu.

Škatulata, „hejbejte“ se. V Polance připravují přesun institucí

Polanka nad Odrou uplatňuje koncepci využití obecních budov. Nejenže je hodlá postupně všechny zrekonstruovat, což už se děje, ale zároveň chce jednotlivé instituce přesunout. Co kde bude?

Rozpolcená univerzita! Rektor k přesunu fakulty z centra Ostravy: Je definitivní

/DENÍK SLEDUJE/ Stěhujeme se do kampusu! S tímto verdiktem pro ekonomickou fakultu přišel minulý týden rektor VŠB-TUO Václav Snášel. Ne všichni ale berou jeho stanovisko jako definitivní.

Zelený Bruntál, zastavěná Opava aneb Jaké jsou obce v našem kraji?

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Mezi zelené plochy Český statistický úřad započítává zahrady, ovocné sady, trvalé travnaté prostory a lesy. Nejvíce jich v Moravskoslezském kraji mají Bílá, Morávka, Stará Ves a Ludvíkov s 97 procenty zeleně. Zcela opačně na tom jsou Oldřišov, Rohov, Otice a Sudice.

AKTUALIZOVÁNO

Ostravský majáles: v centru říše pohádek, v Dolních Vítkovicích mejdan studentů

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Čtyřiadvacátý ostravský majáles obou místních univerzit začal v pátek krátce po poledni v Husově sadu v centru města. Právě odtud se totiž vydal průvod, odhadem necelých dvoustovek studentů v maskách, směrem do Dolních Vítkovic, kde pokračuje majáles ve festivalovém duchu.

Ekonomická fakulta se z centra Ostravy stěhuje! Bude na škole dusno?

/DENÍK SLEDUJE/ Je rozhodnuto! Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava se přestěhuje z centra města do kampusu v Porubě. Definitivní verdikt vynesl rektor univerzity Václav Snášel.

Luxusní byty na Slezské, nebo ubytovna? Pochybné investice podnikatele Mitruse

Spoustu toho nasliboval, třeba luxusní bydlení s bazény, ale ještě nesplnil. Rekonstruuje staré budovy, chce z nich mít domov pro seniory nebo honosné byty. Už v nedokončeném stavu jsou ale některé využívány sociálně slabými občany.

Češi na šampionátu končí. Sousedé v Řepišti však fandí za každých okolností

Hodit na sebe dresy, šály, vlajky a hurá na projekci do pergoly. Tradiční rituál u sportovních přenosů všeho druhu v Řepišti pravidelně využívá deset až třicet přátel a sousedů.

Dopravní hřiště ve Svinově poslouží i na hodinách fyziky

/VIZUALIZACE/ Teprve třetí dopravní hřiště na území Ostravy má být vůbec nejlepší ze všech. Vznikne spolu s dalšími sportovními plochami při ZŠ Bílovecká v Ostravě-Svinově. Co nabídne?

VIDEO: Jízdenku musí mít i „Freddie Mercury“

Zazpíval, pobavil a byl odejít. „I Want To Break Freeeee…“ S těmi procítěně zazpívanými slovy a úklonem tramvaj opustil poté, co jeho vystoupení s kytarou před lidmi přerušili asistenti přepravy.

Bonmoty a zase bonmoty. Prezident Zeman jimi ani v Ostravě nešetřil

/FOTOGALERIE/ Poprvé po svém znovuzvolení prezidentem České republiky navazuje Miloš Zeman na svou tradici a bude navštěvovat vybrané regiony. Jako první dnes dorazil na třídenní návštěvu do Moravskoslezského kraje.

Festivalové léto 2018 v Ostravě začíná už čtyřiadvacátým majálesem

18. května, Dolní Vítkovice. Právě tehdy a tady začne ostravská festivalová sezona tohoto roku. 24. ročník jediného, stále ještě přímo studenty organizovaného majálesu nabídne čtyřicítku účinkujících na pěti scénách a celkem 15 hodin špičkové muziky.

Nádražní infocentra v novém kabátě

Pobočky Ostravského informačního servisu (OIS) na hlavním nádraží v Přívoze a na nádraží ve Svinově získaly v průběhu jara nový design. Ten byl před rokem uplatněn i na vlajkové loni ostravských infocenter u Elektry. 

Nová Bělá chce vytáhnout lidi z aut a od počítačů

V Nové Bělé se daly do pohybu dva projekty, které mají lidi v obci přimět více sportovat. Připravuje se stavba sportovní haly a ještě letos by obec s nedalekou průmyslovou zónou měla spojit cyklostezka.

Největší zájem o volné byty mají sociálně slabí

Moravskoslezský kraj - Češi za pronájem bytu zaplatí průměrně 221 korun za metr čtvereční. V našem regionu je nájemné dlouhodobě nižší, nejlevněji se lidem žije v Bruntále. O volné byty pak jeví zájem především sociálně slabí občané.

Pokračují kontroly kvality silnic v regionu. A zpřísní se pravidla zakázek

Vedení Moravskoslezského kraje ve spolupráci s odborníky včera kontrolovalo několik silnic na Ostravsku, Opavsku, Novojičínsku, Frýdecko-místecku a Karvinsku.

Budou mít hokejisté Vítkovic za plotem ubytovnu?

Ostravský podnikatel Rostislav Mitrus koupil v sousedství luxusní čtvrti, v níž bydlí například hokejisté Patrik Bartošák nebo Jan Výtisk, zchátralý dům. A započal rekonstrukci. Přitom všude, kde jeho firma Mitrustav investuje, zvedá se u sousedů vlna odporu.

Výškovické mosty se uzavírají! Jaké budou komplikace?

Od dnešního dne až do dubna příštího roku budou uzavřeny západní mosty ve Výškovické ulici přes Rudnou. Do Výškovic tudy řidiči neprojedou vůbec, v opačném směru se o východní mosty budou dělit s protijedoucími vozidly MHD.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT