VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR JIŘÍČEK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Ostravě už "montují" vánoční strom. Zase umělý!

ANKETA/ V centru Ostravy už finišují přípravy Vánoc. Pracovníci technických služeb včera na Masarykově náměstí začali stavět – vlastně montovat vánoční strom.

Nové vedení, nová snaha. Syn Věry Špinarové jde znovu orodovat za zbourání

Neuspěl na soukromém setkání s už bývalou starostkou Petrou Bernfeldovou, ani na setkání s radními Moravské Ostravy a Přivozu. Mezitím však zastupitelé ustavili nové vedení obvodu a syn Věry Špinarové Adam Pavlík cítí šanci.

V Ostravě auto srazilo chodce

Ostrava - Záchranáři minulý týden v pátek ráno museli znovu vyrážet k vážné dopravní nehodě, při níž vůz srazil chodkyni.

Husa, víno a svatý Martin. Hodování na náměstí se blíží

V neděli 11. listopadu do Ostravy přijede svatý Martin a centrální náměstí se změní v jednu velkou hodovní síň – jen pod otevřeným nebem.

AKTUALIZUJEME

Macura primátorem! Na zastupitelstvu vjel Ostravak do Pirátů

Ostravští zastupitelé dnes na svém ustavujícím zasedání zvolili do čela města opět Tomáše Macuru. Staronového primátora z hnutí ANO podpořili všichni přítomní zastupitelé s výjimkou komunistů a jeho samého.

Ostravaka střídají Piráti. Podívejte se, kdo bude nově v Radě města Ostravy

FOTOGALERIE/ Jak už Deník v pondělí exkluzivně informoval, Ostrava se dohodla na druhé koaliční smlouvě, kterou tentokrát podepsaly strany ANO, ODS, Piráti a KDU-ČSL. Podívejte se nyní, kdo bude nově tvořit Radu města Ostravy.

Ostravak v ofsajdu! Novou starostkou Moravské Ostravy je Zuzana Ožanová z ANO

Po osmi letech bude hnutí Ostravak chybět ve vedení centrálního ostravského obvodu. Ačkoliv zde vyhrálo volby, nedobrovolně končí v opozici. Novou starostkou Moravské Ostravy a Přívozu byla zvolena Zuzana Ožanová z ANO, která tak bude muset zvládnout tři funkce.

Ostrava má znovu čtyřkoalici! Je konečně definitivní?

Nejprve se s ní počítalo, pak zase ne. Nyní je na ostravském magistrátu opět naběhnuto na čtyřkoalici. Předešlé týdny ale ukázaly, že až do ustanovujícího zastupitelstva, které je na programu ve středu, není nic jisté.

Na Masarykovo náměstí bude MHD jezdit až od jara. Proč má plán zpoždění?

FOTOGALERIE/ Začátkem roku dopravní podnik avizoval nové propojení Slezské a Moravské Ostravy elektrobusy, které by měly zajíždět i na centrální Masarykovo náměstí. Plán má už přes čtyři měsíce zpoždění. Co za ním vězí?

Vznikne kvůli překladišti uhlí v Heřmanicích petice?

Nečinnost i nulové výsledky provedených kontrol heřmanické občany neuspokojily. Osud tamního terminálu, jak zní nenápadný název pro překladiště uhlí, tak chtějí vzít do vlastních rukou.

Studium na Ostravské univerzitě se změní

Příští akademický rok bude pro Ostravskou univerzitu (OU) průlomový. V platnost vstoupí hned několik novinek.

VIDEO: Po Vítkovicích si ostravský bavič utahuje i ze sochy Věry Špinarové

„Nepoznal ju ani vlastni synek!“ Jiří Krhut baví Ostravu dalším videem.

OBRAZEM: Všude samá čokoláda! Podívejte se, co nabídl Čokofestival v Ostravě

FOTOGALERIE/ Na celé tři dny se Výstaviště Černá louka v závěru tohoto týdne proměnilo v baštu milovníků čokolády.

OBRAZEM: Do Ostravy dorazila první Plzeň. A nešlo o fotbal!

V restauracích a pivnicích U Rady, Slezská P.U.O.R., Viktorka – Plzeňská tankovna nebo Original baseball restaurantu – Arrows. Tady všude, stejně jako do Havířova, zamířily dřevěné sudy s nefiltrovaným plzeňským ležákem. A vůbec poprvé ve stylovém retro autu Pilsner Urquell s výčepem!     

AKTUALIZOVÁNO

Vítězové voleb v centru Ostravy jdou do opozice. Ostravak nezvládl vyjednávání

/AKTUALIZOVÁNO/ Nově vzniklá koalice v Moravské Ostravě v Přívozu nabízí velké překvapení. Vítězné hnutí Ostravak podle koalice neustále stupňovalo své požadavky, a tak končí v opozici. „Vyšachovaní“ avšak hovoří o přehnaných a neoprávněných ambicích budoucí starostky.

Ocenění pro Černou Barboru. Je nejlepší tmavý pivní speciál v Česku

Pouhého půl roku trvalo Černé Barboře získat si respekt na pivním poli.

Dopravní podnik v Ostravě nasadil speciální elektrobusy

Dva nové nízkopodlažní elektrobusy Dopravního podniku Ostrava, které od těchto dní jezdí na lince č. 64 ze Svinova do Klimkovic, jsou 12 metrů dlouhé, klimatizované a svezou až 86 cestujících.

Dvojvládí na lékařské fakultě skončilo. Vedení dočasně převzal rektor

K poslednímu říjnovému dni skončilo na Lékařské fakultě Ostravské univerzity dvojvládí děkanů Zonči a Martínka.

Dřevěný sud plzeňského piva narazí sládci i v Ostravě

Pilsner Urquell slaví 176 let od uvaření první várky. Oslavy narozenin zlatého ležáku započaly na plzeňském Pilsner Festu a odtamtud pokračují po celé České republice. Milovníci plzeňského piva se mohou těšit na nefiltrovaný ležák z dřevěného soudku, setkání s plzeňským sládkem a živou kapelu také v Ostravě a Havířově. Pivní roadshow k nám zavítá 2. a 3. listopadu.

Socha Věry Špinarové v Ostravě zůstane. Úterní jednání žádný zvrat nepřineslo

DENÍK SLEDUJE/ Ani úterní jednání syna a maminky Věry Špinarové s radními městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz nepřineslo žádné změny v případě kontroverzní sochy oblíbené zpěvačky.

Jízda na tramvaji? Nebezpečná „zábava“ ostravské mládeže se vrací

Dětem, neuvědomujícím si následky svých činů, hrozí přinejmenším vážná zranění či „mastné“ peněžité pokuty. V určitých krajních případech až do výše jednoho milionu korun!

ODS a Ostravak nevzdávají cestu do koalice. Ale jen společně!

Obě politická uskupení se cítí vyšachována ze hry, účast v koalici na ostravském magistrátu ale zcela nevylučují. Potvrdila to na dnešním společném tiskovém brífinku.

Zahalí sochu Věry Špinarové plachta?

Adam Pavlík, syn charismatické zpěvačky, jejíž socha byla minulý týden odhalena v Husově sadu v centru Ostravy, se dnes setkal se starostkou obvodu. Ke shodě ale nedošli. Co chystá Pavlík dál?

Sobotní oslavy 100 let republiky v Ostravě: velkolepý průvod a večerní ohňostroj

Po letech 1968 a 1938 si Ostrava připomene další „osmičkový rok“. Oslavy stého výročí vzniku Československa budou ve městě na programu celý nadcházející víkend. Sobotní program vyvrcholí ve 21 hodin velkým ohňostrojem na Slezskoostravském hradě.

Překladiště uhlí? Spousta nezodpovězených otázek

Oficiálně ještě překladiště uhlí v Heřmanicích nefunguje, ostatně i kontrola z České inspekce životního prostředí hovoří o „budoucím terminálu“. S tím ale nechoďte na lidi, kteří mají překládání a odvoz spalovacího materiálu den co den na očích!

Jarek Nohavica získá medaili od ruského prezidenta Putina!

Ostravský písničkář Jaromír Nohavica poletí do Ruska! Od tamního prezidenta Vladimíra Putina totiž obdrží Puškinovu medaili.

Socha Věry Špinarové týden po odhalení stále vyvolává emoce, dokonce i hádky

FOTOGALERIE/ Socha Věry Špinarové, zpěvačky s jedinečným hlasem, která odešla do hudebního nebe vloni 26. března, byla odhalena minulý týden v Husově sadu v historickém centru Ostravy. Stále vyvolává velmi silné emoce, a dokonce i hádky.

Koalice v Ostravě: podepíšou strany smlouvu už zítra?

Dolaďování detailů před podpisem koaliční smlouvy na ostravském magistrátu spěje k cíli. Po ODS a KDU-ČSL své připomínky k návrhu koaliční smlouvy vyjádřil i Ostravak.

Patriku, je to tvoje! Liana Janáčková pro Deník: Jinému bych funkci nepředala!

TÉMA DENÍKU, ROZHOVOR/ Liana Janáčková (Nezávislí) přenechává žezlo starosty Mariánských Hor a Hulvák Patriku Hujdusovi a Deníku řekla: Nikomu jinému bych funkci nepředala!

Koncertní halu pro Ostravu navrhne šestice zahraničních architektů

Koncem srpna magistrát zahájil jednu z vůbec největších architektonických soutěží v historii města.

Sochu musí předělat, nebo zbourat, říká syn Věry Špinarové

Ani tři dny po úniku prvních fotografií a dva dny od odhalení sochy v rodině Věry Špinarové neutichá neklid. Syn Adam Pavlík Deníku řekl, že v současné podobě sochu maminky rozhodně nenechá.

Ostravská univerzita otevřela Welcome centre

Místo Pedagogické fakulty kontaktní místo pro studenty a zájemce o studium. Rohová budova v Mlýnské ulici se uprostřed týdne oblékla do nového kabátu.

Ostrava na podpis koaliční smlouvy stále čeká

Vítězné hnutí ANO v pátek odpoledne rozeslalo návrh koaliční smlouvy zástupcům Ostravaka, ODS a KDU-ČSL, s nimiž po domluvě do koalice počítá.

Fenomén "Špinarka" aneb Jde stále jen o sochu? Podle autora za vše mohou fotky

FOTOGALERIE/ I druhý den od odhalení je socha charakterní zpěvačky obsypána lidmi. Fotografují. Diskutují. Okolí sochy pokrývají opovrhující nápisy. „Tahle nám nezpívala!“ praví jeden z nich. Sama starostka se vyjádřila, že by plastika mohla být realističtější…

Socha Věry Špinarové rozdělila Ostravu! Zklamaný je i její syn: To není maminka

FOTOGALERIE/ O tom, že místo nadšení z nové sochy Věry Špinarové panovala v Ostravě spíše energická diskuse o její podobě, svědčí i odmítnutá účast při odhalování zpěvaččina syna Adama Pavlíka. Slavností akt však sledoval v davu.

Vodík míří do Ostravy. Kraj chce plničku autobusů na Hranečníku

Moravskoslezský kraj se jako první hlásil k vodíkovému pohonu na železnici, nyní jej chce ale nejprve vyzkoušet na autobusech. Ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava (DPO) a ČSAD Havířov plánuje výstavbu plnicí stanice na terminálu Hranečník. Uvedl to server zdopravy.cz.

V Moravské Ostravě vzniknou dvě nové parkovací zóny

Na sídlištích Šalamouna a Fifejdy III budou řidiči od dubna příštího roku moci zaparkovat už jen s rezidenčními parkovacími kartami. Jejich cena v parkovacích zónách mimo centrum města podraží.

Je rozhodnuto! Ostrava bude mít staronovou koalici

Týden po volbách je konečně jasné, kdo povede Ostravu v následujícím čtyřletém období. Bude to stejná čtyřkoalice jako doposud, tedy hnutí ANO, Ostravak, ODS a KDU-ČSL. Změní se však přerozdělení resortů v radě města.

AKTUALIZOVÁNO

Terminál Heřmanice. Lidem v Ostravě vadí v tichosti vzniklé překladiště uhlí!

FOTOGALERIE/ O NÁS, BEZ NÁS! Ve Slezské Ostravě funguje už od ledna překladiště uhlí a koksu. Spousta lidí ale další negativní vliv na ovzduší ve městě odmítá a jeho existenci zjišťuje až nyní. Zřejmě proto, že provoz překladiště dosud nebyl schválen!

Začal „úklid“ tisíců plakátů z ulic Ostravy. Volební hesla zmizí do konce týdne

Velké billboardy u silnic, lukrativní plochy k pronájmu, začaly ztrácet svou volební tematiku už v pátek před volbami. Jak to ale bude s menšími plakáty na sloupech veřejného osvětlení, kterými je Ostrava v těchto dnech poseta?

Ostrava: upečou koalici v Mnichově?

U půllitrů či rovnou tupláků bavorského piva se zřejmě dohodne podoba koalice na ostravský magistrát. Do německé metropole totiž odjeli na veletrh Expo Real jak lídr ANO Tomáš Macura, tak jednička Ostravaku Lukáš Semerák. A mají v plánu pokračovat v debatách o vládě nad Ostravou!

Dvojvládí na lékařské fakultě vyřeší volba nového děkana

Ostravská univerzita od července řeší problém dvou děkanů na lékařské fakultě.

Zajímavosti z voleb v Ostravě aneb Věděli jste, že…

FOTOGALERIE/ Víte, jaké byly rozdíly ve volební účast oproti posledním komunálním volbám? Která strana zažila největší ústup ze scény a jací byli nejmladší i nejstarší kandidáti i zvolení zastupitelé? Podívejte se na náš stručný přehled zajímavostí a kuriozit.

V Ostravě je ODS třetí nejúspěšnější: Lepší, ale ne o dost

Cíl byl jasný – proměnit neúspěch z roku 2014 ve dvoucifernou hodnotu. Ostravská ODS se ale zastavila na metě 9,7 procenta. A tak přestože se občanští demokraté stali třetí nejúspěšnější stranou v Ostravě, k úsměvům na tváři cosi chybělo.

Univerzita dostala dotace. Nový miliardový areál na Černé louce bude do tří let

Na čtyřech hektarech půdy za Divadlem Antonína Dvořáka budou za tři roky stát fakulty Ostravské univerzity zasvěcené sportu a umění.

OBRAZEM: V Ostravě v pátek vznikla obří živá DNA. Podívejte se

FOTOGALERIE/ V Dolních Vítkovicích se v pátek dopoledne objevil obří model nukleové kyseliny, známé jako DNA.  

Konec „pendlování“ autobusů do Martinova. Plnička CNG je už i na Hranečníku

Už před lety parkovala většina autobusů na stlačený zemní plyn v garážích na Hranečníku a tento poměr se s nově nakoupenými vozidly ještě zvýšil.

Prodáno za čtvrt miliardy! V Hrušově bude průmyslová zóna

Pětatřicet hektarů půdy v Ostravě-Hrušově už patří společnosti Contera Management. Ta pozemky v rozvojové zóně mezi Bohumínskou ulicí a železnicí koupila od města za víc než 255 milionů korun.

Skelet u domu kultury v Ostravě: fraška, která nekončí

Skelet v ulici 28. října, dnes už téměř dokončená budova, je známá ostravská telenovela. A konec tento příběh nebude mít ani nyní. Přestože budova měla být s koncem září dostavěna. Už poněkolikáté.

Kdo chce v Ostravě koncertní síň?

VOLEBNÍ SERIÁL DENÍKU - O koncertní síň s dostatečným místem a důstojným zázemím pro Janáčkovu filharmonii Ostrava usiluje město už dlouho. S blížícími se komunálními volbami se o stavbě za 1,5 miliardy korun zase začalo nahlas mluvit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT