VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA MRVOVÁ

Šárka Mrvová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kapela Lucie opět na scéně

Ostrava - Kapela Lucie v úterý 13. listopadu 2018 zahájí své koncertní turné. Na osmi zastávkách zahraje nejen své největší hity, ale také skladby z nového alba EvoLucie. To vydali po 16 letech.

Noc divadel v den svátku

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což ve spojení s mnoha historickými výročími, která si připomínáme, určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Kapela Lucie míří do Ostravy. Přijede i s novým albem

Jedna z nejslavnějších českých kapel míří do Ostravy. Skupina Lucie po 16 letech vydává nové album s názvem EvoLucie a vyráží na turné. Šňůru osmi koncertů startuje právě v moravskoslezské metropoli.

Cestovatelský festival ukáže, jak stanovat na Havaji nebo jak projet Mauricius

Cestovatelský a hudební festival Podzimní Ozvěny opět nabídne spojení profesionální projekce s amatérskou. Promítání krátkých videí z všelijakých koutů světa doplní i hudební vystoupení nebo workshopy a diskuze. Cestovatelské spoty ukážou drsnou krásu švédské přírody, nebo jak zvládnout apalačskou stezku za 97 dní.

Kreativ a Život bez bariér na ostravské Černé louce

Tvůrčí a kreativní lidé z celé republiky se pravidelně na podzim sjíždějí do Ostravy na výstavu Kreativ. Letošní ročník se uskuteční ve dnech 9. až 11. listopadu 2018 na výstavišti Černá louka v Moravské Ostravě.

Šance v plné parádě. Rekonstrukce v pondělí po 3 letech oficiálně končí

FOTOGALERIE/ Po třech letech bude v pondělí 5. listopadu 2018 slavnostně oficiálně dokončena rekonstrukce vodního díla Šance na řece Ostravici.

Zemřela sopranistka Věra Heroldová

V sobotu 3. listopadu 2018 se mohla kulturní veřejnost rozloučit v Krematoriu ve Slezské Ostravě s dlouholetou sólistkou ostravské opery Věrou Heroldovou.

Další regionální knižní titul jako audiokniha

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě vydala i v letošním roce audioknihu určenou především pro nevidomé a slabozraké čtenáře. Tentokrát sáhla po regionálním titulu a zvolila Cestu Ostravana do Ameriky leta Páně 1893 od Viléma Jičínského.

Začínají Ostravské dny proti chudobě

Charita Ostrava a Armáda spásy pořádají ve dnech 8. až 15. října 2018 třináctý ročník Dnů proti chudobě v Ostravě. Kromě odborného semináře se uskuteční i akce pro veřejnost.

FOTO: Století objektivem Ostravanů: lidé poslali 541 snímků

U příležitosti oslav stého výročí vzniku samostatného Československa spustilo město Ostrava v dubnu projekt s názvem „Století objektivem Ostravanů“, ve kterém se obrátilo se žádostí na občany, aby se podělili o staré fotografie z města z let 1918 až 1989.

Dolní Vítkovice zachrání objekt Koksovny. Nabídne novou prohlídkovou trasu

V Dolních Vítkovicích se díky podpoře z rozpočtu Moravskoslezského kraje začne už od října 2018 pracovat na záchraně významného objektu Koksovny.

Vrcholí přípravy na druhý ročník Festivalu ostravských knihoven

Po úspěšném prvním ročníku je tady druhý. Organizátoři v těchto dnech finišují s přípravami Festivalu ostravských knihoven. Zábavné putování po knihovnách v centru Ostravy a okolí za poznáním se zajímavým programem se uskuteční v úterý 2. října 2018.

Ostravská zoo má nové obyvatele - otužilé papoušky z hor

VIDEO, FOTOGALERIE/ Skupina drobných pestrých a především otužilých papoušků je nově k vidění v ostravské zoo. Početná rodina zdejších obyvatelů se dnešním dnem opět rozrostla. Jejím novým členem je alexandr činský. 

Prázdninám definitivně odzvonilo, škola začala i pro tisíce prvňáčků v Ostravě

/FOTOGALERIE/ Prvním zářijovým pondělím klasicky odstartoval nový školní rok. Dveře se v 8 hodin ráno v Ostravě otevřely také pro zhruba 22 tisíc žáků v 54 základních školách.

Moravskoslezské inovační centrum se rozroste o významného hráče v oblasti

Mezinárodní inženýrská kancelář Airmobis se sídlem u Uherského Hradiště, která poskytuje aerodynamické výpočty evropským i světovým výrobcům letadel a zároveň vyvíjí nákladní bezpilotní letoun, rozhodla své vývojové centrum umístit v Ostravě.

Architekti připraví alternativní návrh na proměnu osady Bedřišky

Ještě dnes a zítra se v ostravské kolonii Bedřišce koná architektonický workshop, jehož cílem je připravit alternativní plán revitalizace této diskutované lokality.

Dnes začne výstava s názvem Století významných osmiček

Ve foyer kina Luna v Ostravě-Zábřehu bude dnes v 17 hodin zahájena výstava, která mapuje nejvýznamnější „osmičková výročí“, jež se dotkla i městského obvodu Ostrava-Jih.

Uzávěrka přihlášek do vzdělávacích kurzů Vědecké knihovny v Ostravě se blíží

Zajímáte se o regionální historii, hudbu, cestování, technické vynálezy nebo se chcete zdokonalit v používání moderních informačních technologií?

S nákupem školních potřeb neotálejte. Kupujte však jen to potřebné

Tužky, pera, penály, barvy. Nejen to vyžadují třídní učitelé po dětech při nástupu do školy. Někteří rodiče aktivně nakupují školní potřeby již během prázdnin.

Od pondělí se mohou lidé v Ostravě svézt novou tramvají

Dopravní podnik Ostrava (DPO) v pondělí 13. srpna 2018 poprvé nasadí na běžných linkách novou tramvaj Stadler nOVA.

Vědecká knihovna v Ostravě bude mít měsíc zavřeno

V období od 1. srpna do 2. září bude Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě v pravém křídle Nové radnice na Prokešově náměstí pro veřejnost zcela uzavřena. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce půjčovny a vstupních prostor.

Rodinný festival Fandíme rodině

Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě slaví letos 25 let své činnosti. U této příležitosti se 9. září 2018 v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity v Ostravě-Vítkovicích uskuteční rodinný festival Fandíme rodině.

Do Ostravy míří blogeři z celého světa

V Dolní oblasti Vítkovic bude ve čtvrtek 26. července 2018 zahájena mezinárodní konference TBEX EUROPE 2018 (The Travel Blog Exchange) – největší světové shromáždění blogerů, vlogerů, tvůrců obsahu o cestování a profesionálů z oblasti cestovního ruchu, kteří jsou aktivní na sociálních sítích.

Písničkář Karel Kryl bude mít v Ostravě sochu

V prostoru před budovou Českého rozhlasu v ulici Dr. Šmerala v Moravské Ostravě bude ve středu slavnostně odhalena socha Karla Kryla.

První mládě orla mořského v ostravské zoo

V ostravské zoologické zahradě poprvé v historii zahnízdili orli mořští.

Historická vozidla se vydají na spanilou jízdu krajem

Tatra Veteran Sport Club Ostrava pořádá letos, po krátké pauze, již dvacátý ročník Veteran Rallye Ostrava & Memoriál Františka Procházky. Uskuteční se v sobotu 26. května 2018 dopoledne na Masarykově náměstí a odpoledne na náměstí SNP v Ostravě.

Noc kostelů. Ostravské chrámy se v pátek otevřou veřejnosti

Další ročník akce s názvem Noc kostelů se uskuteční ve všech diecézích na území České republiky v pátek 25. května 2018.

Festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla MOVE

Kulturní centrum Cooltour Ostrava již popáté rozhýbe Ostravu tancem. Ve středu 23. května začne oblíbený MOVE Fest festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla.

Chystá se Jizda kole obila

Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí vrcholí přípravy obecních slavností, jejichž součástí je místní zvyk Jizda kole obila.

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví Moravskoslezský kraj

Prezident České republiky Miloš Zeman zavítá ve dnech 15. až 17. května do Moravskoslezského kraje. Doprovázet jej bude první dáma manželka Ivana.

Vzácní lemuři mongoz v Zoo Ostrava mají druhé mládě

Po necelém roce se v ostravské zoologické zahradě narodilo druhé mládě vzácného lemura mongoz. Měsíční mládě, které je v péči své matky, je letos zatím jediným narozeným mládětem tohoto kriticky ohroženého madagaskarského primáta v evropských zoo.

Základ Hladíkova Blue Effectu pokračuje jako Vanua 2 a poprvé zahraje v Ostravě

Bubeník Václav Zima, baskytarista Wojttech Říha a klávesista Vít Beneš. To je základ nové české kapely Vanua 2, která navazuje na legendární Hladíkův Blue Effect.

Vítání ptačího zpěvu nabídne i odchyty ptáků

Jaro je již v plné síle, další a další druhy tažných ptáků přilétají ze svých zimovišť a proto se koná další ročník Vítání ptačího zpěvu.

Na ekologické ocenění je nominován otec „rysích hlídek“ i šéf CHKO Beskydy

Na prestižní ekologickou Cenu Josefa Vavrouška, kterou uděluje Nadace Partnerství, je nominováno třiadvacet osobností. Je mezi nimi i dvojice působící v Moravskoslezském kraji.

Pyl, nebo písek ze Sahary?

V posledních dvou zamračených dnech překvapila mnohé majitele aut zvláštní nadílka na kapotách automobilů. Auta byla poseta nažloutlým práškem, který mezi mnohými vyvolal různé dohady.

Hasičské stanice se otevřenou veřejnosti

Malé i velké zájemce zvou profesionální hasiči každoročně na Den požární bezpečnosti (DPB), který letos vyšel na dubnový „pátek třináctého“ a je tradičně spojen s možností prohlídky moderní techniky a zázemí 21 hasičských stanic v Moravskoslezském kraji.

O víkendu se opět uskuteční velký jarní úklid

Dnem „D“, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet v celé republice, je letos sobota 7. dubna. Uklízet nepořádek v přírodě, městech a obcích je však možné i v jiných termínech.

Velká slam poetry exhibice v Ostravě

Ostrava - Ve Staré aréně na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě se v sobotu 7. dubna 2018 uskuteční velká exhibice ve slam poetry.

Templfest – prostor k zamyšlení, diskusím i kulturním zážitkům

Již sedmý ročník festivalu židovsko-křesťanské kultury a dialogu Templfest se uskuteční v Ostravě ve dnech 9. až 14. dubna 2018. Připomíná významnou židovskou stopu v historii Ostravy, společné duchovní hodnoty židů i křesťanů a chce pomoci budovat dobré vztahy k Židům i jejich nové domovině, Státu Izrael.

Lze posílat přihlášky do soutěže Ostravský dům roku

Úterý 3. dubna 2018 je posledním dnem, kdy se zájemci mohou přihlásit do soutěže Ostravský dům roku.

Přihlaste se do soutěže o titul Lady Business Moravskoslezského kraje

Podnikatelky a ženy z neziskových organizací mají 3. dubna 2018 možnost přihlásit se do třetího ročníku soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje. 

Setkání s „Monsieur Dakar“ Karlem Lopraisem a navigátorem Otou Měřínským

Nadační fond Historie dobrodružství pořádá ve středu 4. dubna 2018 od 18 hodin v Kulturním centru Cooltour na Černé louce v Ostravě jediné setkání s legendárním automobilovým závodníkem Karlem Lopraisem a navigátorem Otou Měřínským.

Moravskoslezský kraj vydal dvě publikace pro děti

„Křtiny“ mají za sebou dvě nové publikace pro děti, které vydal Moravskoslezský kraj.   

Binturongy je těžké rozmnožit, v Ostravě se to povedlo

Jedním z dalších letošních přírůstků ostravské zoo je i mládě binturonga.

AKTUALIZOVÁNO

Květnou nedělí začal i v Ostravě pašijový týden

/FOTOGALERIE/ Pokud se chcete naladit na velikonoční svátky, pak můžete zavítat na Masarykovo náměstí v Moravské Ostravě, kde se ve dnech od 26. do 30. března 2018 bude konat velikonoční jarmark.

Velikonoční jarmark v Mariánských Horách

Také v Ostravě-Mariánských Horách na Stojanově náměstí se v pondělí 26. března 2018 od 15 do 18 hodin uskuteční Velikonoční jarmark.

Ostravské buchary začínají už dnes

Přehlídka amatérských divadelních souborů Ostravské buchary 2018 bude slavnostně zahájena dnes v 18 hodin v Kulturním domě v Ostravě-Michálkovicích a vyvrcholí v neděli 25. března vyhlášením výsledků a vítěze přehlídky.  

Ostravské knihovny získají nové malé čtenáře

Knihovna města Ostravy (KMO) pořádá od včerejška až do soboty 10. března již tradiční Týden prvňáčků.

Zlepšení smogové situace je na obzoru. V Radvanicích překonali rekord

Podle meteorologů existuje ke konci pracovního týdne na území Ostravska šance nejen na oteplení, ale i na zlepšení rozptylových podmínek.

Nová soutěž Ostravy: Nebuď LAMA, buď eco-friendly

Město Ostrava vyhlásilo soutěž pro děti ostravských základních škol s názvem Nebuď LAMA, buď eco-friendly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT