VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ

Tereza Krumpholzová / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Letošní květen je extrémně chladný a „uplakaný"

Ostrava - Na horách je sníh a v nížinách se teploty pohybují jen okolo deseti třinácti stupňů Celsia. Kdyby byl říjen nebo listopad, nebylo by na této informaci nic zvláštního. Jenže je květen a podle údajů meteorologů jeden z nejchladnějších v historii. Zejména pak posledních deset dní.

Hnutí Ostravak vyzvalo primátora a jeho náměstka k odstoupení

Ostrava – Primátor Ostravy Petr Kajnar i jeho náměstek Dalibor Madej ze svých funkcí neodstoupí. V úterý je k tomuto kroku vyzvalo Hnutí Ostravak, které kritizuje průběhu hlasování o koupi stadionu na Bazalech.

Řidiči MHD mají na agresory účinnou zbraň: tlačítko nouze

Ostrava - Každý měsíc musí řidiči ostravské MHD použít speciální nouzové tlačítko, kterým přivolají pomoc v případě nebezpečí. Agresivní cestující ohrožoval minulý týden i městské strážníky.

Nemocnice má sanitku s nanonástřikem

Ostrava - Sanitky ostravské městské nemocnice se musí několikrát denně dezinfikovat. Zvýšit hygienu v nově zakoupené sanitce má speciální nástřik s obsahem nanočástic. Ten už nemocnice dříve otestovala na odděleních ARO a JIP.

Muzejní noc se připravuje na davy návštěvníků

Ostrava - Třiatřicet ostravských organizací nechá pro své návštěvníky v sobotu otevřené dveře netradičně až do půlnoci. Připojily se totiž k Muzejní noci, v rámci které připravily řadu zajímavých akcí. Deník pro vás vytvořil přehled těch nejzajímavějších.

Bílý slon pro ostravskou zoo

Ostrava - Hned dvě první a jedno druhé místo získala ostravská zoo v letošním ročníku soutěže o odchov a stavbu roku v českých a slovenských zoo Bílý slon.

Noc kostelů: v šest se rozezní zvony. Program bude pestrý

Ostrava - V šest hodin se v Ostravě rozezní zvony a zahájí tak letošní Noc kostelů. Chrámy budou pro návštěvníky otevřeny až do půlnoci. Letošní novinkou jsou sběratelské kartičky.

Hygienici kontrolovali omáčky a dresinky v restauracích

Ostrava - Ďábelská omáčka nebo na bylinkový dresink. V restauracích bývají k dochucení jídel používány poměrně často.

Trendy v porodech na Ostravsku: ženy chtějí rodit co nejpřirozeněji

Ostrava /TÉMA DENÍKU/ - Na svět přicházejí lidé stále stejným způsobem. Přece jen se ale některé věci mění. Porodnice se doslova předhánějí v tom, jak matkám porod co možná nejvíce zpříjemnit, aby pro ně byl co nejpřirozenější. Na druhé straně ale přibývá císařských řezů.

OBRAZEM: Ve Lhotce honili krále

Ostrava – Největším hrdinou byl v sobotu ve Lhotce u Ostravy Štefan Kmeťo. Právě on na svém bílém koni jako první „ulovil" šátek a stal se vítězem letošního ročníku tradiční lidové akce Honění krále. Slunečné počasí do Lhotky přilákalo desítky návštěvníků.

Elektrárna Třebovice: lidé měli šanci podívat se dovnitř

Ostrava - Jak se vyrábí teplo a elektřina, se lidé mohli dozvědět v sobotu v Elektrárně Třebovice, kde se konal den otevřených dveří. Jen za dopoledne dorazilo přes pět set lidí a za celý den navštívili elektrárnu 1 600 lidí.

Pronásledoval a vydíral ženu. Nosil jí i hřbitovní kvítí

Ostrava - Opakovaně se snažil dvaatřicetiletý muž upoutat pozornost své vyvolené. Když ale jeho city neopětovala, začal ji obtěžovat. Dlouhé čtyři měsíce ji pronásledoval, neustále jí volal a posílal sms. Došlo dokonce i na vydírání.

Farmářské trhy: domácí produkty byly k dostání u Nové Karoliny

Ostrava – Ovoce a zelenina, čerstvé pečivo nebo uzeniny. Výrobky od regionálních producentů byly v sobotu dopoledne k dostání u obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina, kde se poprvé konaly farmářské trhy.

Po nehodě ochrnula. „Budu zase chodit," má jasno šestnáctiletá Dominika

Ostrava - S obrovským odhodláním bojuje se svým osudem šestnáctiletá Dominika Madalová. Loni v září, tři dny před svými narozeninami, se byla projet na kole a srazilo ji auto. Při nehodě si poranila míchu a ochrnula. 

Sdružení Čisté nebe vybízelo: Staňte se krotiteli vzduchu!

Ostrava - Přesto, že je venku krásně a svítí slunce, problém se znečištěným ovzduším na Ostravsku nezmizel. To je vzkaz, který ve čtvrtek lidem na Masarykově náměstí vyslalo občanské sdružení Čisté nebe. Druhý ročník akce Den vzduchu nesl podtitul Krotitelé vzduchu.

Ženy inspirovala Angelina Jolie. Chtějí genetické testy

Ostrava - Od doby, co herečka Angelina Jolie oznámila, že si na základě výsledků genetických testů nechala odstranit oba prsy, zvýšil se zájem žen o speciální vyšetření i v Ostravě.

Pozor na znaménka: nechejte si preventivně zkontrolovat kůži

Ostrava – Mobilní vyšetřovací ambulance se dnes, v pondělí 13. května, otevře pro veřejnost v ostravském Avion Shopping Parku. Každý návštěvník si v ní v rámci akce Stan proti melanomu bude moci nechat preventivně zkontrolovat kůži.

Senior slevenka: Moravskoslezský kraj chystá slevy pro seniory

Ostrava - Sleva na nadstandardní pokoj v nemocnici nebo do kadeřnictví, na úklid domácnosti či do knihkupectví. To vše přináší seniorům nová Senior slevenka, která stojí stokorunu a začne platit od konce května.

Muž zkolaboval u Odry. Žije i díky paní Ludmile a jejímu manželovi

Ostrava - Trvá na tom, že na pondělní procházku se psem musí jít podél pravého břehu řeky Odry ve Výškovicích. Paní Ludmila a její manžel v tu chvíli ještě netuší, že za několik minut budou společně bojovat o život muže, kterého do té doby neznali a který z ničeho nic zkolaboval.

Jsme technici a musíme automaty opravit, tvrdili zloději

Ostrava - Přímo před zraky hostů i personálu ukradli dva muži z ostravských heren a restaurací počátkem května videoloterijní terminály. Škoda je předběžně vyčíslena na více než sedm set tisíc korun.

Na otravné podomní prodejce už lidé volají strážníky

Ostrava - Začal platit přesně před měsícem, a už má první výsledky. Nový tržní řád zakazuje v Ostravě podomní i pochůzkový prodej. Na co se prodejci strážníkům vymlouvají?

AKTUALIZOVÁNO

Auto se „napíchlo" na zábradlí. Zranili se tři lidé

Ostrava – K vážné dopravní nehodě, při které byli zraněni tři lidé, došlo v neděli odpoledne v Ostravě. Vozidlo zůstalo doslova napíchnuto na zábradlí poblíž tunelu pro provoz tramvají v místech, kde se ulice Dr. Martínka napojuje na Místeckou. Hrozilo, že vůz spadne do kolejiště na projíždějící tramvaj.

OBRAZEM: Na Černé louce probíhá výstava automobilů

Ostrava – Osobní, užitkové i terénní automobily, ale také motocykly či čtyřkolky. Motoristé mohou v sobotu i v neděli zamířit na výstavu Autosalon Wevi na Černou louku.

Před Českou televizí stála fronta. Lidé chtěli vidět do zákulisí

Ostrava - Dlouhé tři hodiny museli stát ve frontě lidé, kteří v sobotu chtěli nahlédnout do ostravského studia České televize. O den otevřených dveří byl obrovský zájem. Studio si prohlédlo přes 2 500 lidí.

Zloději smolaři: jednu pokladnu ztratili, druhou nedokázali otevřít

Ostrava – Přijít snadno k penězům se rozhodli dva muži, kteří na konci dubna v jednom z ostravských obchodních center ukradli poklady s desítkami tisíc korun. Třicetiletému zloději pokladna vypadla z rukou ještě v obchodě.

OBRAZEM: Do Avionu přiletěli draci

Ostrava - Nad hlavami návštěvníků ostravského obchodního centra Avion Shopping Park se v těchto dnech vznáší skeletový drak i extrémně nebezpečný červený drak.

OBRAZEM: Slonice má „těhotenské" nálady

Ostrava - Slonice Vishesh v ostravské zoologické zahradě je přesně v polovině březosti. Občas je náladová, mívá chutě a vyhýbá se konfliktům s ostatními. Do samotného porodu jí zbývá ještě dlouhých jedenáct měsíců sloní „těhotenství" totiž trvá až dva roky.

Voda z kohoutku v restauraci? V nabídce je čím dál častěji

Ostrava /SEZNAM OSTRAVSKÝCH RESTAURACÍ/ - Pokud požádáte o sklenici vody z kohoutku, neměl by to být ve většině ostravských restaurací problém. Veřejně se jich k tomu přihlásilo šedesát. Někde se ale stále zdráhají a obávají se o zisk.

Vedení kraje jednalo se šéfem VZP

Ostrava - Peníze od zdravotních pojišťoven, které nevyčerpá jedna krajská nemocnice, může využít druhá, a tím se zkrátí čekací doby na některé zákroky. I to mají přinést změny ve vedení moravskoslezských nemocnic. Dvojice špitálů mají nově jednoho ředitele.

V Ostravě bude špičkové školicí centrum pro traumatology

Ostrava - Jak se co nejlépe postarat o pacienta s vážným úrazem? To budou medici i lékaři trénovat v novém vzdělávacím centru ostravské fakultní nemocnice. Bude tam modelový sál i moderní učebny.

Přijel očkovací kamion. Chránit lidi před encefalitidou

Ostrava - Podle odborníků budou letos klíšťata agresivnější a riziko nákazy boreliózou či encefalitidou bude vyšší. O očkování se lze informovat před obchodním centrem Nová Karolina.

Chceme spojení univerzit, přejí si studenti a píší ministrovi

Ostrava - Přejí si mít v Ostravě jednu obří univerzitu a rozhodli se o ni bojovat. Hned několik studentských organizací společně napsalo prohlášení, kterým podpořilo sloučení Ostravské univerzity (OU) a Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO)

eRecepty: jedni je chválí, druzí kritizují

Ostrava - Ušetří čas lékařům i pacientům. Elektronické recepty, které mají podobu čárového kódu, by do dvou let mohly nahradit ty klasické. Jaké jsou s nimi zkušenosti?

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Ostravská zoo otevřela restauraci a návštěvnické centrum

Ostrava - Ostravská zoologická zahrada má od dnešního dne restauraci s celoročním provozem.

Město podpoří kulturu ve Stodolní ulici

Ostrava - Koncerty, divadelní představení nebo festivaly. Tak by si město představovalo budoucnost Stodolní ulice, kam chce vrátit kulturní život. Rozhodlo se proto ulici zábavy finančně podpořit.

OBRAZEM: Terapie v divadle aneb Když loutka léčí

Ostrava - Pan Barvička a slečna Mašlička. Přestože jsou to „jen" obyčejné loutky, dokážou 
neobyčejné věci.

Převrat v tarifech zasáhl i Ostravu. Návštěvnost poboček se zvýšila

Ostrava - Ušetřit stovky korun za volání a posílání SMS díky novým tarifům. To je to, co vede v těchto dnech lidi k mobilním operátorům. V Ostravě se návštěvnost poboček zvýšila až o sto procent.

Kraj ohlásil změny: jeden ředitel povede dvojici nemocnic

Ostrava – Krajští radní v úterý schválili změny ve vedení nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem. „Nejde o sloučení, nemocnice budou nadále fungovat jako samostatná zdravotnická zařízení," upřesnil náměstek hejtmana Jiří Martinek.

OBRAZEM: Aprílové léto v Ostravě. Lidé si užívají sluníčka

Ostrava - Zatímco ještě před dvěma týdny chodili lidé zachumlaní v zimních bundách a čepicích, v těchto dnech si někteří vyrazili jen v oblečení s krátkým rukávem a polobotkách.

Celostní medicína: když 
se hledají skutečné příčiny

Ostrava - Stres a neustálé napětí způsobují mnohým zdravotní potíže, se kterými si klasická medicína neví rady. Rovnováhu pomáhá najít psychosomatika, tedy celostní medicína. Ministerstvo zdravotnictví ji uzná jako jednu ze specializací.

Hasiči v zoo trénovali odchyt různých zvířat

Ostrava - Nejen s požárem musí mnohdy zápasit moravskoslezští hasiči. Občas musí odchytit hada nebo zachránit zvíře v nesnázích.

Ostravské slůně Rashmi slaví 2. narozeniny

Ostrava - Dnes jsou to přesně dva roky, kdy se v ostravské zoologické zahradě samici Johti narodilo mládě.

Kradu popelníky a opisuji. Studenti přiznávají své hříchy

Ostrava - Ještě jsem nikdy nebyla na žádné přednášce, a už jsem ve čtvrťáku. Nebo: Když jsem šel sem na školu, tak jsem si naivně myslel, že budu odborník přes ekonomii. Místo toho jsem se za tři roky stal filmovým odborníkem. To jsou jen příklady přiznání ostravských vysokoškoláků, se kterými se na sociálních sítích v těchto dnech doslova roztrhl pytel. 

Duhový dům na Hulváckém kopci začne sloužit klientům

Ostrava - Báli se, že se už nedočkají. Nakonec to ale dobře dopadlo a klienti nového komunitního centra Duhový dům v Hulvákách už mohou začít využívat jeho služeb. V pondělí bylo centrum slavnostně otevřeno.

Nabouranou zastávku na Svinovských mostech brzy opraví

Ostrava - Sotva ji opravili, už na ní dělníci musejí pracovat znovu. Autobusovou zastávku na Svinovských mostech v noci z pátku na sobotu poškodil pětadvacetiletý řidič, který do ní zřejmě ve vysoké rychlosti naboural.

OBRAZEM: Maminky závodily v „kočárkování"

Ostrava – S kočárkem se maminky nemusí jen procházet v parku, ale mohou se díky němu dostat i do formy. Dá se s ním totiž sportovat a dokonce i závodit. Že to jde, dokázaly v neděli odpoledne maminky v parku Milady Horákové v Ostravě.

Jarní výstup na haldu: lidé přišli Emě popřát k svátku

Ostrava – Zatímco novoroční výstup na haldu Emu měli lidé slunce nad hlavami a teploty byly nad nulou, ten jarní, který se konal v neděli, se nesl v duchu zimy. I taky si ho ale nenechaly ujít desítky lidí.

Mluvčí Baníku: V žilách mi koluje modrobílá krev

Ostrava - Z šestnácti prvoligových fotbalových klubů mají pouze tři ve funkci tiskové mluvčí ženu. Jednou z nich je i pětadvacetiletá Eva Šimčíková, která své jméno spojila s ostravským Baníkem. 

S nožem v ruce přepadl hernu. Pomozte polici v pátrání

Ostrava /VIDEO, FOTO/ – Ostravští kriminalisté pátrají po muži, který na konci března s nožem v ruce přepadl hernu v centru Ostravy v ulici 30. dubna. Dvaadvacetiletá krupiérka, která v podniku byla, měla tu smůlu, že od začátku roku byla přepadena už podruhé.

AKTUALIZOVÁNO

Mladík boural na Svinovských mostech: čtyři zranění

Ostrava - Zřejmě rychlá jízda stojí za dopravní nehodou, ke které došlo v sobotu kolem druhé hodiny ranní v Opavské ulici na Svinovských mostech. Pětadvacetiletý mladík v BMW nezvládl řízení a naboural do zastávek MHD.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT