VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ

Tereza Krumpholzová / Moravskoslezský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Likvidace lagun: práce začnou nejdříve za rok

Ostrava - Ropné laguny v Mariánských Horách smrdí dál. Stát zatím nevybral firmu, která zbytek kalů zlikviduje. Výběrové řízení by mělo být vypsáno do konce roku.

Nahlédněte do skleníků v ostravské zoo

Ostrava - Ve sklenících v ostravské zoo právě dozrávají ananasy, citrusy a další druhy rostlin z tropů a subtropů. Zájemci mohou do skleníků, které jsou v zoo druhým rokem, nahlédnout v neděli 11. listopadu, kdy se koná den otevřených dveří.

Zabavené nože a zbitý školník. Jsou učitelé na Ostravsku v bezpečí?

Ostrava /DENÍK ZAJÍMALO/ - Čtrnáctiletý chlapec v Rakovníku minulý týden bodl nožem svou učitelku matematiky do zad. Cítí se učitelé v ostravských školách bezpečně? A jak vnímají stoupající agresivitu u žáků?

Textilní sedačky pomalu mizí z tramvají, nahrazují je plastové

Ostrava - Lidé mají rádi látkové, protože jsou pohodlné, ostravský dopravní podnik ale v nových vozech pořizuje plastové, protože jsou lépe omyvatelné. Umělohmotné sedačky v MHD vítají i hygienici.

Kraj schválil další dotace na ekologické kotle

Moravskoslezský kraj - Vyměnit starý kotel za nový ekologičtější. Kdo to ještě neudělal, může znovu požádat o dotaci na jeho nákup. Moravskoslezský kraj ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí vyhlásil v pořadí už třetí výzvu na výměnu kotlů.

V zatáčce na Bazalech se čelně střetla dvě auta

Ostrava – K dopravní nehodě dvou osobních automobilů došlo ve středu krátce před 16. hodinou v Českobratrské ulici ve Slezské Ostravě.

Lidem na Ostravsku se ulevilo od prachu. Radost je ale předčasná

Ostrava - Podle žebříčku, který sestavuje sdružení Arnika, velcí znečišťovatelé vypustili vloni do ozvduší o desítky tun prachu méně, u některých firem ale zaznamenali nárůst

Chodník v Mariánkách je jako po výbuchu. Dočká se opravy?

Ostrava - Je v tak dezolátním stavu, že hrozí nebezpečí úrazu, upozornila na chodník v ulici 28. října poblíž zastávky Prostorná čtenářka. A druhým dechem dodala: Prý se s tím nedá nic dělat!

AKTUALIZOVÁNO

Pohřeb olašského krále skončil. Jan Lipa je pohřben v rodinné hrobce

Ostrava /VIDEO, FOTOGALERIE/ - V Ostravě se dnes konal pohřeb olašského krále Jana Lipy. Jeho průběh sledovali i redaktoři Deníku.

Na pohřeb olašského krále se sjedou stovky Romů nejen z Česka, ale i Evropy

Ostrava - Celou noc probděli a vzpomínali na svého krále Jana Lipu. Ostravští olašští Romové se chystají na Lipův pohřeb.

Mohutné borovice trápí sousedy už patnáct let. Majitelka je pokácet nechce

Ostrava, Stará Ves nad Ondřejnicí - Že se sousedské soužití v obcích může proměnit v táhlý konflikt a zničit jinak dobré vztahy, dokazuje spor mezi Jiřím Trčkou a Jaroslavou Halaštovou ze Staré Vsi nad Ondřejnicí. Problémem jsou vzrostlé borovice.

Ostrava si pronajala auto, které bude měřit znečištění ovzduší

Ostrava - Speciální automobil, který dokáže změřit, kolik prachu je v ovzduší a odkud pochází, bude v následujících měsících jezdit po Ostravě. Město si automobil pronajalo od Zdravotního ústavu.

AKTUALIZOVÁNO

Palas končí. Kdo ho nahradí? V kraji se volí také tři noví senátoři

Ostrava /JAK A PROČ VOLIT, ANKETA/ - Úderem dnešní druhé hodiny odpolední se otevřely volební místnosti a lidé začali volit nové zastupitelstvo Moravskoslezského kraje. Už teď je jasné, že příští čtyři roky budeme mít nového hejtmana.

Je příliš klikatá, komentují lidé novou cyklostezku v Komenského sadech

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Nové cyklostezky v Komenského sadech ještě nezačaly sloužit svému účelu a už budí velké rozpaky. Lidem se nezdá, že jedna z tras je zbytečně klikatá a druhou může spláchnout velká voda. Proč tomu tak je?

Úklidové firmy v Ostravě? Pomoc nabízí nejen hospodyně, ale i hodinoví manželé

Ostrava /TÉMA/ - Úklid po řemeslnících, vánoční úklid nebo mytí oken. To jsou případy, kdy si lidé nejčastěji volají na pomoc úklidové firmy. Vymalovat, vyměnit zásuvku, smontovat police nebo třeba položit obklady v koupelně. To je jen zlomek prací, které nabízejí takzvaní hodinoví manželé.

Rána na krku se Plaváčkovi zahojila. V útulku zatím zůstane

Ostrava - Fotografie zuboženého psa, kterého vodáci našli v srpnu přivázaného u stromu, vyvolaly v mnohých Ostravanech lítost. Pes měl obojek vrostlý do kůže. Byl vyhladovělý.

Ministr životního prostředí? Už na nás nemyslí, ozývají se hlasy z regionu

Ostrava - V zimě sem jezdil každý měsíc, teď se některým lidem zdá, že na Moravskoslezský kraj ministr životního prostředí Tomáš Chalupa zase zapomněl. Proč už nejezdí na pravidelné schůzky, které sliboval?

Komunitní centrum pro postižené: datum otevření nadále nejasné

Ostrava - Stavba komunitního centra v Hulvákách, které má sloužit těžce postiženým, má podle vedení Ostravy nedostatky. Hrozí tak, že ji město nepřevezme. Stavební firma Alpine Bau CZ ale tvrdí, že je vše v pořádku.

Tramvaje už zastavují u Nové Karoliny

Ostrava - Řidičům projíždějícím centrem Ostravy se ulevilo. V neděli skončila několikaměsíční uzávěra, kterou způsobila výstavba tramvajových zastávek u Nové Karoliny.

OBRAZEM: V zoo se loučili s hrochem Hubertem

Ostrava - Mladý sameček hrocha obojživelného Hubert, který se v ostravské zoologické zahradě narodil 20. července 2010, stráví v Ostravě už jen pár týdnů.

Zaměstnanecké ubytovny v Ostravě postupně mizí

Ostrava /DENÍK ZAJÍMALO/ - Lidé dnes čím dál častěji musí za prací cestovat. Bydlení mohou hledat třeba ve firemních ubytovnách. Deník zjišťoval, které ostravské podniky tuto možnost nabízí.

AKTUALIZOVÁNO

Hospitalizovaný muž nebyl otrávený alkoholem

Ostrava - Nemocnice v Ostravě přijala v sobotu ráno pacienta, u kterého rozbory ukázaly přítomnost metanolu v krvi. Muž kvůli svému stavu nebyl schopen komunikovat. 

Stodolní ulice: jaká byla páteční noc bez prohibice?

Ostrava - Prodáváme tvrdý alkohol – vodku i rum. Tyto nápisy se v pátek večer objevily i na dveřích některých barů v ostravské Stodolní ulici. Zmírnění prohibice provozovatelé barů vítají. Hosté jsou zatím opatrní.

Ostrava už vytipovala rodiny k začlenění

Ostrava - Město vybraným rodinám nabídne například i kvalitnější bydlení.

Váháte, zda máte doma kvalitní alkohol? Otestují vám ho na 3 místech v kraji

Ostrava - Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava ale příjem vzorků dočasně pozastavila. Byla jimi doslova zahlcena. Patnáct let stará pálenka. I tu chtějí lidé otestovat na metanol.

Vedení opavské firmy: S jedovatým lihem nemáme nic společného

Opava - Smrtící směs byla vyrobena v Moravskoslezském kraji, kde konkrétně, zatím kriminalisté neprozradili. Spekuluje se o tom, že metanol se šířil z Opavy, ze skladu místní firmy Fros ZPS.

AKTUALIZUJEME

Pitva potvrdila otravu i u dalšího zemřelého. Obětí v ČR je celkem 26

Ostrava, Havířov - Aféra s jedovatým alkoholem si vyžádala další lidský život. V pondělí ráno zemřel v havířovské nemocnici 55letý muž, který byl hospitalizován už v pondělí 3. září. V úterý pitva potvrdila otravu u šedesátiletého muže, který zemřel v ostravském bytě.

Laguny: kdo dokončí likvidaci? Výběrové řízení se zpozdilo

Ostrava - Kolik bude stát likvidace zbytku kalů v poslední ostravské laguně a kdo ji vyčistí? To zatím nikdo netuší. Výběrové řízení na novou firmu, která má Ostravu zbavit zápachu z lagun, se zpozdilo.

Ostrava bude za lepší ovzduší bojovat společně s polskými Katovicemi

Ostrava - Ostrava se domluvila s polskými Katovicemi na spolupráci v boji za lepší ovzduší. Významná část znečištění k nám totiž přichází z Polska.

AKTUALIZOVÁNO

Kauza metanol: policisté mají třiadvacet zadržených, otrávených přibývá

Ostrava – Moravskoslezští policisté už v souvislosti s otravami metanolem zadrželi třiadvacet lidí, z toho čtyři ženy. Obviněno bylo šestnáct lidí, u jedenácti z nich soud rozhodl o vzetí do vazby. Bohužel, stále přibývá i otrávených lidí.

Přednádraží je bez proudu. Voda teče jen z jediného kohoutku

Ostrava – V romském ghettu v Přednádraží by už nikdo neměl být. Kvůli špatnému stavu domů, nefungující kanalizaci a špatným hygienickým podmínkám úředníci zhruba před měsícem nařídili vystěhování lokality.

Ostrava se zazelená. Stromy pomohou vyčistit ovzduší

Ostrava - Až o šedesát tun ročně by se měla snížit prašnost v místech, kde se město chystá vysadit novou zeleň. Plocha nově vzniklé zeleně bude zabírat území zhruba 57 fotbalových hřišť.

Metylalkohol: v ostravské nemocnici leží další otrávený

Ostrava – Počet obětí jedovatého metanolu se v Moravskoslezském kraji zvýšil na třináct. Pitva potvrdila, že na otravu zemřela i jednasedmde­sátiletá žena z Opavska, která byla o víkendu nalezena v bezvědomí v jejím bytě.

OBRAZEM: Laboratoře v kraji jedou na plný výkon

Ostrava, Frýdek-Místek - Jedna laboratoř vyhodnocuje vzorky na přítomnost metanolu v krvi, druhá na jeho přítomnost v alkoholu. Obě jedou na plné obrátky. 

AKTUALIZOVÁNO

Kraj má další případy otravy metanolem. Všechny nekončí jen tragicky

Ostrava –  Metylalkohol si v Moravskoslezském kraji vybral už dvanáct obětí. Dalších devatenáct zůstává v nemocnicích. Někteří jsou stále v kritickém stavu. Dva muži, které v uplynulých dvou dnech propustili z ostravské městské nemocnice, měli štěstí. Přežili bez trvalých následků.

OBRAZEM: Místo kořalky vystavili v baru na Stodolní mléko

Ostrava – Láhve s tvrdým alkoholem zmizely po nařízení vlády také z barů ve Stodolní ulici. V podniku Bar Bar vyřešili prohibici po svém. Místo láhví s alkoholem vystavili krabicové mléko.

Poslední ostrov prohibice, Norsko, poskytlo Ostravě lék i zkušenosti

Ostrava, Oslo /FOTOGALERIE/ – Kdo v norském Oslu dostane chuť na vodku, musí do specializovaného obchodu a jen v určené hodiny. Poté, co u přepážky za jedinou láhev zaplatí v přepočtu více než tisícikorunu, vyjde ven s taštičkou, podle které každý pozná, že uvnitř jsou lihoviny.

Zpětné kontroly pitev neodhalily další případy otravy metylem

Ostrava /ROZHOVOR/ - Patologové zpětně prověřili pitvy 155 zemřelých v Moravskoslezském kraji. Další úmrtí související s otravou metylalkoholem neodhalili. Igor Dvořáček, přednosta Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, říká: Vlna otrav propukla až v září

Firemních školek rychle přibývá, jejich obliba roste

Ostrava - Například ve vítkovické nemocnici se firemní školka u zdravotníků ujala. Zatímco oni se starají o pacienty, jejich děti jsou ve firemní školce. 

AKTUALIZOVÁNO

V Ostravě zemřela i zřejmě devatenáctá oběť jedovatého alkoholu

Ostrava /REKAPITULACE UDÁLOSTÍ/ –  Bezvládného muže, který se mohl otrávit jedovatým metylakoholem, našli ve čtvrtek odpoledne lidé procházející po Novinářské ulici v Ostravě. Přivolaní záchranáři mu již nemohli pomoci.

AKTUALIZOVÁNO

Obavy panují i v Ostravě. Lidé přestávají pít tvrdý alkohol

Ostrava – Obětí metylalkoholu přibývá. Obavy z otráveného alkoholu rostou i na Ostravsku. „Někteří lidé chtějí vidět láhve, aby měli jistotu, že pijí originál," říká barmanka z Ostravy.

Otrava metylalkoholem? V Ostravě v minulosti jen zřídka

Ostrava - Případů otrav metylalkoholem přibývá nejen na Ostravsku. Podle ostravských lékařů člověk nemá šanci poznat, že se napil jedovatého alkoholu.

Ostravská zoo přišla o lvici, s levharticí se chce pokusit o zázrak

Ostrava – Samice lva indického Asha v úterý opustila ostravskou zoologickou zahradu. Novým domovem jí nyní bude francouzské Nesles.

Jak se daří budoucí mámě, slonici Vishesh?

Ostrava – V pavilonu slonů ostravské zoo vládne pohoda. Mládě Rashmi stále přibývá na váze a dobře se daří i březí slonici Vishesh. Podle mluvčí zoo Šárky Kalouskové má stejný režim jako ostatní sloni.

Sociolog: U nás se stalo zvykem stavět supermarkety v centru

Ostrava /DENÍK ZAJÍMALO/ - Město nebo vesnice? Deník zjišťoval, jak se žije lidem ve městech a naopak v malých obcích ve našem okrese.

Ostravské obvody vozí seniory na zajímavé výlety

Ostrava - Podívat se na zajímavá místa a strávit čas se svými vrstevníky. To ostravským seniorům umožňují jednotlivé obvody, které pořádají pravidelné výlety za nízké ceny.

Stále více důchodců v Ostravě se topí v dluzích. Důvodem jsou často jejich děti

Ostrava - Seniorů, kteří se dostanou do dluhové pasti, v Ostravě výrazně přibývá. Půjčují si pro své děti nebo naletí podvodníkům, kteří jim naslibují různé výhody.

Nájemní bydlení v Ostravě? Zájem roste! RPG nabízí program pro studenty

Ostrava - Koupit, nebo pronajmout? Stále více lidí volí v Ostravě při výběru bytu druhou možnost. Podle realitních makléřů mladí nemají peníze, podle sociologa Jana Kellera se nechtějí koupí bytů zbytečně vázat.

OBRAZEM: Fotbalista Baníku Svěrkoš podpořil malé pacienty

Ostrava -  Ne všechny děti si mohou užívat poslední dny prázdnin s kamarády, a musejí trávit dny volna na nemocničním lůžku. 

Co si obouvají lidé na Ostravsku? Podívejte se!

Ostrava /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Nevhodné boty mohou nejen za špatný vzhled nohou, ale i za bolesti zad nebo krční páteře. Deník zjišťoval, zda lidé na Ostravsku nosí vhodné obutí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT