VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ

Tereza Krumpholzová / Moravskoslezský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nový přírůstek Na statku: telátko dahome

Ostrava – Obyvatelem ostravské zoo je teprve několik dní, návštěvníci si jej už ale mohou prohlédnout. Řeč je o telátku, které před několika dny porodila samice zakrslého plemene tura domácího dahome. 

Stacionář ve Svinově vznikl díky pomoci jednoho z rodičů

Ostrava - Klienti najdou uplatnění v charitativním obchodě Žebřík, kde pomáhají s prodejem.

Zima neustupuje. Lidi trápí opakované virózy

Ostrava - Zatímco s příchodem jara obvykle v lékárnách stoupne poptávka po tabletkách na alergii, letos lidé v Ostravě stále shánějí léky proti kašli či teplotě. Kvůli dlouhé zimě mnozí stonají už poněkolikáté.

Majáles se blíží. Stěhuje se do Dolní oblasti Vítkovic

Ostrava - Oslava jara a studentského života. To je Majáles, který pořádají společně Ostravská univerzita a VŠB Technická univerzita Ostrava. Letos se návštěvníci dočkají velké změny. Majáles se z prostor Černé louky a Slezskoostravského hradu stěhuje do Dolní oblasti Vítkovic.

Se psem v nemocnici? Už rok je to možné

Ostrava - Od 1. dubna 2012 vešel v platnost zákon, který lidem s tělesným a zrakovým postižením umožňuje mít u sebe svého asistenčního psa i v případě hospitalizace. První dojmy ostravských nemocnic byly značně rozpačité.

TÉMA DENÍKU: Mingles chtějí vztah bez závazků

Ostrava - Spolu, ale přesto sami. Tak by se dal jednoduše vyjádřit vzal lidí, kteří se rozhodli žít takzvaně mingles.

Pálenice, v jejímž destilátu hygiena našla více škodlivin, pokračuje v provozu

Ostrava - Pěstitelská pálenice Fakr v Ostravě-Radvanicích pokračuje ve své činnosti. Jablečný a hruškový destilát z této pálenice měl přitom podle informací krajské hygienické stanice obsahovat látky používané k denaturaci lihu, které nejsou přirozenou součástí lihovin.

Zimo, už tě bylo dost! Kazíš lidem náladu

Ostrava - Přestože už máme téměř týden v kalendáři jaro, počasí je stále typicky zimní. A to mnohým lidem kazí náladu. Cítí se podráždění a unavení. Meteorologové zatím dobré zprávy nemají.

Farmářské trhy: letos přibudou nové u Karoliny

Ostrava - Zelenina i ovoce od domácích pěstitelů, uzeniny, čerstvá vejce nebo také ryby či různé druhy koření. Lidé si je oblíbili a farmářské trhy se tak v Ostravě pomalu stávají tradicí.

AKTUALIZOVÁNO

AKTUALIZOVÁNO: Fenomén Stodolní: podaří se ho oživit?

Ostrava - Živá hudba nebo divadelní představení. Město i centrální obvod uvažují, jak vrátit lesk Stodolní ulici.  „V prvé řadě musíme vyřešit bezpečnost," říká Dalibor Mouka, místostarosta Moravské Ostravy a Přívozu.

Nebezpečná silnice: místo svodidel bude chodník

Ostrava - „Když prší a je mokro, nehody jsou tady takřka na denním pořádku," napsala přesně před rokem redakci Deníku Andrea Fajčáková z Nové Vsi. Na mysli měla část silnice v ulici U Hrůbků. Obavy o svou bezpečnost měli také v nedalekém zahradnictví střední zahradnické školy.

Spor s developerem má vést obvod. Opozice je proti

Ostrava - Pokud dojde k soudnímu sporu se společností Amádeus Real, která měla v Ostravě stavět obchodní centrum, a teď chce po městě peníze za zmařenou investici, povede jej centrální městský obvod. Tak se vyjádřili představitelé města s tím, že Moravské Ostravě a Přívozu předají veškeré písemnosti, které obvod požadoval.

Podomní prodejci mají už i v Ostravě smůlu. Město je zakázalo

Ostrava - Už žádní otravní prodejci „výhodných" telefonních tarifů ani stánky s ponožkami hyzdící ulice. Město schválilo nový tržní řád, který zakazuje podomní, pochůzkový a omezuje i stánkový prodej.

Slučování vysokých škol ohroženo. „Báňská" je proti

Ostrava - „Spojení škol v této chvíli nepovažuji za nutné," oznámil včera rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák. Jeho názor ale nesdílí rektor Ostravské univerzity. „Jsem přesvědčen, že školy by se měly spojit," konstatoval.

OBRAZEM: Kino Luna už opět promítá

Ostrava - Stará, nevyhovující sedadla nahradila moderní a pohodlnější, úpravou prošly i podlahy a osvětlení a nový vzhled dostala také pokladna. Tak vypadá zábřežské kino Luna po první fázi rekonstrukce. Po třech týdnech se tady také znovu začalo promítat.

Terminál Hranečník: začala stavba rondelu

Ostrava /MAPA/ - Jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů ve městě, kde se budou setkávat tramvajové, autobusové a nově i trolejbusové linky. Tak má vypadat terminál Hranečník. První etapa budování kruhového objezdu poblíž Slezskoostravské radnice už začala.

Vybrali si život s Bohem: Jeden je farář, druhý voják z povolání

Ostrava /DENÍK PŘEDSTAVUJE/ - Přestože oba se k víře v Boha dostali jinak, významně ovlivnila jejich život.  Farář Václav Tomiczek v katolické rodině vyrůstal a už na gymnáziu začínal vidět obrysy toho, čemu se chce v životě věnovat. Šestatřicetiletý Zdeněk Uher měl úplně jiné plány.  

Školní obědy jsou přesolené a obsahují nadměrné množství bílkovin

Ostrava - Zbruf nebo dětský guláš, alias krupicová kaše. Tomu, co se občas objeví na jídelních lístcích ve školních jídelnách, se nestačí divit mnozí rodiče. Hygieniky více než názvy jídel zajímalo, co obsahují.

Změna: ZŠ Kounicova přežije i další školní rok

Ostrava - Sloučení Základní školy Kounicova a Základní školy Generála Píky je odloženo. Obvod počká na to, kolik žáků v září nastoupí.

OBRAZEM: OxyBox na Masarykově náměstí "čistí" vzduch

Ostrava - Projekt OxyBox představují od středečních dopoledních hodin studenti na Masarykově náměstí v Ostravě. Jde o speciální stan, ve kterém jsou umístěny čističky vzduchu.

Téměř tři stovky „marodů" v kraji přišly o peníze

Ostrava, Praha - Více než 150 tisíc kontrol zaměřených na dodržování nemocenské provedli během loňského roku pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení.

Ostravská zoo chystá nové safari. Podívejte se!

Ostrava /VIZUALIZACE/ - Zvířata volně se pohybující v přírodních výbězích, kterými mohou návštěvníci projíždět vláčky. Tak by měla vypadat nová atrakce v ostravské zoo safari asijských kopytníků.

Děti s IQ nad 130 mají v Ostravě svůj klub

Ostrava - Ještě si neuměl zavázat ani tkaničky, ale už zvládl číst jednoduché pohádky a základy psaní. V mateřské škole vynikal nad ostatními svou rozsáhlou slovní zásobou a do školy šel o rok dříve, tedy už v pěti letech. 

Mají strach ze souseda. Možností, jak pomoci, moc není

Ostrava - Smrt teprve roční Andrejky v domě ve Frýdku-Místku, výbuch v havířovském činžáku před pěti lety a teď i exploze ve Frenštátě pod Radhoštěm. Všechny tyto smutné události mají jedno společné. Mají je na svědomí sousedé.

Miliardy na ekologická opatření pro znečišťovatele. Jsou už na cestě?

Ostrava - Pět miliard na zlepšení ovzduší na Ostravsku, konkrétně na ekologická opatření pro největší znečišťovatele, slíbil loni ministr životního prostředí. Přihlášeno je přes třicet projektů.

Nový přístroj odhalí metanol i přes uzavřenou láhev

Ostrava – Od doby, kdy se v Moravskoslezském kraji objevil první případ otravy metanolem, už uplynulo déle než půl roku. Policisté ale stále pokračují ve vyšetřování a také s kontrolami lahví alkoholu, zda se v některých smrtelný jed nenachází. Od září otestovali už více než sedm tisíc vzorků alkoholu, což je časově velmi náročné. Vše by se ale mělo urychlit díky novému přístroji, který mají policisté k dispozici.

Čipování psů: město dá stovku

Ostrava /DENÍK SLEDUJE/ - Další změna provází vyhlášku o čipování psů. Veterinář městské policie nakonec nebude čipovat psy zdarma, místo toho Ostrava každému pejskaři přispěje na čip sto korun. Je to už finální opatření? A co chystají obvody?

Zamilovaní jsou dnes zváni do zoo za zvýhodněné vstupné

Ostrava - Ostravská zoologická zahrada připravila pro všechny zamilované páry k letošnímu svátku svatého Valentýna zajímavou akci. Zve všechny, kteří chtějí tento svátek zamilovaných oslavit netradičně, zítra k návštěvě svého areálu. Všem zamilovaným párům nabízí zvýhodněné vstupné a mimo jiné i speciální komentovanou prohlídku o partnerském soužití zvířat.

Stovky kol poputují za africkými školáky. Pomoci je naložit, může každý

Ostrava - Už za měsíc se budou moci školáci v africké Gambii vozit do školy na opravených a darovaných kolech. Ta k nim vyrazí z Ostravy už ve čtvrtek. 

První čtyři rodiny dostaly od města šanci na lepší život

Ostrava - Bydlení, práce a vzdělání. To v rámci projektu Sociální inkluze nabízí Ostrava lidem ze sociálně vyloučených lokalit. První rodiny dostaly v pondělí klíče od zrekonstruovaných bytů.

Nemocnice stále řeší, kdo zaplatí léčbu lidí otrávených metanolem

Ostrava - V březnu to bude půl roku, co Moravskoslezský kraj zasáhla vlna otrav metanolem. Zemřelo 17 lidí. Ti, kdo přežili, musí pravidelně docházet na kontroly k lékařům. Nemocnice mezitím stále řeší, kdo nákladnou léčbu zaplatí.

V centru Ostravy bude nový charitativní obchod

Ostrava - Udělat si radost a zároveň potěšit i jiné. To je smysl takzvaných charitativních obchodů. Jsou podobné second handům, ale s tím, že utracené peníze poslouží na dobrou věc. 

Ostrava: bez práce je přes čtyřiadvacet tisíc lidí

Ostrava - Obrovský nárůst počtu nezaměstnaných hlásí za leden krajská pobočka Úřadu práce v Ostravě. V evidenci je 24 207 lidí, což je nejvyšší počet od ledna roku 2007.

Černá louka: skončily Colours, teď i Majáles

Ostrava - Areály Ostravských výstav, tedy Černá louka či Slezskoostravský hrad, patřily vždy k nejnavštěvovanějším místům v Moravskoslezském kraji. V posledních letech však návštěvníků ubývá.

Na Masarykáči se na Valentýna budou lidé objímat zadarmo

Ostrava - Přesně sedm dní zbývá do Svátku svatého Valentýna. Přestože jde původně o americký svátek, rok od roku je populárnější i u nás. Pokud vás zrovna v tento den v šestnáct hodin nějaký kolemjdoucí na Masarykově náměstí jen tak obejme, nedivte se. Právě tady se totiž bude 14. února už podruhé konat akce s názvem Free Hugs, což v překladu znamená „objetí zdarma".

Také ostravské střední školy musí snižovat počty tříd

Ostrava - O jeden první ročník méně otevře od následujícího školního roku gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě. Jediná třída gymnázia zmizí také z Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia. Učitelé a žáci bojují za svá místa peticí.  

Novou stezku podél Ostravice zatopila po prvním tání voda

Ostrava - To, na co Deník upozorňoval již před třemi měsíci, se potvrdilo. Nová stezka pro pěší v Komenského sadech, vybudovaná v rámci jejich revitalizace, zmizela pod vodou s prvním táním. „Počítali jsme s tím," tvrdí ostravský magistrát.

Korupce a rozpočet už na prvním stupni. Co si o změnách osnov myslí učitelé?

Ostrava /ZAUJALO NÁS/ - Veřejná zakázka? To je zákaz, který platí pro všechny míní třeťáci z Ostravy. V budoucnu by jejich vrstevníci už na tuto otázku měli znát přesnější odpověď. Ministerstvo školství plánuje změny v osnovách. Co na ně říkají ostravští učitelé?

Ostravská zoo: vydry malé se dočkaly prvního mláděte

Ostrava - O svého prvního potomka se v těchto dnech začal starat pár vyder malých v ostravské zoo.

Ministr s námi nechce spolupracovat, tvrdí občanská sdružení

Ostrava - V Ostravě žijí, pracují či studují a není jim lhostejný stav zdejšího ovzduší. Členové občanských sdružení, která se snaží tlačit na úřady a bojovat za lepší vzduch, míní, že ministerstvo životního prostředí s nimi nespolupracuje.

Bude obraz prezidenta Zemana viset na ostravských radnicích?

Ostrava - Jméno nového prezidenta Česká republiky už je známo. V historicky první přímé volbě lidé zvolili Miloše Zemana. Bude jeho zarámovaná fotografie viset v kancelářích ostravských starostů?

V Komenského sadech přibude padesát odpadkových košů

Ostrava - Komenského sady jsou zeleným srdcem v centru Ostravy. Lidé sem chodí sportovat, relaxovat, ale také venčit psy. Některým pejskařům vadí, že v parku je jen málo odpadkových košů, a sáčky se psími exkrementy tak musejí s sebou nosit dlouhé minuty.

PREZIDENTSKÉ ULICE: Komu dají hlas obyvatelé Zemanské a Knížecí?

Ostrava - Lidé ve druhém kole prezidentských voleb budou volit podle různých kritérií. Někteří dají na prezidentské debaty, jiní na sympatie. Jak to vidí s volbou hlavy státu obyvatelé ostravských ulic Zemanské v Muglinově a Knížecí v Nové Vsi?

Zástupkyně ombudsmana: Pro ovzduší se dá udělat více

Ostrava - Mnohá opatření, která mají v Ostravě zlepšit stav ovzduší, jsou podle zástupkyně ombudsmana Jitky Seitlové jen záměr. Ale nikdy nezačala platit.

Prázdniny na horách. „Máme plno," zní z většiny hotelů

Ostrava /ANKETA/ - Kdo si na poslední chvíli rozmyslel, že by chtěl strávit jarní prázdniny na horách, může mít problém s hledáním ubytování. Většina hotelů v Beskydech i v Jeseníkách hlásí, že jsou obsazené.

Je na vozíku a chce cestovat. Je to problém?

Ostrava – Poznávací zájezd do Říma nebo do Paříže. Cestovní kanceláře v Ostravě jich nabízejí spoustu. Co když je ale člověk na vozíku? Má šanci se na takový zájezd také dostat?

OBRAZEM: Karel Schwarzenberg přijel za voliči do Ostravy

Ostrava – Sbírat body do druhého kola prezidentské volby, které proběhne už z týdne, přijel v sobotu do Ostravy jeden z kandidátů, Karel Schwarzenberg. Se svými voliči i těmi, kteří se teprve rozhodují, komu dají svůj hlas, se setkal v Librexu.

V Ostravě se soutěžilo ve vázání uzlů

Ostrava /FOTOGALERIE/ – Uvázat co nejrychleji šest základních uzlů – lodní smyčku kolem kůlu, ambulanční, škotový, rybářský, zkracovačku – ovčí nožku a dračí smyčku kolem pasu. To byl úkol, který museli zvládnout účastníci soutěže Uzlařská regata v Ostravě, která je považována za neformální mistrovství ČR.

Čtyřmetrová krajta utekla v sobotu ráno svému majiteli. Chytit ji museli hasiči

Ostrava – Čtyřmetrového hada, krajtu písmenkovou, která v sobotu ráno utekla majiteli, museli odchytit ostravští hasiči. Při odchodu z bytu zapomněl zkušený chovatel z Poruby hadovi dovřít posuvné dveře terária.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT