VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TEREZA PINTÉROVÁ

Tereza  Pintérová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ostravské obvody se o poštu starat nechtějí

V Ostravě je téměř šedesát poštovních poboček, některé z nich by se v příštích deseti letech mohly dostat do správy obcí, obvodů nebo soukromníků. Námi oslovené obvody ale o provozování pošty nestojí.

Vysoké školy v kraji letos nabízejí nové zajímavé studijní obory

Vloni univerzity zkvalitňovaly stávající výuku, letos vytvářejí nové specializované studijní programy.

Přednáška Zvířata v souhvězdích potěší amatérské astrology

Z oblohy poseté zářivými hvězdami lidská fantazie vytvořila obrazy bájných bytostí a předmětů, které byly pro lidstvo významné či zajímavé.

Státní maturita: největším strašákem studentů je matematika

Ostrava - Propiska přinášející štěstí, druhá záložní, kdyby ta první dopsala, hodinky na zápěstí, upocené dlaně středoškoláků a arch papíru se zadáním. Tak vypadají tento týden lavice ve středních školách a gymnáziích.

Kriminalisté dopadli žháře, který zapálil auto v Porubě

Podezřelý 31letý muž, který měl na začátku dubna zapálit zaparkovaný automobil značky BMW v Ostravě-Porubě, skončil v těchto dnech v rukou ostravských kriminalistů. 

Muž, který ubližuje ženám, si za druhý pokus o vraždu odsedí 19 let

Krajský soud v Ostravě dnes poslal do vězení šedesátiletého Bedřicha Spurného, který se na podzim pokusil zavraždit svou družku. V posledních dvaceti letech je to podruhé, co půjde do vězení za násilí vůči ženám.

Dnešní Majáles pojme až 20 tisíc lidí. MHD v Ostravě proto posílí

Veronika Snopková, prezidentka Stavovské unie studentů, v rozhovoru pro Deník říká: Majáles pojme letos až dvacet tisíc lidí. Dopravní podnik Ostrava proto posílí dopravu na vybraných linkách městské hromadné dopravy.

OBRAZEM: Legální graffiti ozdobily Důl Jindřich

Po několika letech se rozhodli pouliční umělci přemalovat plošně celý plot areálu bývalého Dolu Jindřich v Nádražní ulici.

Běžci spojili síly s handicapovanými pro dobrou věc

V nově vybudovaném in-line areálu U cementárny v Ostravě-Vítkovicích se o víkendu uskutečnil první ročník benefičního běhu Run&Roll.

Vstupní ulice do centra Ostravy: oprava odložena, chybí peníze

Dlouho očekávaná rekonstrukce ulice 28. října, která měla začít už tento měsíc, se však opět posunula.

Obcí projede až tisíc kamionů denně. Průměrná rychlost: 75 km/h

/ROZHOVOR/ Klimkovicemi denně projede až tisíc kamionů. Ve slabší dny se jich na místní komunikaci pohybuje v obou směrech „jen" šest set. Starosta Klimkovic Zdeněk Husťák v rozhovoru pro Deník říká: Usilujeme o pořízení unikátního zařízení, které bude pokuty přímo vydávat.

Porubská Hlavní třída patřila sportovcům

Po zimní pauze se porubská Hlavní třída se v pátek opět otevřela in-line bruslařům, které v sobotu dopoledne nahradili cyklisté.

Žena si myslela, že ji zloději okradli, peněženku však nechala u lékaře

Oznámení o krádeži peněženky s financemi, doklady a kreditní kartou podala policistům v uplynulých dnech sedmačtyřicetileté žena. Myslela si, že ji neznámý zloděj peněženku ukradl z kabelky na benzince, když telefonovala a nechala vůz odemčený.

Majáles: už za 6 dní to propukne

Ostrava Majáles je jedna z nejvýznamnějších akcí tohoto kraje a krajského města. Proto je patřičně a s velkým předstihem Stavovskou unií studentů i připravován.

Jednokolejka na Nádražní: Kudy na Stodolní? Tramvaje u ní nezastavují

/DENÍK SLEDUJE, FOTOGALERIE/ Jednokolejka: střídání tramvají zdržuje jízdu po opravované Nádražní o několik minut. Provoz v centru Ostravy ale doslova každý den přináší nové zkušenosti. 

Truhlíkářská sezona je opět tu! Druhý ročník přichází s novinkami

Jaro je tady a s ním i nová sezona Ostravských Truhlíků 2015.

Rekonstrukce Nádražní začala: První den zmatek. Co bude následovat?

/DENÍK SLEDUJE/ Rekonstrukce dopravní tepny v centru Ostravy začala. Řidiči se v první den oprav potýkali s nedostatečným značením a místní podnikatelé s úbytkem zákazníků.

Zoo Ostrava: sbírka doposud vynesla tři sta tisíc korun

Je tomu rok, co ostravská zoo vyhlásila veřejnou sbírku, jejíž čistý finanční výtěžek poskytne berlínskému institutu na výzkum nemocí slonů.

Dopravní podnik zve k projížďce historickým vozem

U příležitosti Dne památek a sídel pojede v sobotu 18. dubna k Dolu Michal historický trolejbus.

Rekonstrukce ulice Nádražní: na šampionát objízdnými trasami

Společnost Nádražní, sestávající z firem Staspo a Strabag, staveniště od investora převezme v tomto týdnu a obratem začne s přípravnými pracemi pro zjednokolejnění tramvajové trati.

Trafik v Ostravě ubývá. Prodej cigaret už je neuživí

Kioskům prodávajícím stále dražší kuřivo zvoní umíráček. Mizí především ty v obcích a v okrajových částech města. Zdražování cigaret se ani v příštích letech jen tak nezastaví.

Policisté vyhlásili výtvarnou soutěž pro děti

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti. Vítěze policisté odmění publikací Policejní pohádky, omalovánkami, pastelkami a pexesem.

Velikonoční pondělí v Ostravě: Nejhorší jsou ti s jalovci

Koledníci s karabáči, jalovci a voňavkami se na velikonoční pondělí vydali na šmigrust. Nezaskočilo je ani pravé aprílové počasí doprovázené sněžením, deštěm i slunečními paprsky.

Městský útulek: město Ostrava už má odborný posudek

/DENÍK SLEDUJE/ Magistrát města Ostravy včera obdržel posudek znalce, na jehož vypracování čekalo vedení města měsíc.

Oprava Nádražní v centru: omezení provozu i rušení parkovacích míst

/OBJÍZDNÉ TRASY/ Zatím stále není jisté, kdy rekonstrukce začne. Investor už však zveřejnil objízdné trasy. Obvod přislíbil podporu drobným živnostníkům v ulici.

Moderní elektronické tabule na zastávkách v Ostravě? Už letos

Na více než sedmi desítkách ostravských zastávek MHD vzniknou do konce roku moderní elektronické tabule. Umí poskytovat informace o aktuální dopravě a zrychlí tím pohyb po městě.

Velikonoční jarmarky v Ostravě: na Kuřím rynku lákají na zelené pivo

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky zve širokou veřejnost na Radniční velikonoční jarmark, který se bude konat v úterý 31. března od 14 do 17 hodin na Stojanově náměstí. Centrum kultury a vzdělávání centrálního městského obvodu pořádá od středy 1. do pátku 3. dubna na Jiráskově náměstí velikonoční jarmark.

OHLÉDNUTÍ: Víkend v Ostravě patřil Velikonocím a tmě

Nejen američtí vojáci patřili k víkendovému dění v Ostravě. Památky a významná místa v sobotu na hodinu potemněly. Slezskoostravský hrad ožil velikonočním jarmarkem.

Policejní prezident vyznamenal dlouholeté policisty

Medaili Za věrnost si z rukou ostravského policejného ředitele převzali v uplynulých dnech policisté a kriminalisté za dobrou práci, kterou už desítky let pro policii vykonávají.

Majáles Ostrava se nezadržitelně blíží

V Dolní oblasti Vítkovic se bude ve středu 29. dubna konat 21. ročník ostravského studentského festivalu Majáles. Kromě osmi scén s různými hudebními styly je na programu akce i divadelně-filmově-literární doprovod a sportovní aktivity.

V Ostravě se k vojenskému konvoji přidají motorkáři

Jeden ze tří konvojů americké armády, které projedou v neděli a pondělí Českem, překročí hranice naší země zítra v dopoledních hodinách v Bohumíně. Američtí vojáci projedou Moravskoslezský kraj po dálnici a přespí ve Vyškově v areálu Vojenské akademie.

Zoo Ostrava otevírá Pavilon evoluce. Podívejte se, co dalšího chystá

/TÉMA, FOTOGALERIE/ Největší a nejdražší stavba ve více než šedesátileté historii Zoo Ostrava uvítá veřejnost už ve čtvrtek 2. dubna. U této příležitosti jsme se rozhodli připomenout všechny projekty, které ostravská zoologická zahrada připravuje. Jejich realizace je však zatím v nedohlednu.

Karneval chutí na Černé louce se letos zaměří na veřejnost

Pestrá nabídka dobrého jídla a pití, ochutnávky, košty, degustační menu, kulinářské show a různé gastronomické lahůdky potěší všechny labužníky od 24. do 26. dubna na výstavišti Černá louka.

Yogurt pomáhá cizincům zabydlet se v Ostravě

/DENÍK ZAUJALO/ Nejen velké průmyslové a IT podniky, ale také kvalitní ostravská kultura zapříčiňuje čím dál větší příliv cizinců, kteří nepřijíždějí jen na krátkodobé turistické a pracovní návštěvy, ale v Ostravě žijí. Nyní mají i svůj časopis.

Čtvrtek patří pohádkám: policisté budou číst dětem

Úderem 10. hodiny se dnes krajem rozezní Policejní pohádky. Akci s názvem Policisté čtou Policejní pohádky podpořila všechna krajská ředitelství.

Nádražní ulice: rekonstrukce začne už za několik týdnů

Opravy dopravní tepny v centru města, které zasáhnou do života tisíců Ostravanů, ale i květnových návštěvníků hokejového šampionátu, by měly začít v dubnu. Lidé, kteří v ulici podnikají, si stěžují na nedostatek informací.

S teplými dny přibývá sportujících lidí, které obtěžují volně pobíhající psi

Jedním příkladem za všechny jsou hlavně psi pronásledující cyklisty na kole. Deník zjišťoval, kde mohou pejskaři v Ostravě nechat své mazlíčky volně pobíhat.

Ostrava rube další majáles

Pod heslem Ostrava rube vznikne v Dolní oblasti Vítkovic osm scén s různými hudebními styly.

Jaro v zoo: nový vstup a komentované krmení

Návštěvníci ostravské zoo již mohou do areálu konečně vejít přes novou bránu. Opravuje se parkoviště.

Zelené projekty města: Ostrava už dávno není jenom černá

Poslední z pásma takzvaných zelených projektů upraví vegetaci v městských parcích a podél lesních cest na území Ostravy.

AKTUALIZOVÁNO

Babiš si v Ostravě prohlédl poškozené dálniční mosty na D47

S opravou dalničních přivaděčů se začne až po skončení MS v ledním hokeji. Mosty by měly začít fungovat bez omezení během letních prázdnin.

Platby kartou na radnicích v Ostravě? Většinou ano

Mnohé radnice ostravských městských obvodů včetně magistrátu se mohou pochlubit možností bezhotovostního placení. Koncem letošního roku by se k nim měla přidat i Česká pošta.

Chceme, aby lidé více cestovali, tvrdí autoři ojedinělého projektu

Internetová stránka TomorrowMagic je pomocník k vyhledání ideální dovolené. Protože oba vysokoškoláci Lukáš Řezanina i Michal Dombrovský v době, kdy studovali v zahraničí, hodně cestovali po Evropě, přišli na to, kolik je s tím spojených problémů.

Do Ostravy dorazil Salomon. Výkonem zastíní i Anselm

V Národním superpočítačovém centru IT4Innovations v Ostravě-Porubě sestavují zařízení, které svým výkonem zastíní i dosavadní superpočítač Anselm.

Obvody: Smetáváme z cest sůl, ne strusku. Na prašnosti se nepodílíme

Úklid po zimě začal. Ve velkých obvodech přes zimu nepoužívali k posypu klasickou strusku, ale sůl. Díky tomu se lidé nemusí obávat vyšší prašnosti

Krajští zastupitelé navrhují změny zákona o silničním provozu

Kraj usiluje například o to, aby měl policista pravomoc na místě zabavovat řidičské průkazy za překročení rychlosti nebo aby při rozhodování o udělení sociální dávky byla více brána v potaz individuální situace žadatele.

Smlouvy s radnicí? Můžete se podívat, kdo za nimi stojí

Město Ostrava se rozhodlo zveřejňovat všechny uzavřené smlouvy. Velké ostravské obvody drží krok se současným trendem transparentní radnice, ale těm menším toto rozhodnutí radost nedělá.

Kariéra Plus: nabízí stáže, brigády nebo práci pro studenty

Chystá se v pořadí už osmý ročník největšího veletrhu pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji. Studentům a absolventům se představí stovka zaměstnavatelů.

Hasiči na konci týdne otevřou dveře veřejnosti

Celorepublikový Den požární bezpečnosti byl i letos vyhlášen na pátek 13. března.

DPO staví plnicí stanici na CNG

V areálu dopravního podniku v Ostravě-Martinově bude na přelomu září a října tohoto roku uvedena do provozu stanice zemního plynu (CNG) pro pohon autobusů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT