Do jednoho z klíčových zápasů sezony nevstoupila Ostrava dobře. Již během první čtvrtiny nabrala sedmibodové manko, které se ve druhém dějství ještě zdvojnásobilo. Nová huť po přestávce zabrala, dotáhla se na soupeře a na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny po šňůře 12:0 rozhodla. Písek už se z direktu neprobral a v Tatranu padl.

„Neměli jsme dobrý vstup. Písek proměnil střely, jelikož jsme jim nechali dost prostoru a v prvním poločase jsme měli ospalé nohy. Dali nám asi šest trojek, pak další a to se nemůže stát. Opět se ukázalo, že letos musíme hrát skrze obranu. V útoku asi nemáme tolik zkušeností, abychom přečetli všechny situace,“ vykládal trenér Ostravy Adam Choleva.

„Musíme se odrazit od obrany. Když jsme pak chodili za doskokem, dostali jsme od Písku ve druhé půli jen 18 bodů. Musíme začít bránit od začátku, ať nedopustíme podobný hazard jako dnes. Příště by se to mohlo vymstít. V sobotu se stejnou obranou ze druhého poločase musíme zvládnout doma zápas se Slavií,“ prohlásil kouč Nové huti Adam Choleva.

„Asi po dvanácti minutách jsme vedli o 14 bodů, ve zbytku utkání jsme dali jen 40 bodů a pohled na tabuli byl žalostný. Když málo doskakujete, navíc venku, tak můžete jen těžko vyhrát. Naši klíčoví hráči se v útoku trápili a tam byl ten hlavní problém. Ostrava teď drží všechny triumfy, nám tak nezbývá nic jiného, než ještě zabojovat,“ dodal kouč Písku Jan Čech.

10. kolo nadstavby NBL (středa 27. 3. 2024):

NH Ostrava – Písek 81:64 (20:27, 41:46, 60:54)

Nejvíce bodů: Williams 20, Rhodes 14, Heinzl a M. Svoboda po 11 – Šlechta 20, Týml 14, Sýkora 10. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Zatloukal. TH: 31/18 – 24/14. Trojky: 7:12. Doskoky: 44:41. Fauly: 21:25. Diváci: 851.