Ostrava měla v prvním poločase navrch a vypracovala si až patnáctibodové vedení. Domácím se podařilo manko smazat a do čtvrté čtvrtiny už vstupovali jako vedoucí tým. Ještě čtyři minuty před koncem byl rozdíl jediného koše, závěr však Nová huť nezvládla a nakonec padla.

„Chtěli jsme si upevnit pozici ve skupině A2, to se nám bohužel nepodařilo. Písku jsme to vlastně darovali. Přesněji řečeno jsme se postupně zastavili, přestali jsme hrát to, co jsme chtěli. Najednou to bylo pomalé. Takhle se prezentovat nechceme,“ řekl trenér Ostravy Adam Choleva.

„Roli hrálo také to, že nám ve druhém poločase odešla střelba, do toho nemohoucnost na trestných hodech… To ve vyrovnané koncovce bolí. Bylo tam taky mnoho sporných momentů. Nesportovní fauly, taky moje technická, které nerozumím. Na to se ale nevymlouváme,“ dodal Adam Choleva.

„Myslím, že rozhodla třetí čtvrtina, kdy Písek nastoupil a rychle smazal ztrátu. Měl tam slepené asi tři nebo čtyři trojky, tím se dostal na vlnu. Pak si udělal šestibodový náskok, který si udržoval. Pokaždé, kdy jsme se dotáhli, jsme zase dostali trojky,“ vykládal křídelník Ostravy Michal Svoboda.

„Nevstoupili jsme do utkání úplně špatně, bohužel během prvního poločasu jsme tam měli pár mentálních zkratů a pustili jsme Ostravu do trháku. Naštěstí do poločasu se nám podařilo manko stáhnout a měli jsme tam dobré věci, o které jsme se mohli opřít,“ prohlásil asistent Písku Matěj Mach.

„Do druhého poločasu jsme nastoupili s velkou energií s obrovským nasazením a myslím si, že to dneska rozhodlo,“ doplnil jeden z trenérů Sršňů. „Když jsme prohrávali o 15 bodů, bylo to nepříjemné. Naštěstí jsme se dokázali zvednout,“ uzavřel pivot Písku Pavel Englický.

1. kolo nadstavby NBL (neděle 28. 1. 2024):

Písek – NH Ostrava 94:87 (21:22, 41:47, 64:63)

Nejvíce bodů: Novotný 18, Mar. Svoboda 17, Borovka a Skalička po 13, Englický 11, Šurý 10 – Williams 27, Madden 19, Rhodes 17, Mich. Svoboda 11. Rozhodčí: Hruša, Salvetr, Hartig. TH: 33/23 – 27/17. Trojky: 15:8. Fauly: 27:28. Diváci: 750.