Kolín brzy vedl o devět bodů, Ostrava v dalším průběhu duelu až o osm, nakonec však rozhodoval samotný závěr. Do poslední tříminutovky čtvrté čtvrtiny se šlo za stavu 69:69. Následovala šňůra Nové huti 8:0, na které se pěti body podílel Američan Madden, a hosté si už první bod v sérii pohlídali. „Jsme rádi, že jedeme domů s vítězstvím. Měli jsme trošku problém s domácími střelci, ale ve druhé a poslední čtvrtině jsme velice dobře bránili,“ řekl druhý trenér Ostravy Nihat Gürbüz.

Basketbalisté Ostravy vyhráli na závěr nadstavby v Olomoucku o 20 bodů a v předkole play-off si to rozdají s Kolínem.
Ostrava na Hané dominovala a o čtvrtfinále zabojuje s Kolínem. Co řekl kouč?

„Domácí hráči jsou zkušení, opírají se o Adama Číže, který hraje výborně. Chtěli jsme tohle zastavit, eliminovat ho, což se nám moc nepodařilo, ale udělali jsme první krok k tomu, abychom se dostali do play-off a já doufám, že v pátek to ukončíme a budeme se moct připravovat na dalšího soupeře,“ prohlásil křídelník Ostravy David Škranc, se 17 body nejlepší střelec týmu.

„Dělali jsme všechno, co bylo v našich silách. Sice jsme prohráli, ale kluky obdivuju a chci jim poděkovat. Čtyři z deseti nastoupili buď nemocní, nebo se zraněním pod injekcemi,“ prozradil kouč Kolína Predrag Benáček. „Dobře jsme začali, od druhé čtvrtiny se ale Ostrava začala trefovat. Musíme sebrat všechny síly a zkusit to u nich vybojovat,“ dodal křídelník Kolína Filip Novotný.

1. zápas předkola play-off (středa 10. 4. 2024):

Kolín – NH Ostrava 76:83 (17:11, 36:41, 57:61)

Nejvíce bodů: Číž 25, Novotný 21, Stegbauer a Veljkovič po 10 – Škranc 17, Rhodes a Madden po 13, M. Svoboda 12, Stevens 10. Rozhodčí: Matějek, Karafiát, Ulrych. TH: 6/6 – 13/9. Trojky: 16:8. Doskoky: 32:39. Fauly: 18:14. Diváci: 362. Stav série: 0:1 (na 2 vítězství).