„Bylo to krásné utkání se vším všudy, bohužel se šťastným koncem pro našeho soupeře. Cítíme obrovské zklamání, protože se nám do zápasu podařilo dobře vstoupit a podařilo se nám dát 55 bodů v prvním poločase díky výbornému útoku. Bohužel jako tradičně s Olomouckem jsme si nechali vedení vzít. Druhý poločas již byla loterie, kterou vyhrál náš soupeř,“ řekl trenér Písku Jan Čech.

Basketbalisté Ostravy porazili v 11. kole ligové nadstavby pražskou Slavii 69:59. Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body domácí pivot Dominik Heinzl.
Ostrava vystavila Slavii stopku a je krůček od play-off. Co řekl trenér?

„Teď je to opravdu zklamání, jelikož dvě utkání před koncem nadstavby končíme na předposledním místě. V téhle atmosféře prostě nikdo sezonu končit nechce, je to pro nás hořká pilulka. Na tým jsem nesmírně hrdý, i na ten dnešní výkon, přesto, že to úplně nedopadlo. A myslím, že až přebolí ten dnešní smutek, tak sezonu budeme hodnotit vesměs pozitivně,“ dodal kouč Písku Jan Čech.

Ostrava dostala Sršně pod tlak v sobotu, kdy porazila Slavii Praha (69:59) a navázala na předchozí klíčové vítězství právě nad Pískem (81:64). V závěrečném utkání nadstavby se pojede Nová huť rvát na palubovku Olomoucka, kde půjde o přímý souboj o 9. a 10. místo a lepší postavení do předkola. Do něj půjde z elitní skupiny A1 7. a 8. celek, tedy buď USK Praha nebo Kolín.