VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

13.8.2018

Policie pátrá po výtržníkovi z restaurace na Dubině. Poznáte ho?

Ostravští policisté pátrají po neznámém muži, který v úterý 27. července rozbil sklo dveří i vitríny v restauraci nacházející se na ulici Horní v ostravské části Dubina.

13.8.2018

Bezdomovec kvůli rozkoši zapaloval lidi. U soudu dostal 23 let

Sexuologickou léčbou a dva nepravomocné tresty v délce 17 a 6 let žaláře uložil soud mladíkovi, který letos brutálně napadal a zapaloval lidi na Ostravsku a Frýdecko-Místecku.

11.8.2018

Zloději a vandalové milují toalety fakultní nemocnice

Dveře všech tří kabinek bez kování, v pravé chybí záchodová deska, v levé je na stropě místo světla díra s holým drátem… Tak vypadá WC pro pány v rekonstruovaném atriu největšího zdravotnického zařízení v kraji.

11.8.2018

Policista netušil, jakou lavinu fotka s Kajínkem spustí

SERIÁL DENÍKU/ Před zveřejněním snímků na sociálních sítích je nutné mít na paměti pravidlo: dvakrát měř a jednou řež.

10.8.2018

Muže sexuálně vzrušovalo, když z lidí vyšlehly plameny

Ostrava, Frýdek-Místek – Děsivým případem se v pátek začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedl devatenáctiletý mladík, jehož krutost a bezcitnost nemá obdoby. Navíc trpí deviací – pyrofilním sadismem, která se projevuje sexuálním vzrušením při pozorování plamenů. Vrcholem jeho rozkoše bylo, když zapaloval lidi a zpovzdálí sledoval, jak hoří.

9.8.2018

Noční drama v Ostravě. Padl i výstřel

Výstřel se ve čtvrtek po půlnoci ozval v Moravské Ostravě. Probudil i několik obyvatel, kteří se o své zážitky podělili na sociálních sítích.

8.8.2018

Ledová „puma“ zasáhla policisty v Ostravě

Po rozbití čelního skla jeden z ochránců zákona utrpěl poranění obou očí.

AKTUALIZOVÁNO
7.8.2018

Tohle je lupič z porubské banky! Poznáte ho na videu?

FOTOGALERIE/ Nejprve šmejdil ve vestibulu okolo bankomatů, sledoval situaci, poté se maskoval, nasadil si zpět kšiltovku, z pravé kapsy bermud vytáhl menší černou pistoli a vběhl dovnitř. Tak si počínal lupič v pobočce UniCredit na porubské Hlavní třídě.

7.8.2018

Násilníci řádili v autobuse. Oběti, které přišly o řetízky, zatím nic neoznámily

Policie ví o závažném zločinu, chybějí však oběti. I takto by se dal charakterizovat případ, který vyšetřují ostravští kriminalisté. Stal se před časem v autobuse, kde násilníci ženám strhávali z krku řetízky.

7.8.2018

Policisté pózující v Ostravě s Kajínkem dostali písemná napomenutí

Policisty, kteří v březnu v Ostravě-Porubě pózovali s omilostněným dvojnásobným vrahem Jiřím Kajínkem, dostali kázeňský trest v podobě písemného napomenutí.

7.8.2018

V Klimkovicích shořela pergola, škoda je 200 tisíc

Škodu za 200 tisíc korun způsobil požár, který v úterý po půlnoci zachvátil pergolu u rodinného domu v Klimkovicích na Ostravsku.

6.8.2018

Exekutor zpronevěřil jedenáct milionů korun. Dostal sedm let

Sedm roků stráví ze mřížemi bývalý ostravský exekutor Ivo N. S definitivní platností o tom v pondělí rozhodl Vrchní soud v Olomouci, který zamítl jeho odvolání proti sedmiletému verdiktu Krajského soudu v Ostravě z konce loňského roku.

5.8.2018

Zloděj chtěl vykrást benzinový vysavač. Netušil, že je na žetony

SERIÁL DENÍKU/ Vloupání do kasiček je jako sázka do loterie. Nikdy nevíte, co uvnitř najdete.

2.8.2018

Trest jako za vraždu hrozí taxikáři z Ostravy kvůli drogám. Vinu popírá

Před soudem v Ostravě stanul i muž, který byl již v minulosti za pašování drog odsouzen na 12,5 roku. Kurýrka měla kokain ve svých útrobách.

1.8.2018

„Nashle v hrobě!“ napsal mladík hrozící bombou

Desítky policistů byly po tři dny v pohotovosti. Situaci nechtěl nikdo podcenit.

31.7.2018

Bomba uzavřela dálnici D1

Nález bomby z II. světové války zkomplikoval v úterý večer dopravu na dálnici D1 poblíž Klimkovic na Ostravsku.

31.7.2018

Vařič pervitinu zaklepal na střešní okno, pak skočil do skříně

Několik měsíců pátrali policisté po třiatřicetiletém vařiči pervitinu, který v Ostravě vyrobil větší množství této drogy. Muže se podařilo dopadnout v těchto dnech po divoké střešní honičce.

31.7.2018

Na koupalištích číhají zloději

Hned několik případů krádeží na koupalištích vyšetřují ostravští policisté. Například v neděli odpoledne na jednom z ostravských koupališť neznámý zloděj ukradl batoh s oblečením a svazek klíčů od motorových vozidel.

30.7.2018

Petr Kramný žádá o obnovu procesu

Petr Kramný, pravomocně odsouzený k osmadvaceti rokům žaláře za vraždu manželky a dcery, podal návrh na obnovu řízení.

30.7.2018

Muž, který znásilnil 8letou dívku v Ostravě, je ve vazbě. Volala o pomoc, marně

FOTOGALERIE/ Policie dopadla muže, který měl předminulý víkend v Ostravě zneužít osmiletou dívku. Odtáhl ji do křoví, kde ji přiměl k sexuálním praktikám. Dívka volala o pomoc. Bohužel marně. Zvrhlík se na čin připravoval. K jeho dopadení pomohla i veřejnost.

30.7.2018

Smrt čtyřleté dívky v Ostravě: otazníky zůstávají. Soud obžalované osvobodil

Řada otazníků zůstává kolem smrti čtyřleté dívky, která v květnu 2012 za dosud ne zcela jasných okolností zemřela v jímce ve Slezské Ostravě.

29.7.2018

Tragická nehoda na přechodu pro chodce v Ostravě-Porubě

Vážná dopravní nehoda, která skončila smrtí, se stala v neděli vpodvečer na vyznačeném přechodu pro chodce v ulici Opavské v Ostravě-Porubě.

27.7.2018

Sexuální napadení osmileté dívky v Ostravě: policie hledá muže na snímku

Policisté pokračují ve vyšetření sexuálního útoku, jehož obětí se během uplynulého víkendu stala osmiletá dívka z Ostravy.

27.7.2018

Pro dávky píchala zdravému synovi inzulin

Šest a půl roku si ve vězení odpyká osmatřicetiletá žena z Havířova, která svému zdravému synovi aplikovala inzulin. Důvodem měla být možnost pobírat na chlapce sociální dávky.

25.7.2018

Vykrádač aut skončil ve vazbě

Z vloupání do devíti aut zaparkovaných v ulicích Ostravy byl v těchto dnech obviněn šestačtyřicetiletý muž z Ostravy.

25.7.2018

Soud potvrdil výjimečný trest za vraždu kamaráda

Ostrava, Olomouc – Dvaadvacet let vězení za brutální vraždu kamaráda, kterému po hrůzném činu málem uřezal hlavu. Takový trest čeká Roberta T. (45) z Ostravy, který ve středu u Vrchního soudu v Olomouci neuspěl se svým odvoláním proti dubnovému verdiktu Krajského soudu v Ostravě.

25.7.2018

Potvrzeno: poradce chtěl podle soudu uplatit primátora Macuru

„Tříminutový rozhovor, po kterém přišly tři roky pekla! A ještě s takovým výsledkem. Nic jsem přitom neudělal,“ kroutil hlavou dvaasedmdesátiletý někdejší poradce teplárenské společnosti Veolia Jiří Lukeš krátce poté, co si v těchto dnech u Krajského soudu v Ostravě vyslechl definitivní verdikt v údajné úplatkářské aféře.

25.7.2018

VIDEO: Hašení komplikovala hořící propan-butanová láhev

U požáru přístavku rodinného domku v Šenově na Ostravsku zasahovalo v úterý v podvečer pět hasičských jednotek.

24.7.2018

Policisty pózující s omilostněným Kajínkem stihl kázeňský trest

Ředitel ostravské policie potrestal tři ochránce zákona, kteří v březnu pózovali s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem. Toho zastavili v rámci silniční kontroly v Ostravě-Porubě a náhodného kolemjdoucího požádali o pořízení společné fotografie. Kajínek s tím souhlasil. Snímek poté jeden ze členů hlídky zveřejnil na sociální síti. Trojici policistů nyní stihl kázeňský trest.

24.7.2018

Nehoda na cyklostezce měla tragickou dohru. Jeden z účastníků v nemocnici zemřel

Ostrava – Tragickou dohru měla nehoda, která se stala uplynulou sobotu na cyklostezce podél řeky Ostravice. Jeden z účastníků v nemocnici zemřel.

23.7.2018

Soud s podvodníky v Ostravě: Čtení obžaloby zabralo několik hodin

Případem krádeží identity a navazujícími úvěrovými podvody se v pondělí začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Osm mužů je obžalováno z toho, že na falešné a padělané doklady nic netušících lidí, o kterých zjistili potřebné údaje, uzavírali smlouvy o půjčkách.

AKTUALIZOVÁNO
23.7.2018

Vystrašená Ostrava. Policie šetří sexuální zločin, jehož obětí je dítě

FOTOGALERIE/ Otřesný případ, jehož obětí se údajně stala nezletilá dívka, vyšetřují ostravští policisté. Na sociálních sítích se objevily informace, že v neděli odpoledne byla na ostravském sídlišti Fifejdy znásilněna osmiletá dívka.

22.7.2018

Záchranáři ke zraněnému cyklistovi museli dojet policejním autem

Na cyklostezce u řeky Ostravice v Ostravě se v sobotu po 22. hodině srazili cyklisté, jeden z nich se vážně zranil. Muž středního věku zůstal po pádu ležet na zemi v bezvědomí a byl v přímém ohrožení života.

22.7.2018

Drama na rozvodněné Ostravici. Z koupání se stal boj o holý život

Sedmnáct set metrů vláčen proudem, dvakrát resuscitován. Půl hodiny ve stavu klinické smrti. Jen díky heroickým výkonům policistů v řece a následné půlhodinové resuscitaci přežil muž, který se vrhl za kamarádem do řeky. Ten si chtěl v rozvodněné Ostravici zaplavat.

22.7.2018

Kde je kostelní zloděj? Možná se smaží v pekle

/SERIÁL DENÍKU/ Muž v ostravském svatostánku vykradl dvě kasičky. Odnesl si více než dvaadvacet tisíc korun

19.7.2018

Drobné krádeže na festivalu Colours of Ostravě

V dosavadním průběhu letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava došlo zatím převážně „jen“ k drobným krádežím.

19.7.2018

Pokuta za únik odpadů do Odry

Pokutu ve výši 980 tisíc korun uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Oblastního inspektorátu Ostrava akciové společnosti SUEZ Využití zdrojů.

19.7.2018

Sdružení nájemníků ČR opět upozorňuje na podvodné jednání

Ostrava - S radostí jsme přivítali, že takzvaní šmejdi byli nuceni vyklidit sály kulturních domů a restaurací, a jejich podvody i zneužívání především seniorů v rámci nejrůznějších předváděcích akcí se podařilo výrazně omezit. Předseda Sdružení nájemníků ČR (SON) Milan Taraba však upozorňuje na případy, které jednání „šmejdů“ velmi připomínají.

17.7.2018

Část elektrokola ukradl zloděj z nosiče, zbytek pak z auta

V pondělí mezi 11. a 12. hodinou ukradl zatím neznámý pachatel v Ostravě-Zábřehu elektrokolo. To bylo umístěno v nosiči na zaparkovaném automobilu.

14.7.2018

Dvě kola ukradli z nosiče auta, další tři z kolárny

Mezi dnešní třetí a čtvrtou hodinou ranní došlo v Ostravě ke krádeži jízdních kol.   

14.7.2018

Muž nepřežil pád z šestého patra

Muže, který spadnul z okna ostravského bytu v 6. patře, v pátek kolem druhé hodiny ráno oživovali moravskoslezští zdravotničtí záchranáři.

14.7.2018

Z basy do basy, bez peněz a sexu

SERIÁL DENÍKU/ Muž se choval jako neodolatelný svůdník, pak se změnil v lupiče

8.7.2018

Smrt a těžké zranění na železnici

Na železniční stanici v Ostravě-Třebovicích došlo v sobotu 7. července k nehodě, při níž došlo k úmrtí staršího muže, který po kolizi s vlakem utrpěl poranění, jimiž na místě podlehl.

8.7.2018

Teprve když pohlédl smrti do očí, dostal rozum

SERIÁL DENÍKU/ Plány na přepadení ostravské herny považoval mladík pouze za silácké řeči. Mýlil se.

6.7.2018

Muž si myslel, že vyhrál velké peníze. Byl to jen sen

SERIÁL DENÍKU/ Policisté se několik dnů honili za neexistujícími zloději. „Bajkaři“ žádný postih nehrozíacet tisíc korun

AKTUALIZOVÁNO
5.7.2018

Motorkář pod vlivem alkoholu zabil chodkyni jdoucí přes přechod

Téměř jedno promile alkoholu nadýchal motocyklista, který ve čtvrtek vpodvečer srazil v Třinci starší ženu, a ta zraněním na místě podlehla. 

4.7.2018

Zloděj ukradl i zaměřovací lasery

Zaměřovací lasery, lana, sedák, karabiny a další pomůcky pro lezení ukradl neznámý zloděj, který se v minulých dnech vloupal do vozidla zaparkovaného u hotelu v Ostravě.

4.7.2018

Muž v Ostravě vyhodil kočku z 15. patra. Od soudu odešel s podmínkou

Naprosto nepochopitelně se zachoval muž (60 let) z Ostravy, který z balkonu v patnáctém patře vyhodil kočku rasy Britská modrá. Pád nepřežila.

2.7.2018

Tramvajovému násilníkovi z Ostravy hrozí až dvanáct let

Muž, který koncem loňského roku v ostravské tramvaji brutálně napadl dva cestující, by mohl strávit ve vězení až dvanáct let.

2.7.2018

Jeden těžce zraněný při nehodě autobusu s osobním autem

Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí dopoledne v Šenově, kde se střetl autobus s osobním autem. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT