„Různě odstavovaná vozidla způsobují na našich komunikacích, které jsou většinou úzké, časté kolize. Průjezdnost obcí je pak velmi omezená. Odstavování vozidel na veřejné zeleni zase ničí zelené pásy kolem cest, které jsou většinou rozježděny až na hlínu. Řidiči se tak vlastně dopouštějí poškozování veřejného majetku a zeleně,“ vysvětlil Kaspřík s tím, že problémem se již zabývaly rada i zastupitelstvo.

„Je to opravdu problém. Momentálně opravuji garáž a parkovat jinde než před plotem nemohu,“ hájil se majitel favoritu, jenž si nepřál být jmenován. Výmluvy mají ale i jiní občané. „Auto je mým pracovním prostředkem a během dne se občas stavím na deset minut domů. Zajíždět na zahradu se mi nechce, takže parkuji na cestě. Těch pár minut snad nikoho nezabije,“ hájí se další z občanů.

Starosta to však odmítá a řidičům nabízí řešení. „V případě, že řidič nemůže parkovat na svém pozemku, může si pronajmout od naší radnice veřejný pozemek, na kterém si vybuduje stání pro své vozidlo. V současné době jsme podali na základě rozhodnutí našeho zastupitelstva na ostravský magistrát požadavek na snížení sazby za pronájem. Ta činí v současné době dvě koruny na metr čtvereční na jeden den. My chceme, aby byla snížena o jednu korunu,“ upřesnil starosta.

Dodal, že pokud řidiči nebudou nařízení respektovat, bude to radnice řešit ve spolupráci s městskou policií nejdříve domluvou, později pokutami.