"V době mezi pátkem a nedělí vnikl dosud neznámý pachatel po předchozím vypáčení zámku dveří do kabiny nákladního vozidla zn. Scania, které parkovalo na Mitrovické ulici v Ostravě-Staré Bělé. Z vozidla odcizil autorádio s DVD přehrávačem, LCD televizor a čtecí zařízení na mýtné brány," uvel mluvčí. doplnil, že způsobená škoda byla vyčíslena na 127 tisíc korun.

V noci na neděli vnikl další dosud neznámý pachatel po předchozím vypáčení zámku dveří do vozidla VW Golf, které parkovalo na Poděbradově ulici v centeu Ostravy. "Z vozidla zmizelo autorádio, airbag, klimatizace, přední sedadla, CD měnič a zesilovač. Způsobená škoda byla vyčíslena na bezmála 90 tisíc korun," uvedl Klézl.

V neděli v odpoledních hodinách vnikl další neznámý pachatel do vozidla Honda, které parkovalo v objektu Fakultní nemocnice Ostrava Poruba. Z vozidla po rozbití okna dveří odcizil ovládací panel navigátoru a autosedačku. Způsobená škoda byla poškozeným vyčíslena na 70 tisíc korun.

Za první pololetí tohoto roku evidují ostravští policisté podle Klézla celkem 1233 trestných činů krádeží věcí z vozidel, což je o 80 více než ve stejném období loňského roku.