Loupež se odehrála 8. května po půlnoci na čerpací stanici společnosti Karimpex na Bruzovské ulici. Opilí mladíci podle státní zástupkyně Ireny Wantulové nejdříve požádali obsluhu stanice o kanystr. Načerpali do něj dva litry benzinu, které vylili na ulici. Později se na místo vrátili a předstírali, že chtějí prázdný kanystr vrátit. Zaměstnance Karimpexu ale vtlačili dovnitř objektu, kde jej tloukli do hlavy a kopali do lýtek. „Křičeli, že chtějí peníze. Poté odcizili celkem patnáct tisíc korun v hotovosti, alkohol, tabákové výrobky a dva mobilní telefony,“ řekla Wantulová.

Mladíci prý napadeného muže tloukli i v době, kdy ležel na břiše. Vyhrožovali mu ublížením na zdraví, pokud věc oznámí policii. Celková škoda přesáhla 48 tisíc korun. Dvojice při útěku směrem k ulici I. P. Pavlova poztrácela část peněz a rozbila čtyři láhve s alkoholem. Akci přesto „oslavili“ v bytě rodičů čtrnáctiletého lupiče. „To, co je ve spise, je pravda. Lituju toho,“ prohlásil u soudu Michal Děček. Již dříve řekl vyšetřovatelům, že loupež vymyslel jeho mladší komplic. „Navrhl, že bychom mohli ,udělat´ benzinku směrem na Sedliště,“ citovala soudkyně výpověď obžalovaného. V bytě pili a kouřili. Poté, co do kuchyně přišli rodiče školáka, dostali od syna každý tři tisíce korun.

„Ptali se, odkud to má. Onřekl, aby se nestarali,“ tvrdí Michal Děček. Sám od kamaráda dostal 600 korun. Na jeho adresu poznamenal: „Říkal, že už předtím udělal Tip Sport bar, měl zkopat i nějakou servírku.“

Školákův otec se dostal do konfliktu s předsedkyní senátu poté, co bez důvodu odmítl vypovídat. Soudkyně muže několik minut marně vyzývala k výpovědi, až nakonec rezignovala. „Nemám chuť. Já o tom nevím nic a hotovo,“ řekl muž senátu a odešel.

Nezletilý chlapec před časem utekl z výchovného ústavu a je nezvěstný. Michal Děček čeká na rozsudek ve vazbě, hrozí mu až deset let vězení. Jeho matka strávila hlavní líčení v slzách. „ Především musí přestat pít. Do všeho ho ale navezl tenj eho kamarád. Má už za sebou pět nebo šest takových akcí,“ řekla žena Deníku. Michal Děček trvá na výpovědi čtrnáctiletého hocha, a tak je hlavní líčení odročeno na 13.srpna.