"V době mezi 12. a 16. červencem vnikl dosud neznámý pachatel do bytu 59leté ženy ze Slezské Ostravy na Bedrnově ulici. Z přízemního bytu, do kterého vnikl po předchozím vypáčení balkónových dveří, odcizil elektroniku ze 42 tisíce korun. Ve stejné době vnikl další neznámý pachatel do přízemního bytu na ulici Jaromíra Matuška v Ostravě-Hrabůvce. Vypáčil okna jednoho z pokojů a v bytě odcizení finanční hotovosti 45 tisíc korun, šperky a dalších věcí v celkové výši 70 tisíc korun," uvedl mluvčí.

Třetí případ je z Ostravy-Bělského Lesa, kde opět neznámý pachatel odcizil z lodžie bytu ve druhém patře na ulici Františka Lýska jízdní kolo v hodnotě 15 tisíc korun. Kolo již bylo sice nalezeno nedaleko místa činu, ale značně poškozené.

Ve všech případech vyšetřují policisté případy jako trestné činy krádeže a porušování domovní svobody s tříletými trestními sazbami. Za první pololetí tohoto roku evidují ostravští policisté 119 trestných činů krádeží vloupáním do bytů, což je o jen o pět méně ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.