Mladík v době od 27. května až do 12. července v pěti případech se vloupal na ulici Františka Formana v Ostravě-Dubině do čtyř bytů, uvedl mluvčí. "V prvním případě v noci na 27. května vnikl do přízemního bytu přes otevřené balkónové dveře. Z bytu 26letého muže odcizil mobilní telefon, doklady a klíče k vozidlu Škoda-Felicie, peněženku s osobními doklady a hotovostí dva tisíce korun, stravenky a platební kartu. Způsobená škoda byla vyčíslena na 5 500 korun. V noci na 4. června vnikl stejným způsobem do bytu 39leté ženy v prvním poschodí. Zde odcizil dva mobilní telefony a peněženku s devíti stovkami a stravenkami a dále osobní doklady. Způsobená škoda byla vyčíslena na 5 300 korun," informoval Klézů.

Opakovně za užití padělaného klíče se mladík dostal do bytu 48leté ženy, kde nejprve odcizil vícenež pět tiséc korun a o několik dní později šperky ze žlutého kovu v hodnotě 15 tisíc korun.

Pátý případ byl zaznamenán v noci na 12. července. Do bytu další ženy se dostal opět přes otevřené dveře balkonu. Zde pak odcizil dva mobily, nabíječku, peněženku se stravenkami, hotovostí a platebními kartami. Celková způsobená škoda je odhadována na více jak 30 tisíc korun. Mluvčí uvedl, že mladistvému nyní hrozí až 18měsíční trest odnětí svobody.