"Dva strážníci byli vyšetřováni Policií ČR v souvislosti s odvozem zbytků stavebního materiálu. Záležitost byla pro nulovou škodu vyhodnocena jako přestupek. Nejedná se o trestný čin," dodala mluvčí radnice Jarmila Harazinová.

Jako první o případu informoval hlučínský internetový portál www.hlucin.com. "V pracovní době a se služebním autem řešili problém, jak dotyčnému pomoci od stavebního materiálu," napsal jeden z čtenářů komentář k článku o projektu města, kterým chce radnice mimo jiné vylepšit komunikaci strážníků s občany.

Strážníky, kteří u staveniště zaparkovali služebním vozem, snímaly instalované průmyslové kamery. Podle informací ČTK jeden z dvojice z místa odnášel zbytky materiálu a druhý přihlížel.

"Považuji tuto záležitost za zvláště závažné pochybení strážníků. Oba tímto porušili předpisy a neplnili své povinnosti," dodal starosta s tím, že strážníci si až do vyřešení případu museli vzít dovolenou. "Protože ještě nebylo ukončeno vyšetřování, nemůžeme se vyjadřovat k případným sankcím. Je však jisté, že se bude jednat o postih zásadního charakteru," doplnil šéf hlučínské radnice.

Státní policisté na staveništi ve Vinohradské ulici už dříve řešili krádeže materiálu. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by s nimi měli jejich kolegové z řad strážníků něco společného.