Antonín Šrom byl v září 2003 odsouzen na pět let vězení za pokus o úvěrový podvod. V dubnu 2004 Vrchní soud v Olomouci rozsudek zrušil a původní sazbu změnil na pět a půl roku vězení. V pátek se odsouzený Šrom znovu pokusil o to, aby byl soudní proces obnoven a podal návrh na doplnění dokazování. Jak tvrdila jeho obhájkyně, v případu se objevily nové skutečnosti a důkazy.

Soudkyně přes veškeré námitky obhajoby žádost zamítla. Podle ní má obnova řízení být reakcí na nové a podstatné důkazy, které by mohly případ ovlivnit. Při jednání nebylo poukázáno na nic, co by ovlinilo její rozhodnutí. Bývalý lidovecký politik se podle soudu jako ředitel obecně prospěšné společnosti Bohemia et Moravia pokusil o neoprávněné získání státní dotace na stavbu domova pro seniory svaté Hedviky na Opavsku ve výši 19 milionů korun. Do čela společnosti dosadil lidi, kteří o tom ani nevěděli. Ti jsou dnes vymazáni z obchodního rejstříku.

Antonín Šrom tvrdí, že nic protizákonného neprovedl. Financování měl prý zajištěno ze zahraničí. Klíčovou roli podle něj měl sehrát předseda správní rady společnosti Jiří Havlíček, který věděl, že údaje v žádosti o dotaci jsou nepravdivé.

O obnovu soudního procesu usiloval Šrom již v červnu. Jednání u Krajského soudu v Ostravě však muselo být již po několika minutách odročeno. Známý advokát Oldřich Choděra, který měl údajně Šroma zastupovat, se totiž na jednání nedostavil. Šrom tehdy reagoval překvapeně, zda to bylo jen divadlo, můžeme pouze domýšlet. Soudkyně od advokátní kanceláře Oldřicha Choděry totiž zjistila, že advokát o obhajobě Šroma nikdy neuvažoval.