Do akce bylo nasazeno v městských částech v Moravská Ostrava, Přívoz a Mariánské Hory sedm desítek policistů. Ti se při silničních kontrolách zaměřili na to, jestli řidiči pili před jízdou alkohol, a dále pátrali po hledaných a pohřešovaných lidech. Při akci byla nasazena i speciální světelná technika pro odklon kontrolovaných vozidel. Dále byla provedena kontrola některých restauračních zařízení zaměřená na podávání alkoholických neplnoleté mládeži.

„Celkem bylo za sedm hodin zkontrolováno 1289 vozidel. Zjištěno pak bylo 19 řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu. Nejvíce, 2,89 promile, bylo orientační dechovou zkouškou naměřeno u třiapadesátiletého cyklisty v Ostravě-Mariánskych Horách na Varenské ulici,“ uvedl Milan Klézl z tiskového oddělení severomoravské policie. Devětadvacetiletému řidiči vozidla Škoda-Favorit naměřili policisté na ulici Mariánskohorské 1,96 promile alkoholu v krvi.

Policisté zadrželi také šest ujíždějících vozů. Jedním z ujíždějících byl v centru Ostravy i čtyřiadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia, který nereagoval na opakované výzvy několika policejních hlídek a na tyto dokonce najížděl. Řidiče nakonec policisté zadrželi na Výstavní ulici. Ke škodám na majetku ani na zdraví naštěstí nedošlo. „Muž byl zadržen a obviněn z útoku na veřejného činitele. Motiv jeho jednání je v šetření. Nebyl pod vlivem alkoholu ani neměl vysloven zákaz řízení,“ dodal Klézl.