Během honičky policisty ohrožoval a ti použili služební zbraně. Jedna z ran vážně zranila spolujezdkyni odsouzeného. Šugár se před soudem přiznal. Popíral jen záměr policisty ohrozit. Po vynesení rozsudku si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Soud mu dnes za krádež, výtržnictví a útok na veřejného činitele se zbraní udělil souhrnný trest. K tomu připočetl ještě dřívější delikty odsouzeného muže, který má bohatou trestní minulost.

Odsouzený Šugár před policisty letos 3. dubna prchal hned z několika důvodů. Jednak za načerpané pohonné hmoty obsluze benzinky nezaplatil 1100 korun. Navíc za volant usedl opilý a soudem měl řízení v té době zakázáno. Honička začala u čerpací stanice nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Šugárův Renault 9 se pak pohyboval po trase Sviadnov, Žabeň, Paskov, Staříč, Fryčovice, Brušperk, Krmelín, Nová Bělá a Ostrava-Hrabůvka. Tam jej zastavili ostravští policisté, kteří vozem přehradili silnici.

Ujíždějící automobil pronásledovaly tři policejní vozy. Prchající řidič jim ale bezohledným stylem jízdy unikal a mířil směrem k Ostravě. Ohrožoval chodce i další vozy. Když se jej pokusilo policejní auto předjet, najížděl na ně a blokoval jim cestu. Právě proto soud jeho počínání kvalifikoval jako útok na veřejného činitele se zbraní.

Policisté během pronásledování vystřelili několikrát pro výstrahu do vzduchu a také po vozidle. Jedna z ran přitom zranila jednatřicetiletou ženu z Rožnova pod Radhoštěm sedící na místě pro spolujezdce. Přítelkyně řidiče měla prostřelené břicho a zraněnou páteř. Nyní je upoutána k invalidnímu vozíku.

Policista, který ženu zasáhl, byl obviněn z ublížení na zdraví v nedbalosti. Zločin žalobce kvalifikoval podle odstavce, který zahrnuje případnou újmu způsobenou porušením zákonem stanovené povinnosti. Tento odstavec se vztahuje především na policisty, kteří ve službě někoho zranili. Nadřízení policisty, který střílel přímo po automobilu, už dříve konstatovali, že postupoval správně a i po vznesení obvinění jej ponechali ve službě.