„Jeden rozbil skleněnou výplň okna pravých dveří. Druhý plnil funkci hlídače. Z auta vzali koženkovou tašku,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková s tím, že v zavazadle byly peníze, doklady, platební karty, mobilní telefon a další věci. S kořistí pak nasedli do svého auta a odjeli.

„Dvojici však potkala smůla. Krátce před třináctou hodinou si policejní hlídka všimla, jak směrem od ulice Orlovské k ulici Žalmanově jede vozidlo, jehož osádka se po spatření uniforem začala chovat velmi podezřele. Spolujezdec se viditelně snažil před policisty něco schovat pod sedadlo. Hlídka se rozhodla, že auto zastaví a zkontroluje,“ dodala Bednarčíková.

Ochránci zákona v autě našli tašku s doklady na jméno jedenatřicetileté ženy z Havířova. Muži tvrdili, že jde o jejich známou, která si u nich své věci zapomněla. Hlídka objevila i mobilní telefon, o kterém jeden z dvojice prohlásil, že je jeho. Tušení policistů, že něco není v pořádku, se záhy potvrdilo. Telefonicky si u svých kolegů ověřili, že jde o věci z vykradeného fordu.

Sedmadvacetiletý výtečník a jeho komplic (28 let) jsou obviněni z trestného činu krádeže a neoprávněného držení platební karty. Starší z dvojice byl navíc v posledních třech letech odsouzen mimo jiné i pro trestný čin krádeže k osmnácti měsícům vězení. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.