Své stanovisko v průběhu líčení změnila i obžaloba. Sama státní zástupkyně dnes o zproštění ve své závěrečné řeči žádala. Rodina zemřelého chlapce s výsledkem hlavního líčení nesouhlasí.

Soudce v rámci zdůvodnění uvedl, že lékařka neměla být vůbec obviněna. Posudek předložený v přípravném řízení, na kterém žaloba stála, podle něj totiž vůbec nesplňoval náležitosti znaleckého posudku. Státní zástupkyně, která případ dozorovala, pochybení odmítá. "Žaloba může být postavena i na odborném vyjádření," řekla s tím, že během hlavního líčení se objevily nové poznatky, které i ji přiměly změnit názor.

S tím ale nesouhlasí rodina. "Soud vůbec nerespektoval posudky soudního znalce, i když sám není lékař. K čemu tady potom soudní znalectví je," řekl děda dítěte Miloslav Svačina.

Lékaři ostravské fakultní nemocnice ani ne tříletého Sebastiana operovali v červenci 2005. Důvodem zákroku byla cysta u kořene jazyka. Stav chlapce se ale po operaci zhoršil a po dvou dnech se objevily vážné komplikace. Dítě upadlo do komatu a v polovině srpna zemřelo. Nemocnice tvrdila, že udělala maximum. Rodina se ale obrátila na policii.

Státní zastupitelství žalobu podalo na základě stanoviska znalce, že lékařka pochybila. Další odborné posudky hovořily o opaku. Případ se dostal před soud a dnes u něj vypovídal autor prvního stanoviska. I ten nakonec připustil, že se mýlil a u první zprávy neměl všechny informace.

Práce lékařky se zastal i primář oddělení Michal Hladík. "Profesionálně se odvedlo, co se v tomhle tom případě udělat dalo. Je třeba si uvědomit, že pracujeme na resuscitačním oddělení. My jsme tam od toho, abychom zvrátili průběh fatálních onemocnění a ne vždycky se to podaří," řekl už dříve České televizi.