Naštěstí se ještě nepromítalo, sál byl prázdný. „Příčina včerejší havárie v bruntálském kině Centrum zatím nebyla určena. Pravděpodobně jí ale nebyla samotná voda, nashromážděná na střeše nad velkým sálem kina,“ uvedl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

K nehodě došlo ve čtvrtek po třinácté hodině. Padající materiál stropu zcela zdemoloval velký sál. K tomu valící se voda ze střechy vytopila provozovny drobných živnostníků v budově. „Byl jsem z toho v šoku. Teď budu už jen žít v nejistotě, zda mi jednou další část střechy nespadne na hlavu. Mně to vytopilo obchod a zničilo zboží za šedesát tisíc korun,“ řekl Deníku prodejce mobilních telefonů Jan Brablc.

V pátek dopoledne nájemci uklízeli vytopené prostory. Lidé z tamních video a DVD půjčoven doufali, že v sobotu své provozovny otevřou a budou nadále pokračovat běžným způsobem. „K žádné újmě na zdraví lidí nedošlo, materiální škody jsou nyní předmětem odborného posouzení a vyčíslení. Stav budovy přímo na místě posuzuje soudní znalec, který bude také přítomen odklízení následků havárie,“ vysvětlil nastalou situaci Jiří Ondrášek.

Radnice hodlá ustanovit pracovní skupinu pro koordinaci dalšího dění v budově. Nyní musí odstranit následky neočekávané havárie. Nutností se stává i renovace velkého sálu a jeho uvedení do původního stavu. To vše si vyžádá mnohamilionové náklady. „Jedním z nejdůležitějších následujících úkonů bude bezprostřední posouzení stavebně-technického stavu objektu, především důsledné prozkoumání jeho střešní konstrukce. A to zejména části střechy nad malým sálem,“ podotknul Jiří Ondrášek. Dokud průzkum neskončí, nemohou se milovníci filmů těšit na žádné promítání. „Předmětem posouzení budou také střechy dalších, podobně konstruovaných budov ve městě, například Mateřské školy Sladovnická či sportovní haly,“ uzavřel Jiří Ondrášek.