Severomoravští kriminalisté řeší další případ, kdy opilí či zdrogovaní násilníci napadli a zranili zasahující ochránce zákona. Zatím poslední útok, který skončil zlomenou rukou, se odehrál v těchto dnech v Orlové-Porubě.

Tři alkoholem znavení muži na zdejší ubytovně ničili zařízení. „Vzhledem k jejich notné podnapilosti byla přivolána hlídka,“ uvedla tisková mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Agresoři však na výzvy k uklidnění nereagovali a na policisty se vrhli. Jednomu z nich zlomili zápěstí pravé ruky. Výtečníci skončili na záchytce. Hrozí jim obvinění z několika trestných činů, mimo jiné z útoku na veřejného činitele. Ve vězení by mohli strávit až pět let. Během posledních dnů jde již o druhý podobný incident, který se odehrál v Moravskoslezském kraji. Ten první se stal minulý týden v Moravské Ostravě. Pravděpodobně zdrogovaný čtyřiatřicetiletý muž v časných ranních hodinách po rozbití vchodových dveří vnikl do věžového domu.

Zlomené zápěstí, ukousnutý malíček

Nájemníci přivolali policisty, kteří se nezvaného hosta snažili vyvést ven.

Muž je ale nečekaně napadl. Začal je škrábat a kousat. Jednomu ukousl část malíku levé ruky. Policista sice zbytek prstu později našel, podle lékařů se však nedal přišít. Druhý člen hlídky má zhmoždění paže pravé ruky, škrábance v obličeji, na krku a břiše. Násilník skončil v opavské psychiatrické léčebně.

„Na zákroky vůči agresivním lidem se teoreticky i prakticky v rámci pravidelných výcviků připravujeme,“ řekl severomoravský policista Milan Klézl s tím, že muži v uniformách se mimo jiné zdokonalují v sebeobraně a bojových uměních.

„Během zásahů však může dojít k nečekaným a někdy i nepředvídatelným situacím,“ dodal Klézl.

Zranění policistů nejsou podle mluvčího naštěstí příliš častá „Občas k nim ale dochází,“ uzavřel Klézl.