Do té doby je nutné přezkoumat znalecký posudek, řekl státní zástupce Alois Dlouhý. Soudce dnes nechal přezkoumat znalecký posudek, který stanovil cenu zastřeleného jelena. Autor posudku totiž zemřel a právnímu zástupci obžalovaného policisty nestačilo pouze přečtení posudku. "K soudu navíc nepřišlo několik dalších předvolaných svědků," řekl Dlouhý. O jejich předvolání požádal soudce i obhajoba už v červnu, kdy byl případ také odročen. Ani tehdy se nedostavili všichni svědkové.

Zástupce šéfa bruntálských kriminalistů a dlouholetý myslivec, který je dnes postaven mimo službu, podle obžaloby zastřelil jelena v roce 2002 nedaleko Starého Města u Bruntálu. V době honitby však neměl potřebné povolení. Zvíře pak porcoval ve své garáži.

Policista obvinění odmítá a tvrdí, že jde o komplot proti němu. Už v červnu tvrdil soudu, že jelena zastřelil hospodář mysliveckého sdružení. V policistově garáži se pak zvíře porcovalo na žádost hospodáře. "Souhlasil jsem. Vše se točilo na video na památku," řekl policista s tím, že veškeré maso pak rozdali dalším myslivcům.

Po letech ale podle něho mezi myslivci vznikly spory a kontroly odhalily nedostatky v hospodaření. Jako pomsta pak přišlo anonymní udání na policejním prezidiu, kam byly poslány fotografie pořízené při porcování masa, tvrdil obžalovaný. "Policista je obžalován z krádeže. Sdružení vznikla škoda 25 tisíc korun," řekl už dříve Dlouhý, který se na trestnou činnost policistů specializuje. Dodal, že z pytláctví obviněn být nemohl. Tento trestný čin totiž už byl po třech letech promlčen.