"Díky jednotce Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Fifejdy a silnému vyprošťovacímu automobilu Mercedes Benz Bizon z centrální hasičské stanice Ostrava-Zábřeh se mohla zhruba po hodině frekventovaná křižovatka zcela zprůjezdnit," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Profesionální hasiče pomohla o pomoc Policie ČR. Na zmíněné křižovatce kousek od centra Ostravy vypadly dva z pěti vysloužilých elektromotorů převážené ze šrotiště. Došlo k tomu po té, co se vozidlo rozjelo a celý špatně zajištěný náklad se posunul do zadní části návěsu. Tam oba elektromotory prorazily zadní bočnici a dopadly do jednoho pruhu křižovatky v Muglinovské ulici ve směru od Sadu Boženy Němcové, přiblížil mluvčí událost. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, ale elektromotory omezily plynulost dopravy.

Vyprošťovací Bizon musel kvůli trolejovému vedení nejprve odtlačit oba elektromotory (každý měl 4,5 tuny) mimo křižovatku, kde je teprve mohl pomocí hydraulické ruky naložit zpět na původní korbu. Řidič kamionu tentokrát náklad řádně zajistil a po „přestávce“ pokračoval v cestě do firmy, která má všechny elektromotory likvidovat.