K tragické nehodě došlo krátce před půl šestou odpoledne. Tři mladí motocyklisté sjížděli z Bludovického kopce. V prostoru křižovatky s ulicí J. Gagarina se první z nich, jedoucí na Suzuki 650, srazil s protijedoucí Škodou Octavia. Třiatřicetiletá řidička jela ve směru z centra Havířova a z Těšínské ulice odbočovala vlevo na ulici J. Gagarina. Před ní jel autobus, který v tom místě objížděl dopravní značení, které tam je kvůli rekonstrukci křižovatky na vrcholu Bludovického kopce.

Řidička při svém odbočovacím manévru neviděla protijedoucí motocyklisty. „Řidička odbočovala vlevo a nestihla to, protože ten motorkář jel hodně rychle. Měla jsem to přímo před očima,“ vysvětlovala průběh nehody svědkyně. Přesnou míru zavinění musí posoudit policie, případně soud. Důkladné vyšetřování nehody bylo ukončeno teprve krátce po dvaadvacáté hodině. Na místě byl i soudní znalec, který bude počítat rychlost obou vozidel těsně před kolizí.

Podle svědků řidička motorkáře přehlédla kvůli projíždějícímu autobusu. Svou roli zcela jistě sehraje i skutečnost, kdy motocykl narazil do zadní části automobilu, až do blatníku za zadním kolem. Motorka při tom auto pootočila. O vině bude rozhodovat především znalecký posudek. Rozhodující bude výpočet rychlosti motocyklu a posouzení možností řidičky.

Stav a vyhlídky zraněného devatenáctiletého mladíka nebyly v pondělí večer jasné. Ze silnice byl naložen do sanitky na vakuové podložce s podezřením na poranění páteře. V záchrance se jej zdravotníci ještě několik minut snažili stabilizovat. Pomáhali mu také s dýcháním. V nemocnici se pak podrobil důkladnému vyšetření a nutným zákrokům, protože se potvrdilo podezření na vnitřní zranění. „Bohužel. Zranění bylo velmi vážné a lékařům se muže nepodařilo zachránit,“ potvrdil policejní mluvčí Stanislav Sobol.